Sunday ,28 November 2021
Последни:
Home > Uncategorized (page 22)

Uncategorized

Со пресврт во вториот дел кадетите на Вардар ја совладаа ФК Брегалница

89288453_2785317204848441_5687687656650047488_o1-660x330

Вчера, кадетскиот тим  на ФК Вардар на теренот со вештачка трева при  тренинг  центарот на црвено-црните во Скопје ја пречекаа екипата на Брегалница од Штип. Момците на Ивановски одигаа одличен дуел, особено во вториот дел кога успеаа со пресврт да дојдат до висока победа со три гола. На оваа средба победивме со резултат 6:3. Мечот  нашиот тренер, Филип Ивановски го започна со следниот состав: Ангелов, Трпезановски, ... Read More »

Среќен роденден Лазарова Емилија

emi2

Денес свој роденден слави една од најважните алки на женскиот кошаркарски клуб, бекот, Лазарова Емилија. Таа четири години е дел од ЖКК Вардар, каде се закити со дури четири пехари. Има зад своето име три Куп титули и една лигашка во кои вгради значаен удел. Редакцијата на Вардар фанс и посакува среќен роденден на Еми! СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ЕМИ!   Read More »

(ВИДЕО) Вујин го има најубавиот гол на финалниот меч

fasds

Cрпскиот интернационалец, Марко Вујинм не е во старата препознатлива форма, но покажа дека се уште може да биде опасен. Вчера во Задар на натпреварот против Веспрем доби една топка и со „бомба“ од десетина метри погоди во мрежата на Коралес. Медиа тимот на СЕХА лига овој гол го прогласи за најубав на финалниот натпревар. Read More »

Јотиќ дел од идеалниот тим за Ф-4 во СЕХА

jotic1-660x330

Вчера со финалето Веспрем-Вардар заврши сезоната 2019/2020 во СЕХА лигата. За играч на сезоната  е прогласен голманот на Веспрем, Родриго Коралес. Чуварот на мрежата на унгарскиот тим се најде и во идеалниот тим на турнирот во Задар како најдобар голман. Во овој избор имаше место и за средниот бек на црвено-црните, Јотиќ: Најдобро десно крило е прогласен Гашпер Маргуч (Веспрем) ... Read More »

ЖРК Вардар во среда гостува во Куманово

fb_img_1598861857590

Женскиот црвено-црн ракометен тим е во фаза на одигување на пријателски мечеви за време на летните подготовки. Веќе одигравме два меча, со Спартак во гости и со Куманово во Јане Сандански. Закажан е нов, третти тест-натпревар,  за екипата на ЖРК Вардар, повторно играме со екипата на Куманово. Овој пат ние ќе патуваме кај нив, дуелот ќе се игра задутре, среда ... Read More »

ПК Вардар: На третиот маратон од Купот на далечинско пливање, се прикажавме во одлично светло

f7

Пливачкиот клуб Вардар на својата официјална страница информираше за нова активност, односно настапот на „На третиот маратон од Купот на далечинско пливање“. Нивната објава ви ја пренесуваме во целост: На третиот маратон од Купот на далечинско пливање пливачите од ПК ВАРДАР 2018 се покажаа во одлично светло Во категорија 2006-2008 на должина од 2,5 км: место за Симон Поповски место ... Read More »

ЖРК Вардар покажа класа, совладан Спартак со 15 гола повеќе

0

По пауза од речиси шест месеца поради пандемијата, вчера, ЖРК Вардар го одигра својот прв натпревар. Стануваше збор за пријателски дуел со екипата на РК Спартак Кисела Вода, кој се одигра во салата „Круме Кепевски“. Избраничките на Ристова Драгана и Александар Царчев доминираа во текот на целиот дуел остварувајќи победа со 15 гола позитива, односно со резултат 37:22. Ние започнавме ... Read More »

Среќен роденден Гаџа

img_20200826_095323

Денес свој роденден слави летното засилување на Европскиот првак, хрватскиот среден бек, Анте Гаџа. Редакцијата на Вардар фанс му посакува многу успех во црвено-црниот дрес. СРЕЌЕН РОДЕНДЕН АНТЕ!!! Read More »

На денешен ден 2017: ФК Вардар испиша историја, по победата во Турција обезбедивме прв пласман во ЛЕ група

jk3

На денешен ден 2017, пред три години,  ФК Вардар се пласираше во групната фаза од Лигата на Европа. Нашиот, Вардар и во Турција покажа дека е далеку поквалитетен тим од Фенербахче, по победата 2-0 во Скопје и на гости во Турција триумфиравме со 1-2. Црвено-црните беа и сеуште се прв македонски фудбалски колектив кој обезбедил групна фаза во едно европско натпреварување. ... Read More »