Wednesday ,24 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 309)

Прв тим

(ФОТО) Голема радост на Вардар и Комити, после победата против Малме

vardarfans-4

Вардар го “урна“ Малме и успеа да се пласира во следната рунда од лигата на шампионите. Црвено-црните со пресврт во второто полувреме, успеа да излезе на крајот како победник во дуел со шампионот на Шведска. По првото полувреме имавме негатива од 0:1, со голот на Розенберг од пенал. Во второто полувреме, избраниците на Гоце Седлоски се препородија и со головите ... Read More »

МАЛМЕ НА КОЛЕНА, ВАРДАР СЕ ПЛАСИРАШЕ ВО ТРЕТОТО КВАЛИФИКАЦИСКО КОЛО, КОПЕНХАГЕН Е СЛЕДЕН!

0000

Вардар се пласираше во третото квалификациско коло од Лигата на шампионите! Нашите момци со резултат 3:1 (0:1) го победија тимот на Малме. Иако губеа по првиот дел, сепак на крајот со три гола во мрежата на Малме успеавме да победиме. Во третото коло не чека тимот на Копенхаген од Данска, првиот дуел ќе го играме на гостински терен. Првата шанса ... Read More »

Вардар со една измена во почетниот состав

vardarfans-sostav

Вардар има добра можност да го победи Малме и да се пласира во следната квалификациска рунда од Лигата на шампионите. Тренерот Гоце Седлоски го објави почетниот состав, со кој ќе го стартува денешниот дуел. Шефот на стручниот штаб се одлучи за следниве 11-сетмина: Гачевски, Хамбарџумјан, Грнчаров Новак, Демири, Николов, Глигоров, Фелипе, Спировски, Барсегјан и Балотели. За разлика од првиот натпревар ... Read More »

Не заборавајте, сите оние кои не се во Струмица, Вардар-Малме 18ч. ТВ Нова

nova

Сите оние кои што нема да бидат во можност да присуствуваат на реванш натпреварот Вардар – Малме, во рамките од 2. квалификациско коло од Лигата на шампионите, кој се игра денес во 18 часот на стадионот „Младост“ во Струмица, дуелот ќе може да го следат преку директен пренос на ТВ Нова. Вардар се надева на позитивен исход по одиграните 1-1 ... Read More »

Победа над Малме вечерва носи – 1,2 милиони евра за ФК Вардар

vardarfans-grncarov

Македонскиот фудбалски шампион Вардар денеска (18-00 часот) во Струмица против Малме има голема шанса да го прекине децениското проклетство на македонските прваци и конечно да мине една рунда во квалификациите за Лигата на шампионите, а патем и – добро да ја наполни својата каса. За цел текст премини на- https://sport1.mk/ Read More »

Успех со Малме е најголем подарок за 70.роденден на ФК Вардар кој го слави на 22-ри јули

hb22

Победа над  Малме, односно пласман понатака  би била супер прилика  за фудбалскиот клуб Вардар за одлична прослава на 70. роденден на клубот. Нашиот миленик е  формиран на 22. јули далечната 1947 година, односно пред седум децении. Денешниот успех би бил поклон за  навивачите по повод роденденот на тимот, но и за нивниот 30-ти роденден кој го слават годинава.  Вардар во 1947 ... Read More »

Останати се над 1.000 билети

komiti-6

Билети за натпреварот Вардар – Малме сеуште има во голем број. Уште некаде околу 1.000 билети се останати во слободна продажба. За јужната трибина сите блокови се распродадени, освен делот кој е наменет за Комитите. Побрзајте во набавката на билетите. Да навиваме и да го бодриме денеска Вардар во Струмица! Натпреварот започнува со почеток во 18 часот. Read More »

(ФОТО) Последни подготовки на Вардар, пред утрешниот дуел со Малме

vardarfans-naslovna

Вардарци вечерва тренираа на стадионот “Младост„ во Струмица, каде утре со почеток од 18 часот ќе се одигра реванш мечот против Малме. Избраниците на Гоце Седлоски ги прават последните подготовки пред утрешниот натпревар, кој е од големо значење за црвено-црните. Имаме добар резултат од првиот натпревар, кој мора да го искористиме и да излеземе на крај како победник во двомечот, ... Read More »

Пехрсон: Вардар воопшто не е наивен противник, игра тимски фудбал со многу борба

Откако дојдоа во Струмица и се запознаа со теренот и условите за игра, тренерот на Малме Магнус Пехрсон, одржа прес-конференција. За разлика од нашиот тим, пресот на Малме траеше нешто по долго. “Не очекува еден тежок натпревар, меѓу другото и лошиот терен за игра. Но ние сме тука и не бегаме од тоа, сега многу повеќе знаеме за Вардар. Добро ... Read More »

Седлоски: Верувам во моите играчи дека ќе остварат позитивен резултат, кој ќе однесе понатаму во ЛШ

vardarfans-sedloski

Денес беше одржана прес-конференција на фудбалскиот клуб Вардар, по повод утрешниот реванш дуел од ЛШ, против екипата на Малме. По првиот натпревар одигран во Шведска, резултатот е 1:1 кој им дава подеднакви шанси на двете екипи да се пласираат во следната елиминациска рунда од најголемото натпреварување. Прес-конференцијата беше одржана во Струмица, каде од вчера се наоѓа екипата на ФК Вардар. ... Read More »