Saturday ,13 July 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Одбојка (page 3)

Одбојка

ЖОК Вардар ЕМ го совлада Пелистер и обезбеди влез во 1.лига

888888888888888888888888888888888

ЖОК Вардар ЕМ е прволигаш,…честитки девојки… Девојките на ЖОК  Вардар ЕМ беа  дел од баражот за Првата лига, тие како 2.пласирани во 2.лига се сретнуваат во истиот со тимот кој е предпоследен во првата лига, екипата на ЖОК Пелистер. Во првиод натпревар во Скопје, гостинките во еден изедначен дуел успеаа да финишираат подобри и победија со 1-3. Сепак вчера на реваншот црвено-црните девојки одиграа ... Read More »

Вардар ЕМ, реванш баражот за 1.лига го игра во понеделник

278699728_711447543608372_2248663062789703375_n-660x330

Девојките на ЖОК  Вардар ЕМ се дел од баражот за Првата лига, тие како 2.пласирани во 2.лига се сретнуваат во истиот со тимот кој е предпоследен во првата лига, екипата на ЖОК Пелистер. Во првиод натпревар во Скопје, гостинките во еден изедначен дуел успеаа да финишираат подобри и победија со 1-3. На реваншот за пополнување на последното место во елитата ... Read More »

ЖОК Вардар ЕМ поразен од Пелистер во баражот

fb_img_1652605574367

Вчера, ЖОК Вардар ЕМ одигра бараж за 1.лига, за таа средба тие информираат на нивната страница, и велат: Во исклучително тежок натпревар во првиот бараж натпревар за влез во Првата државна лига,во кој неизвесноста за освојување на сите сетови траеше до самиот крај,нашата екипа не успеа да извојува победа на домашен терен ЖОК ВАРДАР ЕМ – ОК Пелистер волеј 1:3 ... Read More »

Вардар ЕМ денес го игра првиот бараж дуел со Пелистер за влез во 1.лига

55555555555

Девојките на ЖОК Вардар ЕМ во првата сезона како сениорски обезбедија 2.место во 2.лига кое донесе бараж за влез во елитната конкуренција. Црвено-црните дами за ривал го имаат тимот на ЖОК Пелистер од Битола. Денес, сабота 14.мај се игра првата средба од бараж двомечот. Првиот натпревар ќе се игра во Скопје, вардарки ќе бидат домаќини на истиот. Натпреварот во спортскиот ... Read More »

Вардар ЕМ со победа ја заврши сезоната, со 2.место на табелата обезбедивме бараж за 1.лига

454545

ЖОК Вардар ЕМ во деби сезоната како сениорски, во 2.лига успеаа да дојдат до победа во последното коло и да обезбедат „сребрена“ позиција на табелата. Истата носи „бараж“ за пласман во 1.лига против тимот на ЖОК Пелистер од  Битола. По последната победа вчера на официјалната страница објавија: Нашата сениорска екипа со победа на гостински терен го завршува регуларниот дел од ... Read More »

ЖОК Вардар ЕМ домаќин на Бами Кор во последниот лигашки дуел

279523504_719622286124231_218443873334305275_n-1

ЖОК Вардар ЕМ, направи голем успех и ќе игра бараж за пласман во првата лига по првата година од настапот како сениорски тим. Денес, четврток 5.мај останува за доигрување последниот меч од фазата-2 во кој гостуваме во Тетово. Ние сме гости на екипата на Бами кор во салата при ОУ „Гоце Делчев“. Дуелот  од ова 6.коло е закажан со почеток ... Read More »

(Видео) ЖОК Вардар ЕМ со гостинска победа кај Младост УГД

279523504_719622286124231_218443873334305275_n

Девојките на ЖОК Вардар ЕМ дојдоа до уште една победа, тие гостуваа во Штип кај тимот на ОК Младост УГД. На натпреварот кој се одигра во салата „Јордан Мијалнов“ оставија гостински успех, победата беше обезбедена со резултат 1-3, по истата остануваме на 2.позиција на табелата. *Видео од целиот натпревар на црвено-црните дами може да погледнете на следниот ЛИНК! Read More »

Бами кор нова „жртва“ на девојките од Вардар ЕМ

278914274_717687929651000_329183020537781704_n

Тимот на ЖОК Вардар ЕМ, вчера по крајот на велигденските празници се врати на обврските во плеј-офот. Ние бевме домаќини на натпревар од 3.коло во втората фаза и дојдовме до нов успех.    Вардарки вчера во Спортскиот центар „Форца“ во Скопје ја пречекаа екипата на ОК Бами Кор, на натпревар на кој доминиравме во целост успавме да дојдеме до победа ... Read More »

Вардар ЕМ домаќин на ОК Бами Кор

278478660_709014607184999_1398861743448406348_n-660x330

Девојките на ЖОК Вардар ЕМ ќе одиграат натпревар од 3.коло во рамки на втората фаза од шампионатот во втората одбројкарска сениорска конкуренција. Црвено-црните дами се домаќини на тимот на ОК Бами Кор, дуелот ќе се одигра денес (26.парил) со почеток во 17 часот и 15.минути. Ние имаме половичен успех на првите два натпревари кои ги одигравме во оваа фаза, денес ... Read More »

Шкендија го совлада ОК Вардар и обезбеди финална серија

vardar-borec-640x336-640x3301-640x330

Одбојкарите на Шкендија се пласираа во финалето на разигрувањето за титулата откако втор пат славеа над Вардар во првиот сегмент од елиминациите во шампионатот. По тетовските 3:2, вчера во Петровец, Шкендија се радуваше со 3:1 (25:15, 25:17, 21:25, 25:16) и обезбеди настап во серијата за тронот којашто ќе трае најмалку три, а најмногу пет натпревари. Скопските црвено-црни повторно настапија без ... Read More »