Saturday ,21 April 2018
Последни:
Home > РК Вардар (page 4)

РК Вардар

Циндриќ е МВП на завршниот турнир, во најдобриот тим се најдоа уште и тројца играчи од Вардар

vardarfans-idealen-tim

Вардар по четврти пат успеа да ја освои СЕХА-Лигата, откако вечерва во големото финале ја победи екипата на ППД Загреб. Како и што му доликува на еден финален меч видовме возбудлив и пред се квалитетен натпревар. Загреб пружи силен отпор и во најголем дел од дуелот беше рамноправен противник, но сепак црвено-црните покажаа дека се поквалитетни и заслужено го одбранија ... Read More »

ШАМПИОН! ПОЧНА “ЖЕТВАТА“ НА ТРОФЕИИ, ВАРДАР ЈА ОДБРАНИ КРУНАТА ВО СЕХА

during the Final Tournament - Final match - PPD Zagreb vs Vardar - Final Four - SEHA - Gazprom league, Skopje, 15.04.2018, Mandatory Credit ©SEHA/ Uros Hocevar

Вечерва во С.Ц. Јане Сандански се играше големото финале во СЕХА-лигата, помеѓу екипите на Вардар и ППД Загреб.  Вардар беше фаворит на овој дуел и поради квалитетот и играњето на домашниот терен, тој епитет ние и го одбранивиме вечерва. Нашиот тим кој е најуспешен колектив во ова натпреварување триумфираше со резултат 26-24 , тоа е четврта во седмата година од ... Read More »

(ВИДЕО) Циндриќ или Павловиќ, кој ќе го реши големото финале во СЕХА

vardarfans-cindric

Вардар или Загреб, кој ќе го освои трофејот во СЕХА-лигата, ќе дознаеме вечерва откако ќе се одигра финалето. Двете екипи имаат свои адути за овој дуел, а медија тимот на СЕХА издвои по еден играч во двата состави, кои би можеле да бидат решавачка и важна алка во играта на денешното финале. Кај Вардар тоа е Лука Циндриќ кој игра ... Read More »

Стоилов: Пресудни ќе бидат мотивот и желбата за победа – Карачиќ: Нека трофејот во СЕХА биде увертира за предизвиците во ЛШ

vardarfans-izjavi

Вечерва во С.Ц. Јане Сандански се игра големото финале во СЕХА-лигата, помеѓу екипите на Вардар и ППД Загреб. Уште еден меч остана до крајот седмата натпреварувачка сезона во оваа лига, по што ќе биде познат тимот кој ќе го освои трофејот. Вардар е фаворит на овој дуел и поради квалитетот и играњето на домашниот терен, но пред себе имаме квалитетен ... Read More »

Вардар или ППД Загреб, кој ќе биде шампион во седмата сезона на СЕХА-лигата

vardarfans-prenos-660x330

Вечерва ќе го дознаеме освојувачот во седмата сезона на СЕХА-лигата. Дали Вардар или ППД Загреб, прашање на кое одговор ќе добиеме откако ќе заврши натпреварот, кој својот почеток го има во 20:15 часот во С.Ц. Јане Сандански. Двете екипи беа сигурни во своите полуфинални мечеви, откако Вардар и полесно од очекувањата го “прегази“ Брест Мешков, додека Загреб имаше водство и ... Read More »

(ВИДЕО) Најинтересните моменти од победата против Брест Мешков

vardarfans-video-2

Вардар и Загреб денес ќе ги одмерат силите во големото финале на СЕХА-лигата. Во петокот се одиграа полуфиналните дуели, на кои црвено-црните го победија Брест Мешков (33:24), додека Загреб беше подобар од Целје (29:27). Погледнете ги најинтересните моменти од триумфот против Брест Мешков. Read More »

(ВИДЕО) Магична акција на Вардар, која во гол ја претвори Марсениќ

99

Вардар ќе се обиде да стигне до четвртиот трофеј во СЕХА-лигата, откако во полуфиналето успеа да ја победи екипата на Брест Мешков и на тој начин да обезбеди финале. Славевме убедливо (33:24) не дозволувајќи на противникот ниту во еден момент да се надева на изненадување. Најдобрата акција ја имаше Вардар, започна од Кањелас кој додаде до Македа, овој до Чупиќ, ... Read More »

Нека се повтори и денес историјата, Вардар пред точно шест години стана првиот освојувач на СЕХА-лигата

vardarfans-sampioni

Пред точно шест години на овој датум, екипата на РК Вардар стана првиот освојувач на СЕХА-лигата, откако триумфираше на завршниот турнир кој се играше во Загреб. Таа година црвено-црните кои беа предводени од Веселин Вујовиќ во големото финале го победија тимот на Металург (21:18) и на тој начин влегоа во историјата на СЕХА-лигата, како тим кој прв го подигнал трофејот ... Read More »

Убедливо совладан Кромак, за победничко заокружување на дебитанската сезона за пионерите на Вардар Јуниор

vardarfans-pioneri-na-vardar-junior

Пионерите на РК Вардар Јуниор со победа ја заокружија дебитанската сезона во пионерската лига. На денешниот дуел кој се одигра на Кале, избраниците на Зоран Петковски славеа убедливо со резултат 33:9 во дуелот со Кромак. Само во првите три минути, гостинската екипа од Тетово имаше предност, кога реултатот беше 0:1 и 1:2, за вардарци да направат серија од 5:0 и ... Read More »

Карачиќ: Според играта што ја прикажавме против Брест верувам дека можеме секого да победиме

vardarfans-karacic

Вардар и ППД Загреб ќе играат во големото финале на СЕХА-лигата. Црвено-црните беа подобри од екипата на Брест Мешков (33:24), додека Загреб го совлада Целје (29:28). Нашиот шампион одигра феноменален натпревар во дуелот со белорусија, натпревар на кој имаа предност од првата па се до последната минута. Одличен меч одигра и нашиот среден бек, Игор Карачиќ, кој постигна четири голови ... Read More »