Tuesday ,23 July 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги (page 2)

Младински лиги

Пионерите и младинците на РК Вардар поразени на првенствените натпревари

394305967_839488138186278_2656916674929129644_n

Пионерите и младинците на РК Вардар се поразени на натпреварите кои ги играа изминатиов викенд. Во салата „Круме Кепески“ како домаќини, вардаровите пионери загубија од екипата на Мулти Есенс. Конечниот резултат гласеше 16:23. Избраниците на Кирил Атанасовски добро го започнаа натпреварот кога поведоа со 2:0, додека последното израмнување на мечот беше при резултат 5:5, за до истекот на првите 20.минути, ... Read More »

Продолжуваат натпреварите за младинските екипи на РК Вардар

394307558_839488178186274_6280578986721897837_n

Престојниов викенд продолжуваат натпреварите за младинските екипи на РК Вардар. Во рамките на 4.коло во групата А, пионерите на Вардар во недела (05.11) во салата „Круме Кепески“ се домаќини на тимот на Мулти Есенс. Натпреварот е закажан да започне од 10:00 часот. Младинците во сабота (04.11) гостуваат кај екипата на Еурофарм Пелистер. Натпреварот ќе се одиигра во салата „Боро Чурлевски“ ... Read More »

Порази за пионерите и младинците на РК Вардар во првенствените натпревари

394422847_839485668186525_8755618464782901888_n

Пионерите и младинците на РК Вардар се поразени на првенствените натпревари кои се одиграа изминатиов викенд. Младинците го претрпеа и петтиот последователен пораз, овој пат на домашен терен од тимот на Голден Арт. Конечниот резултат на натпреварот кој се одигра во салата „Круме Кепески“ гласеше 24:43. Уште од стартот на натпреварот, противничкиот тим поведе со 1:6, разлика која ја одржуваше ... Read More »

Овој викенд, нови натпревари за пионерите и младинците на РК Вардар

394420257_839487011519724_6071972481738944528_n

Овој викенд две младински екипи на ракометниот клуб „Вардар 1961“ ќе одиграат свои натпревари. Пионерите на црвено-црните гостуваат во Охрид, а младинската екипа е домаќин во Јане Сандански. Кадетската лига овој викенд нема свое коло. Пионери: Охрид-Вардар, 29/10/2023 сала „ Б.Извори“, 14:30 часот Младинци: Вардар- Голден Арт КЛ7, 28/10/2023, сала „Круме Кепески“ 14:30 часот Read More »

Младинските екипи на РК Вардар беа активни со одигрување на натпревари

394592449_839486094853149_7644690617490227291_n

Изминатиов викенд активни со одигрување на натпревари беа младинските екипи на РК Вардар. Пионерите со висока победа и без примен гол ја започнаа сезоната, откако во спортската сала „Круме Кепески“ беа подобри од тимот на Јуниор К.В. Конечниот резултат на натпреварот гласеше 36:0 (21:0). Најефикасни во нашиот состав беа Лефтеров со 8 и Н.Атанасовски со 7 гола. Кадетите на првиот ... Read More »

Претстојниов викенд, првите натпревари сезонава ќе ги одиграат пионерите и кадетите на РК Вардар, младинците гостуваат во Прилеп

312359483_5205157679588360_4375925472806251976_n

Претстојниов викенд своите први натпревари во новата натпреварувачка сезона ќе ги одиграат пионерите и кадетите на РК Вардар. Во првото коло, пионерите беа слободни, додека во рамките на 2.коло на домашен терен ќе ја пречекаат екипата на Јуниор Кисела Вода. Натпреварот е закажан да се одигра во недела (22.10) со почеток од 12:00 часот во спортската сала „Круме Кепески“. Новата ... Read More »

Трет пораз во серија за младинците на РК Вардар, без бодови и во соочувањето со Овче Поле

163212426_124724149661508_7184331610124347173_n

Младинците на РК Вардар го доживеа третиот пораз во серија, откако денес беа поразени на домашен терен од екипата на Овче Поле. Конечниот резултат на натпреварот кој се одигра во спортската сала „Круме Кепески’ гласеше  32:35. Отворивме со два гола во серија, имавме и предност од 3:2, но во 7.минута гостинскиот тим за прв пат поведе со 3:4. До средината ... Read More »

Против Овче Поле, младинците на РК Вардар ќе „бркаат“ прва победа

387737544_17900853248854068_7826919373705759306_n

На програмата е 3.коло во младинската машка ракометна Лига, коло во кое, Вардар на домашен терен ќе го пречека тимот на Овче Поле. Натпрреварот е закажан да се одигра во сабота (14.10) во спортската сала „Круме Кепески“ со почеток од 12:00 часот. Андреј Јованов и Виктори Терзиевски ќе го судат натпреварот, додека делегат ќе биде Моника Ѓорѓиевска. Младинците на Вардар ... Read More »

Втор пораз за младинците на РК Вардар, Мулти Есенс ги освои бодовите во Автокоманда

387745394_17900853203854068_2606172058193275449_n

Втор пораз за младинците на РК Вардар, овој пат на гостувањето кај екипата на Мулти Есенс. Натпреварот кој вчера се одигра во салата во населбата Автокоманда го доби домашниот тим со резултат 33:21. Почетокот на натпреварот не навестуваше, дека младинците на Вардар на крајот ќе доживеат убедлив пораз. Добро го започнавме натпреварот и поведовме со 0:5, сепак тука како да ... Read More »

Гостување за младинците на РК Вардар кај Мулти Есенс

312359483_5205157679588360_4375925472806251976_n

Во рамките на 2.коло во младинската машка ракометна лига, младинците на РК Вардар ќе гостуваат кај екипата на Мулти Есенс. Натпреварот ќе се одигра во понеделник (08.10) со почеток од 18:00 часот во спортската сала во населбата Автокоманда. За судии се делегирани Андреј Јованов и Виктор Терзиевски од Скопје, додека делегат ќе биде Моника Ѓорѓиевска.   Read More »