Friday ,27 January 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 (page 107)

У-16

Победнички генерациите на Фк Вардар против Шкупи.

10513485_780266848660460_7585684000509323965_n

Сите генерации на Фк Вардар во ова коло забележаа победи,против екипата на Шкупи. -Најмладата генерација која се натпреварува во младинската лига,екипата на Фк Вардар У16 забележа победа на домашен терен против екипата на Шкупи со резултат 1:0.Стрелец на единствениот гол на овој натпревар беше Никола Џурџу.По воведните први две кола и порази,оваа генерација не знае за неуспех веќе долго време.Од ... Read More »

Три победи,и еден пораз за генерациите на Фк Вардар во 9 коло од младинската лига.

1187035_645563672123121_1614923897_n

-Екипата на Фк Вардар У16 продолжува со имресивните игри и победи и во ова коло од првенството.По воведните две кола и порази на оваа генерација,во продолжение од првенството и купот,незнаат за пораз веќе долго време.Овој викенд нивна следна жртва беше екипата на Дрита,кои на свој терен доживеаа висок пораз од црвено-црните.Мечот заврши со резултат 0:7 за Вардар.Стрелци на головите беа:Јакуп ... Read More »

Марко Ѓоргиевски:Најважно е што продолжува нашата победничка серија.

10423889_900239123341778_5706198380723636704_n

Највисоката победа во ова коло од генерациите на Вардар,ја забележаа Фк Вардар У 16.Тие на домашен терен им нанесоа тежок пораз на своите врсници од Х.Турново,забележувајќи победа од 9:0.На овој натпревар по четири пати во листата на стрелците се запишаа Марко Ѓоргиевски и Јакуп Бериша,а еднаш и Ѓорѓи Зафировски. -Знаевме дека Турново се како послаба екипа,но не ги потценивме.Уште на ... Read More »

Три победи и еден нерешен резултат за генерациите на Фк Вардар во купот на Македонија

10154144_620734284685717_5069801587708937825_n

Во првите мечеви од купот на Македонија,генерациите на Фк Вардар забележаа три убедливи победи и само едно реми. -Фк Вардар У 16 речиси го осигура пласманот во следната фаза од националниот куп,откако забележаа гостинска победа со резултат 0:3 против екипата на Милано.Марко Ѓоргиевски стрелаше два пати,а еднаш противничката мрежа ја погоди и Јакуп Бериша.Само да напоменеме дека истиве екипи играа ... Read More »

Две победи,еден нерешен резултат и еден пораз за генерациите на Фк Вардар,против екипата на Милано

1975066_547230798729622_1639412570_n

-Најмладата генерација на Фк Вардар,која се натпреварува во младинската лига одигра без голови 0:0 против екипата на Милано на гостински терен..После две убедливи победи во претходните кола,следи нерешен резултат,на тешкото гостување во Куманово. -Екипата на Фк Вардар У 17 се враќа со пораз од Куманово.Во 7 коло од младинската лига беа поразени со 2:0 од екипата на Милано. -За разлика ... Read More »

Елвир Рамиќ за Вардарфанс:Задоволни сме како го одигравме натпреварот.

1383088_605100792950269_5250521645987501404_n

Екипата на Фк Вардар У 16 продолжува со победничката серија и после ова коло.Нивна најнова жртва беше екипата на Ренова,против која забележаа убедлива победа од 7:1 на домашен терен.Доминација во текот на целиот меч и сосема заслужена победа,вкупно трета за оваа генерација во првенството.Дури седум различни играчи се запишаа во листата на стрелци:Марко Ѓоргиевски,Виктор Ивановски,Кренарт Дардиша,Христијан Петковски,Ерблин Даци,Кристијан Ристовски и ... Read More »

Една победа,еден нерешен резултат и два порази за младинските категории на Фк Вардар,против Академија Пандев

10717945_814628378557640_321974338_n

-Единствената победа во дуелите против екипата на Академија Пандев,ја постигнаа токму најмладите.Фк Вардар У 16 продолжуваат со одличните игри и резултати.На домашен терен,на локомотива беа подобри од врсниците од Академија Пандев совладувајќи ги со 3:1.Стрелци на головите на овој дуел беа:Кристијан Ристовски,Виктор Ивановски и Кренарт Дардиша.Следен натпревар е против екипата на Ренова. -Втор неуспех по ред за екипата на Фк ... Read More »

Вардар У 16 ремизираше со Металург.

1381864_1428858750666434_1513931653_n

Екипите на Вардар У 16 и Металург одиграа без голови 0:0 ,во рамките на 4 коло од младинската фудбалска лига.Иако Вардар имаа поголем посед на топка и неколку добри шанси за гол,сепак резултатот остана непроменет.  Првата посериозна шанса за погодок,ја имаше најдобриот играч на црвено-црните,Марко Ѓоргиевски кој доби топка од неговите соиграчи,но биеше високо над голот на противникот.По еден изведен ... Read More »

Мартин Филипоски за Вардарфанс:Конечно видоа каков фудбал игра Вардар.

10416976_788688094483758_47393897_n

Момците на Туш Зефиќ ја остварија првата победа во првенството,и тоа против екипата на Работнички совладувајќи ја со високи 4:0.Со овој резултат екипата на Фк Вардар У 16 им се вратија на победите во лигата,а ја продолжија победничката серија од минатиот викенд во купот на Македонија кога беа подбри од екипата на Ренова. Мечот помина во целосна доминација на црвено-црните ... Read More »

Марко Ѓоргиевски за Вардарфанс:Ќе да дадеме се од себе да го освоиме купот.

10448207_783816561651854_4252026046172823249_n

После двата порази во првенството,екипата на Фк Вардар У 16 им се врати на победите во купот на Македонија.Во 1/16 на купот црвено-црните беа подобри од своите врсници,екипата на Ренова,забележувајќи убедлива победа од 3:0.Момците на Туш Зефиќ одиграа одлично на овој натпревар и имаа целосна доминација и контрола на играта.На крај сосема заслужено остварија победа,која можеше да биде изразена и ... Read More »