Saturday ,13 August 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 288)

Прв тим

Брдаровски “црвено – црн” до 2019 година!

12452-brdarovski-veren-na-vardar-do-2019-godina

Вардар го продолжи договорот со Владица Брдаровски до 2019 година. Со ова, управата продолжува да го задржува костурот на тимот и за следните сезони. По Барсегјан, денеска до 2019 година продолжи и десниот бек на Вардар. Брдаровски за официјалниот сајт на клубот изјави: „Среќен што ја продолжив верноста со Вардар и што ќе бидам дел од најдобриот клуб во Македонија и во ... Read More »

Тигран Барсегјан со нов двогодишен договор со ФК Вардар

12450-barsegjan-go-prodolzhi-dogovorot-so-vardar

Одлична вест пристигнува од фудбалскиот клуб Вардар, ерменецот Тигран Барсегјан останува фудбалер на Вардар до 2019 година. Тој  стави потпис на новиот две годишен договор со Вардар.  Ерменецот во минатата сезона одигра 16 натпревари на кои постигна седум голови во „црвено-црниот“ дрес. Дојде во нашиот тим во летниот преоден рок 2016 година, но во штотуку завршениот шампионат, настапи само во ... Read More »

Грнчаров: Посакувам да се избегнат екипите на АПОЕЛ, Лудогорец, Салцбург и Селтик

grncarov

Фудбалерите на ФК Вардар вчера почна со првата етапа од подготовките за она што ги очекува, настап во квалификациите од Лигата на шампионите. Ривалот во двомечот од треттото коло црвено-црниот фудбалски колектив  ќе го дознае на 19 јуни,  по доаѓањето на екипата на подготовки во Австрија. Трета сезона по ред Вардарци ќе играат во ЛШ,  капитенот Грнчаров како што вели за ... Read More »

(ФОТО) Вардарци вчера тргнаа со летните подготовки

j6

ФК Вардар вчера  започна со тренинзи, со ова одпочнаа  подготовките за настапот во Лигата на шампионите на екипата. После првата прозивка, играчите го одработија и првиот тренинг на тренинг кампот на ФК Вардар во Хиподром. Во продолжение неколку фотографии од вчера.     Read More »

Попов си замина од Вардар

popov-blazevski-fkv

Горан Попов повеќе не е дел од ФК Вардар. Искусниот дефанзивец и Вардар спогодбено го раскинаа договорот, иако остануваа уште шест месеци од договорот. Попов оваа сезона во “црвено – црниот” дрес на Вардар одигра девет првенствени натпревари и постигна еден погодок. Му посакуваме се најдобро во новата средина на Попов и му благодариме за се што направи во дресот ... Read More »

Вардар означи старт на подготовките

fkv-trening

Тимот на Вардар денеска ја стартуваше мисијата Лига на шампиони. Попладнево тренерот Седлоски го одржа првиот тренинг. На овој прв тренинг присустуваше еден новајлија. Станува збор за младиот Исени кој ќе стане нов играч на “црвено – црните”. Покрај овој играч, на првиот тренинг присуствуваа и доста млади играчи, од младинскиот погон на тимот. Покрај младите, на овој тренинг се ... Read More »

Бесар Исени нов играч на ФК Вардар

fkv

ФК Вардар го доби и второто засилување ова лето. Младиот играч Бесар Исени е нов член на шампионот на Македонија. Исени доаѓа од редовите на Слога, изминатава сезона одиграл 32 натпревари и постигнал три погодоци. Исени важи за еден доста квалитетен млади играч, за тоа говори и податокот дека претставници на Арсенал беа во Скопје да го следат сега новиот ... Read More »

Самсоненко спонзор и на ЦСКА Москва, вест која предмалку ја објавија московјани на нивниот сајт

11425new

Сопственикот на брендот Вардар, првиот човек на нашите црвено-црните тимови г-н Сергеј Самсоненко, кој е претставник на обложувалницата „Бет Сити“ ќе биде  спонзор во најпознатиот руски клуб ЦСКА Москва. Клубот на својата официјална страница -види ја промовираше соработката. Истата  ќе биде на сила во наредните пет години. Компанијата  “Бет Сити“ ќе биде еден од важните спонзори на московјани. Во московскиот ... Read More »

ФК Вардар стартува денес во 17ч. со собирот во тренинг-базата Хиподром

1480-vardar-go-dobi-svojot-nov-dom-svecheno-pushten-vo-upotreba-noviot-trening-centar-vo-hipodrom

Одморот за фудбалерите на црвено-црниот фудбалски колектив веќе е завршен. По обавените лекарски прегледи изминатите денови почнуваат тренинзи. Македонскиот фудбалски првак денес, 14 јуни официјално ќе започне со подготовки за квалификациите за Лигата на шампионите. Вардарци попладнево  ќе се соберат во тренинг-базата во Хиподром  од 17-00 часот, а првиот тренинг ќе го имаат од 17-30 часот. Според планот тимот  ќе ... Read More »

Точно пред 30 години ФК Вардар стана шампион на Југославија

297-zlatnata-vardarova-generacija-ja-osvoi-shampionskata-titula

Пред 30 години на денешниот ден 14 јуни, се случи нешто што тој датум го направи е еден од најзначајните датуми во историјата на Вардар. Во  1987 година со одигрувањето на последното коло, стана нов шампион на тогашна Југославија во сезоната 1986/87. Тогаш дојдовме до  прва шампионска титула на нашиот тим, воедно со тоа   беше прославена 40-годишнината од постоењето ... Read More »