Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Втор тим (page 8)

Втор тим

Симовски повика седум вардарки за квалификациите за ЕП 2018, покана и за Мицевска

vardarfans-micevska1-660x330-660x330

Симе Симовски, селекторот на женската сениорска репрезентација на Македонија го објави поширокиот список на ракометарки за подготовките за натпреварите со Шведска и Србија за пласман на Европско Првенство 2018 во Франција. На истиот  има седум ракометарки од црвено-црниот табор. Станува збор за девојки од екипите на Вардар и Вардар јуниор. Меѓу повиканите се наоѓа и голманката Јована Мицевска, најталенираната млада ... Read More »

Симовски повика шест вардарки за меѓународен турнир во Турција

sime-simovski-660x330

Тренерот на Вардар СЦЈС и селекторот на женската ракометна репрезентација на Македонија, Симе Симовски повика 6 девојки од Вардар за настап на меѓународен турнир во Турција што ќе се одигра од 21 до 24 септември. Репрезентацијата нема да биде во најсилен состав бидејќи дел од интернационалките не добија дозвола за настап поради клупски обврски.   Повикани ракометарки за турнирот во Турција ... Read More »

Слободанка Кицеска: За ваков дерби натпревар потребна е голема концентрација, па тоа и го даде својот резултат да го поставам новиот рекорд во Женската Супер лига со 8 одбранети пенали

vardarfans-naslovna

Вардар Јуниор го доби дербито против Металург во женската лига, на стартот од новата натпреварувачка сезона. Избраничките на Симовски заслужено стигнаа до победата (27:25), со оглед дека му дозволија на противникот само едно и единствено водство и тоа она на стартот кога екипата од Автокоманда го отвори резултатот. Во продолжение од натпреварот, младите Вардарки имаа постојана предност која достигна и ... Read More »

ЖРК Вардар Јуниор подобар од Металург во дербито на женската лига, Кицеска јунак за црвено-црните

vardarfans-naslovna

ЖРК Вардар Јуниор го доби дербито во најсилната супер лигата против екипата на Металург. Вчера стартуваше новата сезона во ракометната женска лига, во која се се сретнаа Вардар Јуниор и Металург. И двете екипи во новата сезона влегоа со подмладени состави, а на нивниот прв меѓусебен дуел како подобри се покажаа црвено-црните. Натпреварот со гол го отвори екипата на Металург, ... Read More »

Двете екипи на ЖРК Вардар утре ја отвараат новата сезона во женската лига, дербито е помеѓу Вардар Јуниор и Металург

vardarfans-zrk-vardar

Двете екипи на ЖРК Вардар утре ја отвараат новата сезона во женската лига. Познато е дека од првото коло ќе започне да се натпреварува и шампионот на Македонија, како и вицешампионот на Европа, екипата на ЖРК Вардар, која во првото коло на домашен терен го пречекува тимот Гевгелија. Овој дуел се игра во спортскиот центар Јане Сандански, со почеток од ... Read More »

Драгана Петковска ќе и прави друштво на Трпковска во Ардесен

vardarfans-petkovska

Голманката на Вардар СЦЈС и Вардар, Драгана Петковска во новата сезона ќе настапува за екипата на Ардесен од Турција. Познато е дека во новата сезона, втората екипа на ЖРК Вардар ќе влезе доста подмладена во супер -лигата, односно составот го напуштија голем број од ракометарките, додека се приклучија играчи од младинските категории на клубот. Петковска во Ардесен ќе настапува заедно ... Read More »

ЖРК Вардар ќе се натпреварува во супер лигата од стартот на сезоната, Вардар Јуниор во првото коло против Металург

vardarfans-super-liga

Екипата на ЖРК Вардар ќе започне да се натпреварува во супер-лигата од самиот старт на новата натпреварувачка сезона. Во просториите на РФМ беше одредена ждрепката за распоредот на натпреварите во текот на целата сезона, во која ќе се натпреваруваат осум екипи, а меѓу нив и ЖРК Вардар и Вардар Јуниор. Во првото коло кое треба да започне на 16/17 септември, ... Read More »

(ФОТО) Вардар СЦЈС вредно работеа на подготовките во Маврово

x4

Женскиот втор тим на  Вардар кој се натпреварува во Супер лигата, во новата сезона ќе биде доста подмладен. Составот кој повторно од клупата ќе го предводи тренерскиот тандем, Симе Симовски и Александар Царчев ќе го сочинуваат ракометарки кои минатата сезона беа дел од младинските екипи на клубот. Екипата ќе биде многу поразлична од претходниве две сезони, голем дел од ракометарките ... Read More »

Милица Николиќ и Андреа Илиќ нови засилувања за ЖРК Вардар СЦЈС

vardarfans-zasiluvanja-za-vardar-scjs

Втората екипа на ЖРК Вардар од петокот се наоѓа во Маврово, каде ќе го одработи главниот дел од подготовките за новата натпреварувачка сезона. Веќе известивме како ќе изгледа составот на екипата во новата сезона, со тоа што има уште две нови засилувања кои се дел од Вардар СЦЈС на подготовките во Маврово и ќе бидат на располагање за натпреварите во ... Read More »

ЖРК Вардар СЦЈС со доста изменет и подмладен состав од утре стартува со подготовки за новата сезона

vardarfans-zrk-vardar-scjs-660x330

Слично на машкиот, така и женскиот втор тим на РК Вардар кој се натпреварува во супер лигата, во новата сезона ќе биде доста подмладен. Составот кој повторно од клупата ќе го предводи тренерскиот тандем, Симе Симовски и Александар Царчев ќе го сочинуваат ракометарки кои минатата сезона беа дел од младинските екипи на клубот. Екипата ќе биде многу поразлична од претходниве ... Read More »