Thursday ,20 June 2024
Последни:
Home > Uncategorized (page 86)

Uncategorized

(Фотогалерија) Пехарот и златните медали од “Скопје куп“ во рацете на пионерите на ФК Вардар

19

Пионерите на ФК Вардар го одбранија трофејот на силниот меѓународен турнир “Скопје куп„. Момците предводени од   Сашо Тодоровски  и Љупчо Кметовски на теренот на ФК Локомотива во големото финале беа подобри од екипата на Сесвете од Хрватска. Денешното финале кое беше реприза на ланското на истиот турнир  заврши со победа на Вардар, со резултат  3:0. Покрај златните медали и пехарот ... Read More »

(Фотогалерија) РК Ново Лисиче дојде до Пехарот кај девојките во генер.2004/05 во Јуниор лигата

7

Вчера во  С.Ц “Јане Сандански“ се играат натпреварите од финалниот дел во Вардар Јуниор лигата. Во големото  финале за пехарот  кај девојките од генерација 2004/2005  се одигра дуел во кои  екипата на РК Ново Лисиче Вардар дојде до “злато“ во меч со РК Кале од Кичево со минимална победа 14-13. Read More »

Христос Воскресе, среќен празник на сите христијани

Денеска се празнува големиот христијански празник Велигден. Редакцијата на Вардар Фанс им го честита овој голем празник на сите нашите фанови и пријатели кои го слават. Им посакуваме мир, среќа и само убавини да ги пратат. ДА ЖИВЕЕ ВАРДАР И МАКЕДОНИЈА ХРИСТОС ВОСКРЕСНА! Read More »

Победа и нерешен резултат за Вардаровата генерација “2008′, во денешното коло од детската фудбалска лига

Денес на терените на фудбалскиот клуб Работнички продолжија натпреварите во рамките на детската лига. Настап имаше Вардаровата генерација родени “2008“ година, кои забележаа една победа и нерешен резултат. Вардар (1) без никакви проблеми убедливо го доби натпреварот со екипата на Смиљковци. Конечниот резултат гласеше 18:0. Пред да го отвориме резултатот имавме два обиди, но голманот на Смиљковци ги одбрани ударите. ... Read More »

Финале во Јуниор лигата обезбедија РК Преспа и РК Шампион кај момците во генер.2002/03

Денес во салата Јане Сандански се одиграа двата полуфинални дуели кај момците во ракометната Вардар Јуниор лига за генерацијата родени 2002 и 2003 година. Финале обезбедија РК Шампион од Скопје и РК Преспа Вардар  од Ресен. Во првото полуфинале кај оваа генерација РК Кале од Кичево се сретна со екипата на РК Шампион од Скопје. Место во мечот за златото ... Read More »

ЈУНИОР ЛИГА: Победи за Преспа, Кале и Делчево во машкиот дел кај генер. 2002/03

vardarfans-naslovna

Денес во машкиот дел на ракометната “Јуниор“ лига кај генерација родени “2002/03 се одиграа три натпревари. На првиот меч се сретнаа екипите на РК Преспа и ГРК Гостивар, дуел кој убедливо им припадна на тимот од Ресен.  Само во првите десет минути Гостивар одржуваше резултатска рамнотежа кога резултатот беше 5:4, иако на стартот од натпреварот Гостивар имаше едно и единствено ... Read More »

(ВИДЕО) Македонија го има најубавиот гол на СП, во режија на Лазаров и Манасков

vardarfans-najubav-gol

Франција го освои златниот медал на светското ракометно првенство кое од 11-29-ти јануари се играше токму во оваа земја. Тие во финалето ја победија селекцијата на Норвешка, додека бронзениот медал е за Словенија која во “утешното“ мало финале беше подобра од Хрватска. Откако помина една недела од завршување на мундијалот, ИХФ направи избор на најубави десет гола на СП. Токму ... Read More »

Тој има само датум на раѓање,…Тоше Проески

На 25.01.1981 се роди најголемиот и најдобриот музички вокал во Македонија Тоше Тодор Проески. За жал нашиот ангел веќе не е помеѓу нас на земјата. Денеска Тоше требаше да го прослави својот 36-ти роденден. Вардар Фанс и Комити, Тоше никогаш не го забораваат. Среќен роденден Тоше Тодор Проески. Read More »

БОРЕЊЕ! Нашите ВАРДАРЦИ најдобри во Бундес лигата, ама недоволно квалитетни за “македонските експерти„?

Екипата на Вајнгартен (SVG Weingarten) е првопласирана екипа во германската боречка Бундес лига, натпреварување со голем квалитет во овој спорт. Во овој тим има двајца борачи на вардаровиот клуб кој поради немањето на домашно сериозно натпреварување добија шанса и ја искористија во овој клуб само да го потврдат она што се знаеше дека квалитетот е на нивна страна. Нашите момци, ... Read More »

Попустите во фан шопот на Вардар и спортската продавница Hummel продолжуваат

fanshop

Акцијата во Hummel и фан шопот на Вардар продолжуваат! На еден купен производ добивате 30% попуст. За два купени производи следуваат 30% на првиот, и 35% попуст на вториот производ. Доколку купите три производи, добивате 30% на првиот, 35% на вториот, и 40% попуст на третиот производ. Попустите се наменети за целата Hummel колекција, и за деца и за возрасни. Истовремено, продолжува ... Read More »