Tuesday ,23 July 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Одбојка (page 9)

Одбојка

Младинките на ЖОК Вардар ЕМ со две максимални победи за лидерско место пред паузата

267214696_634922631260864_8617448950001711729_n

На последниот младински одбојкарски женски турнир во 2021 кој се одигра во Тетово, младинките на ЖОК Вардар ЕМ забележаа две победи. Ние бевме подобри од тимовите на Синалко и организаторот на овој настан, екипата на Бами кор.  Црвено-црните дами се први во групата-Г. Ги постигнавме следните резултати: ЖОК ВАРДАР ЕМ – ОК Синалко 2:0 ЖОК ВАРДАР ЕМ – ОК Бами кор ... Read More »

ЖОК Вардар ЕМ ќе „презими“ како Есенски првак по победата над Бами кор

266352727_634357964650664_6991384857471998416_n

 Тимот на ЖОК ВАРДАР ЕМ  во последното есенско коло беше домаќин екипата на ОК Бами кор. На оваа средба дојдовме до максимална победа со резултат 3:0. Црвено-црните дами кои ги водат Емилија Јаничиќ и Маријана Стефаноска ќе „презимат“ како есенски шампиони. . Црвено-црните дами на врвот на табелата ќе бидат во текот на зимска пауза со еден бод предност пред ривалот ... Read More »

Прв пораз за ЖОК Вардар ЕМ, не совлада лидерот на табелата

263744486_630011591751968_414623319968386884_n

Младите девојки кои всушност се кадетки и младинки од ЖОК Вардар ЕМ, вчера го претрпеа првиот и тоа минимален пораз по голема борба во 2.лига. На нивната страница тие известија за оваа средба: Во дерби натпреварот за првото место на табелата во Втората државна лига,во еден одличен натпревар нашата сениорска екипа го претрпе првиот пораз оваа сезона и тоа на гостински терен ... Read More »

Кадетките на ЖОК Вардар ЕМ со две нови победи

Девојките на ЖОК Вардар ЕМ, вчера дојдоа до нови две победи во кадетската лига. Младите вардарки редат успеси од коло во коло. На официјалната страница на клубот за вчерашните дуели објавија: Многу успешно го завршуваме овој викенд На вториот турнир во категорија кадетки извојувавме две победи ЖОК ВАРДАР ЕМ – ОК Струмица жени 2:0 ЖОК ВАРДАР ЕМ – ОК Весна ... Read More »

ЖОК Вардар ЕМ до 6/6 во сениорската лига

Девојките на ЖОК Вардар ЕМ играат перфектно во лигата, тие вчера на шестата средба за нив дојдоа до шестата победа во 2.лига и се на делба на лидерската позиција. За вчерашниот меч објавија на нивната страница: Уште еден убав натпреварувачки ден на нашата сениорска екипа На шестиот натпревар ја забележавме и ШЕСТАТА ПОБЕДА по ред и имаме зошто да се ... Read More »

ЖОК Вардар ЕМ домаќин на Виктори Волеј

Денес, сабота (27/11/2021) во 7.коло од втората лига, девојките на ЖОК Вардар ЕМ ќе бидат домаќини и ќе се обидат да го задржат 100% ефект во лигата. Вардарки имаат пет победи на исто толку одиграни натпревари во втората сениорска лига. Денес во спортскиот центар „Форца“  дуелот започнува во 15-00 часот. На истиот наш гостин е тимот на ОК Виктори Волеј, ... Read More »

Младинките на ЖОК Вардар ЕМ редат победи, 4/4 во лигата

258850526_622042279215566_5031711236608107081_n

Младинките на ЖОК Вардар редат успеси, на новиот турнир дојдоа до две нови победи. Тие на четири меча во младинската лига имаат исто толку победи. Тие беа подобри од ЖОК Вардар 2019 и ОК Ринија. Ова се остварените резултати: ЖОК ВАРДАР ЕМ – ЖОК Вардар жени 2019 2:1 ЖОК ВАРДАР ЕМ – ОК Риниа 2:0 Read More »

ОК Вардар максимален против Борец

258861747_10220573338305619_3847706757499376534_n

Вчера, одбојкарите на Вардар ја остварија и третата победа оваа сезона, трета по ред, откако со максимални 3:0 славеа на дуелот со Борец кој беше своевидно дерби на 8. коло. Иако почнаа слабо и со четири стартни порази, „црвено-црните“ откако успеаја да ангажираат неколку странски засилувања полека фатија залет и сериозно напредуваат на табелата. Добрите настапи денеска беа крунисани и ... Read More »

МТВ со пренос од мечот Борец-ОК Вардар

258610081_2931768680467503_7276576401980247682_n

Денес, (22/11/2021,понедилник) на Македонската радио и телевизија на спорсткиот канал (МТВ-3)  ќе може да го погледнеме дуелот на одбојкарите на ОК Вардар. Црвено-црните играат со тимот од  градот Валес екипата на ГОК Борец. Не очекува тежок меч против тимот кој е на втората позиција на табелата. Натпреварот започнува во 18-00 часот, предност од оваа средба ќе биде пет минути пред почетокот на ... Read More »

ЖОК Вардар ЕМ не застанува, 5/5 во сениорска конкуренција (ВИДЕО)

258596063_621542165932244_8710619515981553075_n

Девојките на Емилија Јаничиќ, црвено-црните дами од Вардар ЕМ во рамки на 6.коло од втората одбојкарска лига гостуваа во Куманово кај истоимената женска одбојкарска екипа и зашишаа нов успех. Вардарки имаат пет победа на одиграни пет кола досега, тие незнаат за побраз. Повторно дојдоа до максимална победа со резултат 0-3. Првиот сет веднаш покажаа кој е кој на теренот, победија со 06-25, во вториот ривалот ... Read More »