Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > Останати спортови (page 310)

Останати спортови

КУГЛАЊЕ! Дуото Димитровски-Влаќевски на првите две позиции во топ -6 изборот

vardarfans-25

По комплетирањето на седмото коло во македонската кугларска лига вардарци останаа на врвот од табелата со еднаков број на бодови со Макпетрол. Тие во ова изминато коло како домаќини во кугларницата при С.Ц Борис Трајковски ја пречекаа екипата на КК 18 Август Адинг , која ја совладаа со  резултат 7-1. Избраниците на Драги Димитровски остварија лесна победа предводени од расположените ... Read More »

БОРЕЊЕ! Вардарецот Егоров го освои првото место на “Изборното државно првенство“

BORENJE

Викендов во градот на борењето-Радовиш се одржа “Изборното државно првенство“ во борење, на истото свое учество имаа 54 борачи. Имаше неколку интересни борби. Најмногу први места освоија борачите на Балканец кои имаше 4 титули. На истиот свое учество земаа тројца борачи на Вардар. Црвено-црниот борачки колектив на ова “Изборното државно првенство“ учестуваше со три свој борачи. Од нашиот клуб свое учество забележаа: ... Read More »

КУГЛАЊЕ! Влаќевски покажа дека е класа, тој е играч на 7.коло во МКЛ

vardarfans-23

Викендов во кугларницата при С.Ц “Борис Трајковски“ избранците на Драги Димитровски го одигра својот домашен дуел во рамки од 7.коло во Македонската кугларска лига. На црвено-црниот кугларски колектив му гостуваше екипата на Кк 18 Август Адинг. Нашите куглари и во овој дуел беа убедливи однесоа победа со резулат 7-1 (21-3). Вардарци повторно како и во првиот дуел екипата на 18 ... Read More »

КОШАРКА! Вардарци редат победи, поуспешни и од КК Ангели

kos-596x330

Викендов продолжија возбудувањата во втората кошаркарска лига за нашиот КК Вардар. Вардарци вчера го одигаа второто  коло оваа нова година, тие се сретнаа со екипата на КК Ангели  во втората по квалитет кошаркарска лига во земјава. Црвено-црниот кошаркарски колетив ја забележа втората победа во вториот меч оваа полусезона, тие во првото коло се сретнаа со КК Тетекс, тој  дуел го добивме со 29 ... Read More »

КУГЛАЊЕ! Вардаровата победничка низа продолжува, нова “жртва“ 18 Август, дуото Влаќевски-Димитровски брилијантни

vardarfans-18

Вчера во кугларницата при С.Ц “Борис Трајковски“  црвено-црниот кугларски колектив го одигра својот домашен дуел во рамки од 7-мото коло во Македонската кугларска лига. Гостин ни беше екипата на Кк 18 Август Адинг, вардарци и во овој дуел беа убедливи однесоа победа со резулат 7-1 (21-3). Во првиот дуел на овие две екипи во втоρото κоло кои се  игρаше  во κуглаρницата ... Read More »

КУГЛАЊЕ! Вардарецот Димитровски Димитар со најдобар поединечен просек во МКЛ

tt-660x330

Еден од бисерите на црвено-црниот кугларски колектив воедно и председателот на Кк Вардар Димитар Димитровски е кугларот со најдобар поединечен просек во Македонската кугларска лига. Ова е податок за “есенскиот сегмент“ во кугларската лига. Димитровски е на првата позиција од оваа листа на најдобри просеци во есенскиот дел тој има зад своето просек од 628,9 “соборени дрва“ и со цели ... Read More »

КУГЛАЊЕ! Вардар утре е домаќин на Кк 18 Август Адинг

vardarfans-26

Утре на програмата се воздувањата од македонската кугларска лига,  ќе се одиграат мечевите во рамки на 7-мото коло. Црвено-црниот кугларски колектив во ова коло повторно е домаќин, гостин ни е екипата на Кк  18 Август Адинг. Вардар во овој дуел влегува од првото место на табелата кое го дели со моменталниот шампион во МКЛ екипата на Кк Макпетрол. Нашиот противник ... Read More »

АТЛЕТИКА! Завировски ќе учествува и годинава на “Gazi Baba xc challenge“

atletika vardarfans

Во организација на Endurance.mk – Скопје (АК Индјуренс) и оваа година ќе биде организирана крос кантри атлетската манифестација ‘Gazi Baba XC Challenge’. Таа е закажана за на  6-ти март (недела), со почеток во 11:00 часот. Локацијата на истата е  Парк-шума Гази Баба, оваа трка е од отворен карактер за сите атлетски клубови, активни атлетичари, рекреативци, љубители на трчањето во природа, ... Read More »

КОШАРКА! Вардар домаќин на тимот Ангели

vardarfasn kk

Викендов вардарци го одигаа првото коло оваа нова година, тие се сретнаа со екипата на тетовски Кк Тетекс во рамки на Втората македонска кошаркарска лига. Вардар успеа да дебитира со победа во новата година овој дуел го добивме со 29 поена позитива, резулатот на семафорот во малата сала при С.р.ц “Кале“ изнесуваше 97-68 во корист на црвено црните. Во второто ... Read More »

КУГЛАЊЕ! Повторно црвено-црна доминација, тројца вардарци во топ-6 изборот на колото

vardarfans-9

Од вчера со одигрувањето на последниот дуел  е комплетирано 6-коло во Македонската кугларска лига. По комплетирањето на колото на врвот повторно во “мртва трка“ се нашиот Вардар и шампионот Макпетрол. Во ова коло  вардарци беа домаќини и однесоа победа над Хераклеа од Битола . Мечот помеѓу црвено-црните куглари и гостите од Битола  во целост им припадна на нашите вардари кои однесоа ... Read More »