Sunday ,25 February 2018
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги (page 5)

Младински лиги

(Фотогалерија) РК Шампион Вардар го победи во финалето ланскиот освојувач на зимскиот турнир, радоста беше голема

e43

Во големемото финале на турнирот организиран од Академијата на РК Вардар, “Еден живот, една љубов“  екипата на РК Шампион Вардар од Скопје ја победи екипата која беше победник на ланскиот турнир РК Преспа Вардар со 13-11. Read More »

(Фотогалерија) РК Преспа Вардар и РК Шампион триумфално во 1/2-фин. на машкиот зимски турнир кај генер.2002/2003

18

Вчера, недела во салата Кале се одиграа  полуфиналињата кај момците родени 2002 и 2003 година на зимскиот ракометен турнир. Триумфираа екипите на  РК Преспа Вардар и РК Шампион Вардар со што обезбедија финале, за “бронза“ се бореа екипите на РК Делчево Вардар и РК Бисинов Вардар. Извештаи од овие полуфиналиња ви донесовме вчера на нашиот сајт (овде), а неколку фотографии од истите ви носиме ... Read More »

(Фотогалерија) Доделени екипните и поединечните признанија на момците кај генер.2002/03 на турнирот “Вардар, еден живот, една љубов″

g1

Познати се победниците на машкиот дел од турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“, кај генерацијата родени 2002/03 година. Првото место им припадна на РК Шампион Вардар, кој во финалето го победи тимот на РК Преспа. Третото место пак го освои екипата на РК Бисинов  која беше подобра на пенали од РК Делчево Вардар. По крајот на турнирот следеше  доделување на трофеите и медалите ... Read More »

РК Шампион Вардар ја зема круната на РК Преспа,  скопскиот тим го победи во финалето ланскиот освојувач на зимскиот турнир

f666

Во големемото финале на турнирот организиран од Академијата на РК Вардар, “Еден живот, една љубов“  екипата на РК Шампион Вардар од Скопје ја победи екипата која беше победник на ланскиот турнир РК Преспа Вардар со 13-11. Во првиот дел  скопскииот тим отвори одлично за нив, тие поведоа со 2-0 а потоа и со 3-1 во почетните пет минути.  По ова ... Read More »

“Пенал рулетот“ го даде “бронзениот“ на зимскиот турнир, РК Бисинов Вардар подобар од РК Делчево

f5

Во дуелот за “бронза“ се сретнаа екипите на  РК Делчево Вардар и РК Бисинов Вардар од Велес, во овој меч кој заврши реми 19-19 победникот го даде “пенал рулетот“. Бронзата ќе иде во рацете на Бисинов од Велес кој победи по изведувањето на пеналите со 21-20. Првиот дел почна со три гола и висока предност на велешани, тие поведоа со ... Read More »

РК Преспа Вардар и РК Шампион се финалисти на машкиот зимски турнир кај генер.2002/2003

РК ШАМПИОН

Денес во салата Кале се одиграа и полуфиналињата кај момците родени 2002 и 2003 година на зимскиот ракометен турнир. По победите над ривалите РК Преспа Вардар и РК Шампион Вардар обезбедија финале, за “бронза“ ќе се борат екипите на РК Делчево Вардар и РК Бисинов Вардар. Во првото прво полуфинале РК Шампион Вардар дојде до победа во дуелот со РК ... Read More »

Момците на РК Делчево Вардар, Шампион, РК Преспа Вардар и Бисинов се 1/2финалисти на зимскиот турнир

34

Денес во салата “Кале“, денес   се одржува  вториот ден од  четвртиот зимски турнир „Еден живот, една љубов″ за најстарата генерацијата која е дел од Ракометната академија Вардар. Утрово се комплетираше групната фаза и се одиграа дуелите во 4 и 5.коло кај генерација 2002/03 (машки) по кој се дознаа патниците во полуфиналните дуели, тие ќе разигруваат за медали. Екипите на РК ... Read More »

(Фотогалерија) Победа на момците на РК Преспа Вардар, РК Филип и РК Делчево во 3.коло од зимскиот турнир

34

Денес во салата “Кале“, денес   се одржува четвртиот зимски турнир „Еден живот, една љубов″ за најстарата генерацијата која е дел од Ракометната академија Вардар. Во рамки на 3.коло кај момците родени 2002 и 2003 година на зимскиот турнир дојдоа до победи екипите на РК Преспа Вардар,  РК Филип и  РК Делчево Вардар комплетен извештај од ова коло имате на нашиот сајт овде, ... Read More »

Познати победниците и во 3.коло од зимскиот турнир кај момците генер.2002/03

0

  Bо салата “Кале“, денес   се одржува четвртиот зимски турнир „Еден живот, една љубов″ за најстарата генерацијата која е дел од Ракометната академија Вардар, а во која се пријавени само машки тимови. Дуели се играат кај  момчињата родени 2002/2003 година. Од утрово се одиграа сите три кола од првото и второто ви донесовме резултати, во продолжение извештаи и резултати од ... Read More »

Кадетите на Вардар 6.место на турнирот во Веспрем

balaton-kup-kadetite-kje-igraat-za-petto-mesto-so-pik-seged-15237

Денес на последниот ден од турнирот во Веспрем, Унгарија вардаровите  Кадети  играа за 5. место против тимот на унгарски Пик Сегед. Во еден квалитетен дуел одигравме солидно бевме блиску до успех, сепак противникот беше поснаодлив и дојде до победа со 21-17 (10-8). Првиот дел почна со два гола на унгарците кои поведоа со 2-0, потоа ние намаливме на 2-1 преку ... Read More »