Monday ,22 April 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Втор тим (page 6)

Втор тим

Поискусниот Вардар подобар од “сестринскиот“ Вардар Јуниор, во рамките на женската супер лига

vardarfans-pobeda-za-zrk-vardar

Нашиот женски ракометен шампион, екипата на Вардар славеше во дуел со “сестринскиот“ тим на Вардар Јуниор, кој го совлада убедливо со резултат 10:45. Овој натпревар се одигра во малата сала на С.Ц. Јане Сандански и очекувано им припадна на поискусниот и подобриот состав на Вардар. Помладите вардарки имаа слабо полувреме, кога за 30 минути успеаа да постигнат само два гола, ... Read More »

Двете сениорски женски екипи на Вардар викендов имаат мечеви во Супер лигата

vardar-junior

По крајот на ЕХФ неделата во која македонската женска репрезентација настапуваше на “Трофеј Карпати“ во Романија повторно се актуелни возбудувањата во женската Супер ракометна лига. Викендов на програмата се дуелите на првиот тим на ЖРК Вардар и на младиот состав на Вардар Јуниор. Двата црвено-црни сениорски женски колективи своите дуели ќе ги одиграат во недела, на 3-ти декември. Вардар е ... Read More »

Вардар Јуниор со слатка “одмазда“ го победи Куманово, во женската супер-лига

vardarfans-junior

Женската екипа на Вардар Јуниор го доби дербито со екипата на Куманово и на тој начин се одмазди за поразот од првиот натпревар одигран во Куманово. Во првите 15 минути од мечот гледавме рамноправна игра и ниту една од двете екипи не можеше да се одлепи на разлика поголема од еден гол. Одбраните беа на своето ниво и тешко се ... Read More »

Пет покани за вардарки од селекторот Симовски за настап на турнирот „Карпати Трофеј” во Романија

17883818_661311674066612_5152500413286000977_n-660x330

Тренерот на Вардар Јуниор и селектор на женската сениорска ракометна репрезентација на Македонија, Симе Симовски го објави поширокиот список на ракометарки за ЕХФ неделата (20-27 ноември 2017 година). На истиот  се најдоа имињата на  пет ракометарки од женските клубови на  Вардар. Од црвено-црниот табор покани добија: Јована Саздовска, Сара Ристовска, Теодора Керамичиева, Мирјета Бајрамовска и Леонида Гичевска. Повреда на нашиот ... Read More »

ЖРК Вардар јуниор триумфално в гости кај Овче Поле

scjs

Девојките на Симе Симовски, младите ракометарки на Вардар јуниор ја остварија четвртата победа сезонава во домашното првенство. Тие вчера дојдоа до нови бодови триумфирајќи на гости кај екипата на Овче Поле со резултат 28-24 (15-11). Доминацијата на младата екипа на „црвено-црните” се гледа и по тоа што му дозволија на противникот само трипати да го израмни резултатот, двапати во првото ... Read More »

Вардар јуниор утре гостува кај Овче Поле

02

Викендов на програмата во македонската женска Супер ракометна лига е новото, десето коло. Во истото избраничките на Симе Симовски екипата на ЖРК Вардар Јуниор игра како гостин. Ние гостуваме кај екипата на ЖРК Овче Поле. Нашиот противник од Свети Николе е “фенерџија“ во женската лига, тие се наоѓаат на последното 8-мо место на табелата. По одиграни девет кола имаат само ... Read More »

(Фотогалерија) ЖРК Вардар Јуниор со двоцифрена предност ја совлада Гевгелија

14

Викендов во салата „Кале“ се одигра натпревар во женската Супер-лига помеѓу екипите на Вардар Јуниор и Гевгелија. Во истиот славеа црвено-црните избранички на Симе Симовски, тие на овој суперлигашки дуел   триумфираа со двоцифрена разлика (27:17). Read More »

Вардар Јуниор стигна до нова победа во супер-лигата, избраничките на Симовски убедливи против Гевгелија

4

Попладнево на Кале се одигра натпревар во женската супер-лига помеѓу екипите на Вардар Јуниор и Гевгелија. Славеа црвено-црните избранички на Симе Симовски кои триумфираа со двоцифрена разлика (27:17). Во првите седум минути игра екипата на Вардар Јуниор имаше дури седум неискористени напади. Првите два напади не ги реалзиираа Божиноска и Николиќ, додека во следните пет минути не погодија од зицер ... Read More »

Вардар Јуниор викендов ја пречекува екипата на ЖРК Гевгелија

vardarfans-junior3-660x330

Викендов на програмата е новото, деветто коло во женската Супер ракометна лига. Во истото младиот тим на црвено-црните, ЖРК Вардар јуниор ќе биде домаќин на екипата на ЖРК Гевгелија. Дуелот ќе се игра на 11-ти ноември, сабота со почеток во 15-00 часот. На натпреварот кој ќе се игра во спортскиот центар “Јане Сандански“-Скопје ќе ни гостува екипата која пред три ... Read More »

Металург го доби женското дерби со екипата на Вардар Јуниор

vardarfans-vardar-junior

Дербито во женската супер лига, кое се одигра во спортската сала во населбата Автокоманда, му припадна на Металург, кој беше оподобар во дуелот со екипата на Вардар Јуниор. На тој начин противникот им врати на Вардарки, за првиот пораз на стартот од сезоната, кога во С.Ц. Јане Сандански избраничките на Симовски славеа со резултат 27:25. Вардар Јуниор одигра многу слав ... Read More »