Sunday ,25 February 2018
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги (page 2)

Младински лиги

Табели и резултати по одиграното 4 и 5.коло во Јуниор лигата кај момците

zimski-turnir-vikendov-i-za-najmladite-rakometari-15254

Пролетниот дел од натпреварите во ракометната се веќе почнати Вардар Јуниор лигата. Во машка категорија се натпреваруваа момчињата од генерациите 2002/03, 2004/05 и 2006/07, а со мешани тимови се одиграа и натпреварите во мини ракомет. За најмладата категорија родени 2008 и помали не се подготвува табела на најдобри тимови, бидејќи за оваа категорија битно е да се дружи и сите ... Read More »

Александар Стојменов: Наградата ми дава поттик да работам уште понапорно кај моите тренери, Дарко Јанев во РК Илинден и Зоран Петковски во пионерската селекција на Вардар

vardarfans-naslovna

На средината на месец јануари, започна четвртото издание на младинскиот ракометен турнир “Вардар, еден живот, една љубов“, кој се играше во различни возрасни геенрации, како во машкиот, така и во женскиот дел. Ги дознавме победниците во сите категории, како и конечниот пласман на екипите. Воедно по одигрување на завршните натпревари избираше најдобриот тим на турнирот. Токму Александар Стојменов е дел ... Read More »

Победи за машката екипа на Бисинов и женската на Делчево, во “Јуниор“ лигата, кај генер. 2006/07

1613

Претстојниов викенд започна пролетниот дел во ракометната “Јуниор“ лига. Во С.Р.Ц. Кале во текот на вчерашниот ден се одиграа два натпревари кај генерацијата родени 2006/07 година, по еден во машкиот и женскиот дел. Во машкиот дел се сретнаа екипите на Ангели од Скопје и Бисинов од Велес. Поуспешна беше екипата од Велес, која славеше со резултат од 6:17. Уште на ... Read More »

Јуниор лига: РК Ангели, Карпош Вардар и РК Урдаревски победници во машка категорија кај генер.2004/05

junior

Утрово во С.Р.Ц. Кале продолжија натпреварите од ракометната “Јуниор“ лига во пролетниот дел од сезоната. Кај генерација родени 2004 и 2005 година во машка категорија се одиграа три дуела по кои беа познати победниците, екипите на РК Ангели, РК Карпош и РК Урдаревски. Екипата на РК Ангели Вардар од Скопје во дуелот со тимот на РК Општина Кисела Вода Вардар ... Read More »

“Јуниор лига“: Победи за РК Кузман, Шампион и Бисинов, на мечевите кај генер. 2008/09

1339

Утрово во С.Р.Ц. Кале продолжија натпреварите од ракометната “Јуниор“ лига во пролетниот дел од сезоната. Први на програмата беа натпреварите во генерација родени “2008“ година и помали кои играат во мешан состав ( момчиња и девојчиња). На првиот меч, екипата на Кузман -Вардар успеа да излезе како победник во дуелот со екипата на ОПШ.Кисела Вода Вардар 3, со конечен резултат ... Read More »

(Фотогалерија) Триумф за Балтепе Вардар во средба кај генер.2004/05, тетовчани подобри од Будимир во овој дуел

c4

Вчера и денес во  Скопје (С.р.ц “Кале“) се одигрува  првото пролетно коло во ракометната Вардар Јуниор лига. Во  дуел кај генерација 2004/005 година  се сретнаа екипите на РК Балтепе Вардар од Тетово и РК Будимир Вардар од Скопје. Тетовчани на оваа средба дојдоа до “цел плен“, тие триумфираа со резултат 22-20 (10-8). Read More »

Јуниор лига: Момците на РК Балтепе Вардар триумфираа во дуелот со РК Будимир кај генер.2004/2005

c5

Во салата “Кале“ се одигрува  првото пролетно коло во ракометната Вардар Јуниор лига. Во  дуел кај генерација 2004 и 2005 година  се сретнаа екипите на РК Балтепе Вардар од Тетово и РК Будимир Вардар од Скопје. Победник на овој изедначен дуел на крајот беше екипата на РК Балтепе од Тетово, тие триумфираа со резултат 22-20 (10-8). Први со гол овој ... Read More »

(Фотогалерија) РК Преспа Вардар подобра од Опш.К.Вода во дуел кај генер.2002/03 во рамки на Јуниор Лигата

a20

Во салата “Кале“ се одигра првото пролетно коло во ракометната Вардар Јуниор лига. Во двата дуели кои беа на програмата кај генерација 2002 и 2003 година победи забележаа екипите на РК Урдаревски од Скопје и РК Преспа Вардар од Ресен. РК Преспа Вардар од Ресен дојде до победа во средбата со РК Опш.Кисела Вода со резултат 27-17 (14-10), во продолжение погледнете фотографии од победата на ресенчани. Read More »

Победи за Урдаревски и РК Преспа Вардар во машка конкуренција кај генер.2002/03 во рамки на Јуниор Лигата

1

Денес во салата “Кале“ се одигра првото пролетно коло во ракометната Вардар Јуниор лига. Во двата дуели кои беа на програмата кај генерација 2002 и 2003 година победи забележаа екипите на РК Урдаревски од Скопје и РК Преспа Вардар од Ресен. Екипата на РК Урдаревски Вардар од Скопје дојде до победа во мечот со тимот на РК Балтепе од Тетово, ... Read More »

Јуниор лига: Момците на Илинден Вардар триумфираа во дуелот со РК Балтепе кај генер.2004/2005

ff2

Денес во салата “Кале“ се одигра првото пролетно коло во ракометната Вардар Јуниор лига. Во првиот дуел кај генерација 2004 и 2005 година  момците на Дарко Јанев, РК Илинден Вардар дојдоа до победа над ривалот од Тетово, тимот на РК Балтепе Вардар со 23-13( 13-9). Првиот дел почна со два погодока на илинденци кои се одлепија на 2-0 на почетокот. ... Read More »