Saturday ,13 July 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Прв тим (page 11)

Прв тим

Савевски со шест вардарки на поширокиот список за баражот против Украина

222222222222222222222222

Сениорската женска репрезентација на Македонија во рамки на женска EHF Недела која започнува од 03.04 ќе оддигра натпревари против репрезентацијата на Украина во европските квалификации за пласман на 2023 Women’s World Championship. 2023 Women’s World Championship ќе се оддржи во Данска, Норвешка и Шведска во период од 29 Ноември до 17 Декември 2023 година. На 2023 Women’s World Championship покрај ... Read More »

Преглед 2.коло плеј-оф! Вардар и Металург ги загубија дерби дуелите

336477413_3458821884363663_2082873389314041227_n

Изминатиот викенд се одигра 2.коло во плеј-офот во женската лига, во оваа рунда имаше два дерби дуели. Во едниот Вардар како гостин беше поразен од Ѓорче Петров, на вториот Куманово дојде до бодови во Автокоманда против тимот на Металург. Ова се резултатите од оваа рудна: 26/03/2023 ЖРК ОВЧЕ ПОЛЕ СУ – ЖРК ЧАИР 22 – 28 26/03/2023 ЖРК СТРУЖАНКА – ... Read More »

ЖРК Вардар без бодови од дуелот со Ѓорче Петров

zrk-660x330

ЖРК Вардар во 2.коло од плеј-офот гостуваше кај Ѓорче Петров, оваа средба ја доби домаќинот со резултат 29-26. Ривалот отвори подобро и поведе со три гола при резултат 7-4. Вардарки успеаа да се вратат во игра и изедначија на 11-11. Сепак домаќините на одмор заминаа со комотна предност од 6.погодоци, односно со резултат 19-13. Во вториот дел имавме негата од ... Read More »

(Стрим) Ѓорче Петров-ЖРК Вардар 19:00 часот

7777777

Денес на програмата е дербито во 2.коло од плеј-офот, тимот на  Ѓорче Петров-ЖРК  е домаќин на екипата на Вардар. Натпреварот ќе се игра со почеток во 19-00 часот во спортската сала во Ново Село. Од натпреварот пренос може да погледнете на следниот ЛИНК!  Read More »

ЖРК Вардар го очекува ново дерби, гостуваме кај лидерот, тимот на Ѓ.Петров

111111

ЖРК Вардар во второто коло од плеј-офот повторно го очекува дерби дуел, во оваа рунда играме со лидерот на табелата и актуелен шампион на земјава, екипата на Ѓорче Петров-ЖРК. Црвено-црните дами во втората рунда ќе гостуваат кај ѓорчепетровки, натпреварот е закажан за задутре, сабота (25.март) во салата „  Христо Батанџиев“ во Ново Село. дерби средбата ќе започне во 19-00 часот, ... Read More »

Познати ривалите за Ф-4 на ЖРК Вардар, се пласираа Куманово, Ѓорче Петров и Металург

88888888888888

ЖРК Вардар со победите над Шампион и над Деспина во 1/4-финалната група-2 обезбеди место на завршниот турнир во Купот на Република Македонија. Покрај нас познати се и ривалите кои обезбедија место тоа се тимовите против кои ќе се бориме за пехарот, се пласираа  на завршницата и екипите на Куманово, Ѓорче Петров и Металург. Куп на Македонија, 1/4-финални групи: Група 1 ... Read More »

БРАВО!!! ЖРК ВАРДАР ОБЕЗБЕДИ МЕСТО НА Ф-4 ВО КУПОТ

0

Денес во финалниот дуел од ¼-финалната група во Купот на Република Македонија, ЖРК Вардар се сретна со тимот на Деспина од Прилеп. По победата вчера против Шампион, денес исто така доминиравме во средбата со Деспина, победата дојде со резултат (17-11). Дуелот започна со по еден гол на двете страни за почетни 1-1, потоа црвено-црните ја преземаа инцијативата. Најпрвин се одлепивме ... Read More »

(СТРИМ) Вардар-ЖРК Деспина дуел за место на Ф-4 во Купот

336477898_1221729245113713_4893553662167115689_n

ЖРК  Вардар , вчера со победата над Шампион, обезбеди финале во ¼-финалната група од Купот на Република Македонија. Денес во финалниот дуел кој носи Ф-4 во Купот ќе се сретнеме од 18-00 часот со тимот на ЖРК Деспина која го мина претходно тимот на РК Кузман. Од натпреварот во „Круме Кепески“ ќе има пренос преку видео стрим, истиот може да го гледате на ... Read More »

Куп: ЖРК Вардар обезбеди меч за Ф-4, убедливи со Шампион(Фото)

336646620_871910983910635_1438345805580357789_n

ЖРК  Вардар обезбеди финале во ¼-финалната група од Купот на Република Македонија. Утре во финалниот дуел кој носи Ф-4 во Купот ќе се сретнеме од 18-00 часот со тимот на ЖРК Деспина која го мина вчера тимот на РК Кузман. Денес девојките на Царчев Александар и Платон Анжела имаа лесна задача, на домашен терен во „Круме Кепевски ‘ беа убедлви ... Read More »

(Стрим) Вардар-ЖРК Шампион, полуфинале 1/4-финална група во Купот

8888888888888

ЖРК Вардар, денес  го очекува настап во Купот на Република Македонија, девојките на Александар Царчев ќе настапат во 1/4-финалната група од ова натпреварување. Во  денешната полуфинална пресметка за ривал ја имаме екипата на ЖРК Шампион, дуелот во салата „Круме Кепески“ ќе се игра со почеток во 16-00 часот.   Натпреварот може да го проследите низ видео линк на следниот КЛИК! Read More »