Monday ,30 November 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги (page 5)

Младински лиги

Познати играчите кои ќе настапат за вардаровите пионери на турнирот во Крагуевац

received_2416721468642498

Пионерите на ракометниот клуб Вардар под водство на Зоран Петковски утрово заминаа за Крагуевац, каде од вечерва ќе ги започнат настапите на треттиот „Свето Савски турнир“. Ова се играчите кои ќе настапат за вардаровите пионери: Никола Спасовски, Петар Стојановски, Дамјан Димитриевски, Мартин Тодороски, Давид Младеновски, Кирил Симоновски, Марио Стојановски, Давид Славевски, Христијан Петковски, Андреј Петрушевски, Георгиј Спасовски, Петар Колевски, Александар Стојменов, ... Read More »

Распоред за турнирот во Крагуевац, за пионерките и пионерите на РК Вардар

bora

Како што веќе известивме, двете пионерски екипи на ракометниот клуб Вардар, машката и женската ќе ги одиграат првите мечеви во новата, 2020 година. Вардаровите надежи   ќе учестуваат на меѓународен ракометен  турнир кај  северниот сосед.  Истиот ќе се игра овој викенд,  на  18-ти и 19-ти јануари. На треттиот „Свето Савски турнир“ кој ќе се игра во Крагуевац ,Србија оваа е распоредот на мечевите: Read More »

Двете пионерски екипи викендов ќе учествуваат на турнир во Србија

mali-660x330

Двете пионерски екипи на ракометниот клуб Вардар, машката и женската ќе ги одиграат првите мечеви во новата, 2020 година. Тие  ќе учестуваат на меѓународен ракометен  турнир кај  северниот сосед.  Истиот ќе се игра овој викенд, поточно на  18-ти и 19-ти јануари. На треттиот „Свето Савски турнир“ кој ќе се игра во Крагуевац (Србија), дамите на Платон Анжела  и Папуџиева Марија ... Read More »

Пионерите на РК Вардар ги започнаа подготовките за пролетниот дел, без Писонеро, Анакиевски и Трифуноски

vardarfans-pioneri

Пионерите на ракометниот клуб Вардар од вчера ги започнаа подготовките за пролетниот дел од сезоната. Генерацијата на ракометари кои се родени 2004/05 година покрај во пионерската се натпреваруваат и во младинската лига. Во пионерската лига, момците на Зоран Петковски се наоѓаат на првото место во својата група, со максимален број на освоени бодови. Нашите млади надежи одиграа девет натпревари и ... Read More »

Машките екипи на РК Вардар ги започнуваат своите настапи во март, пионерите отвараат први

g-660x321-660x3211-660x321

Кај момците во младинските  ракометни лиги каде настапуваме во четири групи на сила е зимската пауза. По крајот на истата ќе започнат одигрувањето на првите пролетни кола.  Први ќе стартуваат пионерите на Вардар предводени од Зоран Петковски-Зенга веднаш потоа ќе стартуваат и останатите две конкуренции, кадетската и младинската. Еве ги паровите и начелните датуми за првите пролетни кола. Пионери: Алушовски-Вардар ... Read More »

Матеј Трајановски: Националниот дрес е желба на секој млад играч, се надевам дека со вардаровите пионери ќе станеме Шампиони на Македонија

vardarfans-naslovna

Генерацијата ракометари на Вардар родени 2004/05 година ја играат својата втора сезона во рамките на пионерската ракометна лига. Момците кои се предводени од легендата на македонскиот ракомет, Зоран Петковски, оваа сезона се натпреваруваат во групата 3 од пионерската лига. На убедлив начин го завршивме првиот дел од сезоната, освојувајќи максимален број на освоени бодови на девет одиграни натпревари. Дел од ... Read More »

Пионерите на Вардар со пораз го завршија турнирот во Белград

vardarfans-spsiok-660x330

Момците на Зоран Петковски-Зенга, пионерите на Вардар кои настапуваа на кадетски турнир во Белград каде беа најмлади учесници со пораз го завршија настапот. Денес беа поразени од тимот на Рибница . Вардаровите пионери отворија со предност на почетокот водеа со 2-0, потоа и со 3-2. Ривалот успеа да изедначи на 4-4. Се играше гол за гол, постојано бевме до околу ... Read More »

Пионерите на Вардар забележаа победа во Белград

pionerite-na-turnirot-vo-srbija-ostanaa-bez-bodovi-po-prviot-den-23461

Пионерите на Вардар на „Трофеј Белград“ дојдоа до финалето на “Президен купот“ на кој настапуваат екипите кои не минаа во фазата за расподелба на медали. Ние денес ја совладавме екипата на РК Јуниор Белград. Нашите момци отворија добро, почнаа од самиот почеток да атакуваат на водство. Поведовме со 0-2 со два врзани гола, потоа и со 1-5 покажувајќи дека ние ... Read More »

Пионерите на РК Вардар загубија од повозрасните екипи на Мокерц и Партизан, на турнирот „Трофеј Белград“

vardarfans-pioneri-660x330

Пионерите на ракометниот клуб Вардар денес ги започнаа настапите на силниот меѓународен турнир „Трофеј Белград“. Избраниците на Зенга одиграа два натпревари. На отварање на турнирот бевме поразени минимално од екипата на Мокерц КИГ од Словенија. Иако играме против повозрасен противник, момците на Зоран Петковски одлично се држеа во текот на целиот меч, но на крајот сепак тимот од Словенија издвои ... Read More »

Пионерите на РК Вардар заминаа за Белград, познати играчите кои ќе ги бранат црвено-црните бои

vardarfans-pioneri

Утрово, пионерите на ракометниот клуб Вардар заминаа за Белград, каде од утре ќе ги започнат настапите на меѓународниот турнир „Трофеј Белград“ Црвено-црние бои на турнирот ќе ги бранат следниве играчи: Никола Спасовски, Петар Стојановски, Дамјан Димитриовски, Мартин Тодороски, Давид Младеновски, Кирил Симоновски, Марио Стојановски, Давид Славевски, Христијан Петковски, Андреј Петрушевски, Георгиј Спасовски, Петар Колевски, Александар Стојменов, Стефан Ристевски, Мартин Сипковски, ... Read More »