Monday ,10 December 2018
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Младински лиги (page 85)

Младински лиги

Една победа и пораз за пионерките на Рк Вардар, на првиот ден на турнирот во Србија

vardarfans turnir

Денеска стартуваше турнирот во Зрењанин-Србија, на кој учествуваат и пиоенерските екипи на ракометниот клуб Вардар. Од денес па се до понеделник ќе бидат одиграни вкупно 217 натпревари, во машка и женска конкуренција. Се натпреваруваат 84 екипи од Србија, Црна Гора, Македонија, Босна и Херцеговина, Хрватска и Романија. Во ракометните сали ќе заиграат околу 1.200 ракометари и ракометарки. Пионерките на Рк ... Read More »

Академија 3 и Академија 1 однесоа победи во 3 коло на “Јуниор“ лигата, генер. родени 2004/05 година

vardarfans-33

Мечевите во женската “Јуниор“ лига, во генерација родени 2004/05 година продолжија со натпреварот помеѓу екипите на ГРК Гостивар Вардар и Академија 3. Во еден интересен и неизвесен натпревар, на крајот на триумфот се радуваше екипата на Академија 3. Конечниот резултат на овој дуел гласеше 5:6. На полувреме Гостивар беше тимот кој имаше водство од 3:2. Ниедна од двете екипи не ... Read More »

Победи за Рк Ново Лисиче и Академија 1 во женската “Јуниор лига, генер. родени 2004/05 година

vardarfans junior liga

На првиот натпревар одигран во малата сала на спортскиот центар Јане Сандански се сретнаа екипите на Рк Ново Лисиче и Академија 2, во генерација родени 2004/05 година. Поуспешна беше екипата на Ново Лисиче, која славеше со резултат 9:3. Се што успеа да направи на овој меч, тимот на Академија 2 е да го израмни резултатот на 2:2. До крајот на ... Read More »

Распоред за мечевите овој викенд во “Вардар јуниор лигата”

vardarfans junior-31

И овој викенд на програмата се  натпреварите од “Вардар јуниор лигата’’. Во малата сала во С.Ц „Јане Сандански” во мешана конкуренција своите дуели ќе ги одиграат најмалите учесници во лигата. Момчиња и девојчиња родени во периодот од 2006 до 2009 година ќе се натпреваруваат во рамките од третото коло. Пред тоа во истата сала ќе се играат и мечевите од 3 ... Read More »

Познати имињата на ракометарките, кои ќе настапат за пионерките на Рк Вардар на турнирот во Србија

vardarfans-prvo-mesto-za-pionerkite-660x330

Утре во 10 часот женската пионерска екипа на ракометниот клуб Вардар ќе замине за Србија, каде во периодот од 13-15-ти февруари ќе учествува на меѓународен турнир во Зрењанин-Србија. Вардарки се во група со Турунум, Нов Белград, Камп Црвенка и Јаша Томиќ. Првиот меч нашите млади надежи ќе го одиграат во сабота со почеток од 16:40 часот, против екипата на Нов Белград. ... Read More »

Пионерските екипи на Жрк и РК Вардар на турнир во Србија

vardarfans turnir vo srbija

Младите ракометарчиња на црвено-црните  родени 2002/2003 викендов ќе учествуваат на меѓународен турнир во Зрењанин-Србија. На истиот ќе земат учество двете екипи на Вардар и момчиња и девојчиња. Во машка конкуренција  генерацијата “2002“ под водство на тренерот Андријана Будимир ќе се натпреварува во група со следните противници: Камп Растеме, Спачва, Војводина и Раковица, а пак  во другата група се Партизан, Ц.Ѕвезда, Камп Црвенка, ... Read More »

Јана Стојановска: “Јуниор лигата“ ја гледам како голем предизвик за понатамошниот успех во мојата кариера и ракометен престиж

vardarfans jana stojanovska

Изминатиов викенд се одигра петтото коло на ракометната “Вардар Јуниор“ лига. Се оди според предвиденото, сите планирани мечеви се одигруваат во закажаните термини. Оваа лига функционира на највисоко ниво и се очекува така да продолжи се до крајот на оваа прва сезона на овој голем проект на ракометниот клуб Вардар. Рк Кузман-Вардар се натпреварува во три возрасни категории 02/03, 00/01 ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Од победите на Делчево и Академија 2 генер. “2000/01 во Јуниор лигата

vardrafans junior-22

Продолжија натпреварите во Јуниор лигата во женска конкуренција, кои вчера беа одиграни во малата сала на С.Ц. Јане Сандански. Победи остварија екипите на Делчево и Академија 2, во генерација родени 2000/01 година. Тимот на Делчево беше подобар од Кузман со реултат 18:16. Академија 2 во еден неизвесен натпревар беа подобри од екипата на Академија 1 со резултат 8:10. Ви ја ... Read More »

Делчево и Академија 2 генер. “2000/01 забележаа триумф во “Јуниор“ лигата

vardarfans junior liga

Продолжија натпреварите во Јуниор лигата во женска конкуренција, кои вчера беа одиграни во малата сала на С.Ц. Јане Сандански. Победи остварија екипите на Делчево и Академија 2, во генерација родени 2000/01 година. Тимот на Делчево беше подобар од Кузман со реултат 18:16. Почетокот на натпреварот не наговести таков расплет на настаните до крајот на натпреварот. Кузман беше екипата која го диктираше ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Победи за Рк Филип-Вардар и Академија 2 во женска конкуренција на “Јуниор лигата“

vardarfans-33

Првиот натпревар од “Вардар Јуниор“ лигата во женска конкуренција во малата сала на спортскиот центар Јане Сандански се одигра помеѓу екипите на Академија 1 и Академија 2, генерација родени 1998/99 година. Поуспешна беше екипата на Академија 2 со резултат 21:15. На вториот натпревар одигран во истава сала, екипата на Рк Филип – Вардар забележа убедлива победа против тимот на Академија ... Read More »