Sunday ,25 February 2018
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги (page 3)

Младински лиги

Претстојниов викенд стартува пролетниот дел од ракометната “Јуниор“ лига

7

Претстојниов викенд започнува пролетниот дел во ракометната “Јуниор“ лига. С.Р.Ц. Кале ќе биде центарот на новите ракометни возбудувања, кои ги носи оваа лига, проект на РК Вардар кој има за цел да ги обедини сите школи од цела Македонија. Ќе се играат натпревари во машкиот и женскиот дел, кај генерацијата родени 2004/05 и 2006/07 и во машкиот дел ќе натпреваруваат ... Read More »

Александар Костовски: За добиената награда заслужна е мојот тренер, Миленковиќ, “Јуниор“ лигата е од големо значење за нашата школа

vardarfans-naslovna

На четвртото издание на најголемиот младински турнир “Вардар, еден живот, една љубов“ познат е пласманот на екипите, во машкиот дел кај генерацијата родени 2004/05 година. Тука првото место успеа да го освои тимот на Карпош од Куманово кој во големото финале ја совлада екипата на Бисинов од Велес. Во борба за третото место, Илинден успеа да го совлада тимот на ... Read More »

Богдан Велјановски: Ова е моја прва награда откако сум дел од академијата на Вардар и ми дава поттик да продолжам да тренирам и да станам дел од тимот на Вардар

vardarfans-bogdan

Четврта последователна година, ракометниот клуб Вардар го организира најголемиот младински турнир “Вардар, еден живот, една љубов“, на кој настапуваат голем број на ракометни школи кои се дел од академијата на Вардар, во различни возрасни генерации, во машка и женска конкуренција. Веќе се познати освојувачите на медалите за оваа година, во машкиот дел и женскиот натпреварувачки дел. Освен медали и трофеи ... Read More »

(Фотогалерија) “Златото“ на градите на момците од РК Преспа Вардар на турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“ кај генер. 2006/07

c99

Оваа година екипата на РК Преспа Вардар  од Ресен е освојувач на турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“ во машкиот дел кај генерацијата родени 2006/07 година. Избраниците на Иван Ангелковски во големото финале ја победија екипата на Бисинов од Велес, со резултат од 8:10. Read More »

(Фотогалерија) Момците на РК Будимир Вардар “бронзени“ на зимскиот турнир кај генер.2006/07

bb

Викендов се одигра на турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“ во машкиот дел кај генерацијата родени 2006/07 година. Третото место и бронзениот медал на турнирот им припадна на РК Будимир Вардар, кои во малото финале ја совладаа екипата на Балтепе со резултат од 7:2. По првото полувреме, Будимир си ја олесни работата околу конечниот победник, кога на пауза имаа водство од 4:0. Read More »

(Фотогалерија) Доделени екипните и поединечните награди на најуспешните во генер.2006/07 кај дамите и момците на зимскиот вардаров турнир

2

Вчера во салата “Кале“ се одигра финалниот ден на зимскиот турнир “Еден живот, една љубов“ кај генерација родени 2006 и 2007 година. Ги добивме победниците во машка и женска категорија во оваа генерација. По крајот на турнирот беа доделени екипните и поединечните награди на учесниците. РК Преспа од Ресен е освојувач на турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“ во машкиот дел. ... Read More »

(ФОТО) Доделени признанијата за “идеалниот тим“ кај момците генер.2006/07 на зимскиот вардаров турнир

n10

Вчера се одигра финалниот ден на Зимски турнир 2018 кај  екипи во категоријата 2006/07. По крајот на дуелите тренерите  гласаа за најдобрите седум играчи на зимскиот турнир во категоријата момчиња 2006/07: Најдобрите седуммина, според изборот на тренерите се: Најдобар голман – Григор Трајковски од Карпош Вардар Најдобро лево крило- Енур Лиманов од Балтепе Вардар Најдобро десно крило – Мартин Иванов од Бисинов ... Read More »

(Фотогалерија) Од дуелот на Преспа и Балтепе во 1/2фин. на зимскиот турнир

vardarfans-text-detska-liga-rakomet-vardar-gogov

“Вардар Фанс” ви донесува уште една фотогалерија од турнирот, овој пат од натпреварот на Балтепе и тимот на Преспа Вардар во 1/2-финалето. Овој дуел убедливо го доби тимот на Преспа со високи 12-2 (7-1). Фотогалерија: Read More »

Екипата на Преспа е освојувач на турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“ кај генер. 2006/07, третото место е за РК Будимир

vardarfans-naslovna

Екипата на РК Преспа од Ресен е освојувач на турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“ во машкиот дел кај генерацијата родени 2006/07 година. Избраниците на Иван Ангелковски во големото финале ја победија екипата на Бисинов од Велес, со резултат од 8:10. Самиот резултат говори за каков израмнет натпревар гледавме на Кале, на кој ниту една од екипите немаше поголемо водство ... Read More »