Wednesday ,28 September 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 286)

Прв тим

Вардарци со “двојна доза“ на вчерашниот ден во Бад Татцмансдорф

g1

Вчера мина предпоследниот цел ден од  подготовките на Вардар во Австрија. Денес е последен   ден од престојот во Бад Татцмансдорф пред утрешното заминување, истиот  ќе биде заокружен со пријателскиот натпревар против рускиот прволигаш Тосно. Таа екипа од оваа сезона ќе игра во руската фудбалска елита, откако успеа да обезбеди промоција . Вчера беше  последен ден со два тренинга за момците на ... Read More »

Шок: Билетите за Вардар – Малме по цена од 500 денари

malme

Шок: Управата на Вардар ја соопшти цената на билетите за натпреварот Вардар – Малме кој ќе биде одигран на 18 јули со почеток во 18 часот на стадионот „Младост“ во Струмица. Билетите ќе бидат по цена од дури 500 денари. Оваа информација наиде на големи негативни реакции од “црвено – црните” навивачи. Цената на билетите е превисока, а дополнителен хендикеп е ... Read More »

Вардар утре на последен тест во Австрија, Тосно противник

mm

Шампионот на Македонија утре ќе го одигра последниот тест натпревар на подготовките во Австрија. Нашиот “црвено – црн” тим утре ќе ги одмери силите со новиот Руски прволигаш, тимот на Тосно. На официјалната веб – страна на ФК Тосно, излезе информацијата дека овој меч ќе биде одигран утре со почеток во 18 часот по македонско време во Словенија. Досега Вардар ... Read More »

Малме чека одговор, дали Вардар ќе има голема поддршка во Шведска?

vardar-bate-fanovi

Шведскиот тим на Малме сеуште чека одговор од Вардар дали ќе има организирано патување на гостински навивачи. Според информациите, повеќе од 200 фанови од Шведска и околината ќе бидат на „Сведбанк” арената. Покрај нив, се чека одговор дали „Комитите” ќе патуваат за Малме. На „Сведбанк” арената досега се продадени близу 12 илјади билети, капацитетот на целиот стадион е 21 илјади места. На ... Read More »

Фелипе: Треба да ја подобриме ефикасноста, со Малме мора да погодуваме

felipe

На тест натпреварот против Матерсбург нашиот Вардар можеше да го избегне поразот, доколу погодеше   некоја од шансите кои ги имаше пред се во текот на вториот дел. Свое видување за натпреварот за вардаровиот сајт даде бразилскиот интернационалец  Хуан Фелипе. Овој дуел беше  прв одигран пријателски меч за него на летните подготовки во Австрија. Не бевме на нивото во првите ... Read More »

(ВИДЕО) Вардар поразен од Матерсбург

fkv-demiri

Вардар го забележа и вториот пораз на подготовките во Австрија. Вардарци во првиот дел одиграа многу лошо, првиот удар кон голот на противникот го упати дури во 43 минута. Во вториот дел Грнчаров си постигна автогол, а не беа искористени и неколку добри шанси за гол. Видео од најинтересните моменти: Read More »

(ФОТО) Матерсбург не совлада со минимални 1-0 на подготвителен меч

g7

Вчера на  третиот пријателски дуел на подготовките во Австрија, нашиот ФК Вардар го доживеа вториот пораз. Во Унтершитцен тимот на Матерсбург победи минимално со 1:0. Ние наредивме два пораза по ред на подготовките, се надеваме дека во продолжение од сезоната ќе ја подигнеме формата.   Read More »

Вардар во недела против Тосно

fkv-tim

Познат е и последниот тест за Вардар на подготовките во Австрија. Во недела “црвено – црните” ќе одиграат против руски тим. Не станува збор за ЦСКА Москва како што се очекуваше, тука за екипата на Тосно. Тосно изминатава сезона се избори за пласман во првата лига пласирајќи се на втората позиција на табелата во втората руска лига одма зад тимот на ... Read More »

Нова бледа игра на Вардар, Грнчаров си постигна автогол за победа на Матерсбург

fkv

Вардар повторно разочара и загуби, овој пат од тимот на Матерсбург. Вардар во првиот дел делуваше многу лошо, првиот удар кон голот на противникот го упати дури во 43 минута. Во вториот дел Грнчаров си постигна автогол, а не беа искористени и неколку добри шанси за гол. Се на се, уште една бледа игра на Вардар и разочарување. Првиот дел заврши ... Read More »

(Видео линк) За дуелот со Матерсбург

fkv

Вардарци денеска ќе го одиграат третиот пријателски натпревар на подготовките во Австрија по дуелите со Адмира и Марибор. Денешен противник е австрискиот прволигаш, тимот на Матерсбург. Натпреварот започнува за еден час. Видео линк за овој меч: Read More »