Wednesday ,28 September 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 287)

Прв тим

(Ретро видео) Динамо Букурешт- Вардар меч од Купот на УЕФА, 1985 год.

ffffffffffffff-660x330

Црвено-црните 1961 по освojување на трофејот во купот на Маршалот ја преставуваа тогашна СФР Југославија во фудбалска Eвропа, а втората шанса ја добиа по дури 24 години. Вардар се враќа на меѓународната сцена, освојувајќи го петото место во првенството на СФРЈ. Вардар во сезоната 1984/84 заврши со 37 бодови, еден зад Ц. Звезда, а два зад Партизан, остварувајќи скор од ... Read More »

Муслиу: Во Вардар дојдов да освојувам шампионски пехари

kk

Фудбалскиот клуб Вардар се засили ова  лето со младиот Висар Муслиу, тој е  играч од одбраната и  во нашиот тим дојде од тетовска Ренова. Игра на позиција стоперот, тој  беше со младата селекција на Европското првенство во Полска. Подоцна се приклучи на подготовките  заедно со останатите петмина играчи кои беа на ЕП. Тој во изјавата за вардаровиот сајт вели: Сé оди ... Read More »

Николов се враќа во Скопје да ја санира повредата од ЕП

Вардаровиот млад играч Бобан Николов ќе се  врати во Скопје. Николов има  повредата на палецот на ногата од младинското Европско првенство во Полска. Тој по ЕП пристигна во Австрија, но сепак ќе мора да се врати назад во Скопје со цел да се одмори и да ја санира повредата пред дуелите со Малме. Николов се повреди на мечот со Србија, 60 минути ... Read More »

Малме покажа слабости, одигра 1:1 со Локомотива Загреб

malme

Малме вчера одигра генерален тест натпревар пред дуелот со Вардар. Шведскиот тим одигра 1:1 со тимот на Локомотива Загреб. По првиот дел Малме имаше предност од 1:0, голот го постигна Павел Цибицки во 40. минута. Хрватите израмнија во 55. минута од натпреварот. Малме на овој меч покажа многу слаби страни во играта, тоа сo сигурност беше снимено од нашата управа. Малме на ... Read More »

Среќен роденден Томе Пачовски!

tome-660x330

Денес својот 35-ти роденден го прославува  нашиот чувар на мрежата, Томе Пачовски. Тој  е роден во „градот на конзулите“ – Битола, на 28 јуни 1982 година. Потекнува од младинската школа на тимот на Пелистер, каде и ја започнува својата професионална кариера. Потоа настапуваше и за скопски Работнички, од каде што во сезоната 2008/09 за прв пат дојде во редовите на нашиот ... Read More »

(Фото) Вардарци го одработија деветиот ден

text-fkv

Вардарци го комплетираа и деветиот ден во Австрија. Денеска “црвено – црните” ќе одработат нови два тренинга како подготовка за дуелот утре против австрискиот тим на Матерсбург. Како што може да се види на фотографиите, и младите од ЕП започнаа со тренинзи. Неколку фотографии од вчерашниот ден: Read More »

Утре против Матерсбург

fkv-gogov-vardar-avstrija

Вардар утре ќе го одигра третиот пријателски натпревар на подготовките во Австрија. Утрешен противник ќе биде уште една екипа од австриската прва лига. Овој пат станува збор за тимот на Матерсбург. Матерсбург изминатава сезона во првата австриска лига заврши на седмата позиција на табелата од вкупно десет екипи. Најдобат стрелец изминатава сезона во тимот на Матерсбург бил напаѓачот од Австрија, Патрик Бургер. ... Read More »

Малме донесе старо – нов голман

,k

Противникот на Вардар продолжува да се засилува пред дуелите со нашиот тим. Старо нов играч на тимот е голманот Јохан Далин. Далин има 30 години и доаѓа од редовите на Митјиланд од данската лига. Овој голман од 2009 до 2013 година бил дел од тимот на Малме, каде запишал 104 натпревари. Далин во својата кариера има настапувано во тимови од ... Read More »

Малме ги одреди цените за дуелот со Вардар, најнискиот билет 13 евра

malme-stadion

Првиот дуел на Вардар и Малме ќе се одигра на 12 јули со почеток во 19 часот во Шведска. Сите љубители кои сакаат да го следат Вардар на прекрасниот стадион  „Сведбанк арена“, ќе треба да платат од 13 па се до 60 евра. Билетите од денеска се пуштени во слободна продажба информираше Малме на својата официјална страна.  „Сведбанк арена“ има ... Read More »

Тодороски: Ќе дадам се од себе на секој тренинг, на секој натпревар да ја оправдам довербата

fkv

Младите играчи на Вардар, Тимевски и Тодороски прва сезона се на подготовки со шампионот на Македонија. Овие двајца млади играчи заедно со Стојчевски и Колевски, ја предводат листата на млади играчи на Вардар во Австрија. Тодоровски игра на позицијата бек, додека пак Тимевски е голман и работи под надзор на тренерот на голманите Саша Илиќ. Двајцата играчи за клубскиот сајт на Вардар велат: ... Read More »