Thursday ,28 May 2020
Последни:
Home > Останати спортови > Одбојка (page 4)

Одбојка

Одбојкарското финале низ ТВ пренос

odbojka-vardar

Вистинските љубители на одбојката кои нема да бидат во можност денеска да дојдат во сала, ќе можат дуелот да го проследат низ малите екрани преку директен ТВ пренос. Вардар во финалната серија има предност од 1-0 стекната на гостински терен во Струмица. Се надеваме на уште една голема победа на Вардарци. 20.25 (СОБРАН) дом.одбојка (М), плеј-оф фин: ВАРДАР-СТРУМИЦА – (ком: ... Read More »

Одбојка: Вардар поведе со 1-0 во финалната серија, победа в гости кај ОК Струмица

odbojka-vardar-vardarfans

Одбојкарскиот клуб  Вардар победнички влезе во  финалната серија од плеј-офот. Вардарци во првиот дуел со максимални 3-0 во сетови беа подобри од актуелниот првак Струмица. Овој меч го играве в гости, по што поведовме со 1-0, во плеј-офот се игра  до три победи. Во вториот натпревар црвено-црните ќе ја пречекаат Струмица на домашен терен, дуелот се игра утре,  петок, со почеток во 20030 ... Read More »

ОК Вардар ита кон титулата

odbojka-vardar

Одбојкарите на Вардар се пласираа во големото финале и ќе атакуваат на титулата. Противник на Вардарци во финалето ќе биде фаворизираната Струмица. Претходно, во полуфиналето, Вардарци доминанто ја исфрлија екипата на ОК Весна Пробиштип со победи и на домашен и на гостински терен. На гости Вардар стигна до победа во трилер завршница и тај-брејк со резултат 3-2. Среќно Вардарци во финалето! ... Read More »

Вардар гази, следуваат натпреварите против Весна Пробиштип

okvardar-odbojka

Одбојкарите на Вардар со победа го заокружија регуларниот дел од сезоната, сега пред Вардарци стојат главните искушенија на фајнал-фор двомечот со ОК Весна Пробиштип кој започнува утре. Завршен е регуларниот дел со победата од 3-0 над Студент од Штип и продолжување на серијата без пораз во вториот дел од сезоната. Во среда во 14ч во Сала Работнички Градски Парк го започнуваме и фајнал-фор двомечот ... Read More »

Нема екипа што може да го победи Вардар на домашен терен, совладана и Струмица

okvardar-odbojka

Одбојкарите на Вардар продолжуваат со извонредните партии и победи на домашен терен. Изминатиов викенд во Градски парк падна и лидерот на табелата, тимот на ОК Струмица. Со оваа победа “црвено – црните” им вратија на ривалите од Струмица за елиминацијата во Купот. ВАРДАР – СТРУМИЦА (3-2) Продолжува победничката серија на домашен терен. Извојувавме целосен резултатски пресврт, но концентрацијата падна па ... Read More »

Лесни бодови за Вардар против Лешок

odbojka-vardar-vardarfans

Одбојкарите на Вардар им се вратија на победите по неуспехот во Купот на Македонија против екипата на Струмица. Овој викенд нашите одбојкари како гости го победија тимот на ОК Лешок со резултат 3-0. Со оваа победа Вардар сигурно чекори кон неизвесна завршница и борба за првата позиција и титула заедно со екипата на ОК Струмица, која ни е “пречка” за ... Read More »

Струмица го доби првиот дуел, следува тешка задача на реваншот за Вардарци

odbojka-vardar

Одбојкарите на Вардар претрпеа пораз во првиот 1/2 финален дуел. Иако Вардар загуби со 3-0, шансите не се загубени за финале. Гостински пораз од 3-0 во првиот 1/2 финален натпревар од Купот претрпен од екипата на ОК Струмица. Отсуството на Драгиќ, сериозните и долготрајни повреди на Клопчески и Костиќ не беа доволни па покрај денешниот пораз доживеавме и повторување на ... Read More »

Вардар против Струмица во 1/2 финалето на Купот

odbojka-vardar

Вчера во просториите на Одбојкарската федерација на Македонија беа извлечени  двојките за полуфиналето во одбојкарскиот Куп на Македонија. Во 1/2 финалето Вардар ќе се сретнe со тимот на Струмица, овој дуел ќе биде финале пред финалето. Полуфинале (м): Вардар – Струмица Весна Пробиштип – УГД Студент Првите натпревари се играат утре. Read More »

Одбојка: Вардар направи пресврт и беше на чекор до триумф, ривалот се повлече предвремено па дуелот го добивме “службено“

ok-vardar

Викендов се одигра одбојкарското дерби меѓу екипите на OK Вардар и тимот на ОК  Весна од Пробиштип. Сепак овој дуел не го дочека својот крај откако гостите при водство на црвено-црниот одбојкарски колектив го напуштија дуелот. На почетокот од дуелот екипата на ОК Весна дојде до почетно водство, тие по првиот одигран сет поведоа со  0-1, во еден интересен и резултатски ... Read More »

Одбојкарите на Вардар лесно против Шутова 3-0

odbojka-vardar

Одбојкарите на Вардар продолжуваат со одличните игри и победи. Овој викенд Вардарци се радуваа на лесна победа со максимални 3-0 против тимот на ОК Шутова. Одбојкарскиот клуб Вардар на својата официјална Фејсбук страница напиша: Вардар – Шутова (3-0) Одлична атмосфера на паркетот во Градскиот парк и лесна победа со максимален резултат (25-14; 25-22; 25-20). ЕДЕН Е ВАРДАР !!! Read More »