Sunday ,31 May 2020
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Втор тим (page 3)

Втор тим

Двете екипи на Вардар се пласираа на Ф4 во Купот на Македонија

30185180_10211870447618791_889827575_n

Вардар и Вардар јуниор лесно и без многу проблеми обезбедија учество на Ф4 турнирот во Купот на Македонија. Првиот тим на Вардар немаше никакви проблеми против екипата на Овче Поле, со убедливи 58-20, нашите девојки се пласираа на Ф4. Убедливо најрасположени за игра на овој дуел беа Сара Ристовска, Јован Саздовска, Теодора Керамичиева и Бајрамовска. Овче Поле – Вардар 20-58 (11-29) ВАРДАР: Саздовска 12, Бајрамовска ... Read More »

КУП: Двете женски екипи на Вардар денес ќе одиграат дуели во 1/4-фин.

mil

Двете женски црвено-црни екипи денеска ќе играат натпревари  во рамки на  четвртфиналето на Купот на Peпублика Македонија во ракомет. Бранителот на титулата, првиот тим на  ЖРК Вардар ќе биде домаќин на Овче Поле, апак младиот тим на  Вардар јуниор гостува во Куманово. Начелно Вардар требаше да гостува во Свети Николе, но во согласност со екипата натпреварот се игра во Скопје, ... Read More »

Вардар Јуниор со гостинска победа кај тимот на ЖРК Овче Поле

vardarfans-vardar-junior-21-660x330

Завчера во младата екипа на Вардар Јуниор, предводена од Симе Симовски гостуваше во рамки на 24.коло од Супер лигата во Свети Николе. Наш домаќин во салата “Цар Самоил“ беше тимот на ЖРК Овче Поле, во еден дуел во кој доминиравме во поголем дел од истиот освен во почетните минути кога домаќинот даде каков таков отпор победивме со двоцифреана предносот, ние ... Read More »

Вардар Јуниор и ЖРК Вардар утре играат гостински дуели во домашната лига

vardarfans-pobeda-za-zrk-vardar-660x330-660x330

Двата женски состави на црвено-црните,  Вардар Јуниор и ЖРК Вардар утре играат дуели од домашната лига. Избраничките на Дибирова вечерва играа дуел од четвртфиналето во Лигата на Шампионите, а утре гостуваат кај тимот на ЖРК Куманово во истоимениот град. Младите вардарки, исто така гостуваат тие ќе играат во Свети Николе кај тимот на ЖРК Овче Поле. Read More »

Симона Грујовска: Дебито за сениорската екипа на Вардар јуниор е голема чест, но и мотив за мене за во иднина

s1

Екипата на Вардар Јуниор во рамки на 23.коло од  женската Супер лигата  го пречекаа тимот на ЖРК Гевгелија.   Вардарки триумфираа со одлична игра особено во вториот дел, кога на мечот  победивме со 36-24, овој период го одбележа успешното деби на 14.годишната голманска надеж Симона Грујовска.   Во 34.минута тренерот  и даде прилика за деби на младата голманска и иднина на црвено-црните, Симона Грујовска  која има само ... Read More »

Вардар Јуниор ја совлада Гевгелија, фантастично деби на 14.годишната голманска надеж Симона Грујовска

gol2

Девојките на Симе Симовски, младите вардарки од екипата на Вардар Јуниор во рамки на 23.коло од  женската Супер лига вчера  го пречекаа тимот на “фенерџијата“ во лигата екипата  на ЖРК Гевгелија.   Вардарки триумфираа со одлична игра особено во вториот дел, на полувреме беше 13-12 за црвено-црните. Во вториот дел бевме фантастични и победивме со 36-24, овој период го одбележа успешното ... Read More »

Младите вардарки утре го пречекуваат “фенерџијата“, тимот на ЖРК Гевгелија

vardar-junior

Девојките на Симе Симовски, младите вардарки од екипата на Вардар Јуниор во рамки на 23.коло од  женската Супер лига утре го пречекуваат тимот на “фенерџијата“ во лигата екипата  на ЖРК Гевгелија.  На нас ни гостува тимот кој е последно пласиран во лигата со само пет бода освоени досега, во овој дуел ние сме фаворити за победа. Натпреварот се игра утре, ... Read More »

Ивона Трпевска: Ние сме млада и нова екипа, која треба уште да учи, во иднина посакувам само успеси

vardarfans-tekst1

Ивона Трпевска е 16-годишна млада и надежна ракометарка која настапува за екипата на Вардар Јуниор, која се натпреварува во најсилната супер лига. Таа ја игра својата четврта сезона во црвено-црниот дрес и ги има поминато младинските категории на Вардар. Настапува на позицијата десно крило и е младинска репрезентативка на Македонија. Во следново интервју ве запознаваме со Ивона Трпевска, која игра ... Read More »

ЖРК Металург минимално го доби дербито со Вардар Јуниор, во неизвесна завршница посреќен беше домашниот тим

vardarfans-naslovna-2

Екипата на Металург го доби дербито против Вардар Јуниор, во дербито на женската супер лига. Попладнево во спортската сала во населбата Автокоманда, домашниот тим славеше минимално со резултат 23:22 Во најголем дел од мечот, екипата на Металург имаше предност, но вардарки ниту во еден момент не се откажаа и цело време му дишеа во “врат“ на противникот. Видовме мал број ... Read More »

КУП: Познати противниците во 1/4-фин. за двете машки и женски екипи на Вардар

gggggggggg

Познати се четвртфиналните предизвици во Купот на Македонија за четирите црвено-црни екипи, машките и двете женски. Во машкиот куп со  четврт-финалните групи од Купот на Македонија почнува одбраната на титулата што РК Вардар ја брани. Вардарци ќе бидат домаќини на Група 1 каде се уште и екипите на Борец, Металург 2 и Металург јуниор.  Вардар јуниор ќе гостува во Автокоманда ... Read More »