Thursday ,27 February 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 (page 29)

У-16

Прилепска Победа е противник на вардаровите генерации, во 25 првенствено коло

vardarfans-25-kolo

Претстојниов викенд ќе се одигра 25 коло во првенството на младинските фудбалски категории. Противник на Вардар ќе му биде тимот на Победа од Прилеп. Пионерските екипи во сабота се домаќини на теренот на Академијата, додека во недела кадетите и младинците гостуваат во Прилеп, во термините од 10 и 12 часот. Помладите пионери се единствените кои на крајот од сезоната ќе ... Read More »

Лесни бодови за пионерите и помладите пионери на Вардар

k3-631x330

Пионерите и помладите пионери на Вардар триумфално се враќаат од Битола откако и двете екипи денеска славеа победи над “зелените” oд Битола. Повозрасните, пионерите на Вардар триумфираа со резултат 2:4 (2:1). Вардар натпреварот го одигра со следните играчи: Андов, Зендели, Рушити, Миленковски, Николов, Мирчевски, Спировски, Цури, Т.Мирчевски, Хасановиќ и В.Мирчевски. Во еден многу возбудлив натпревар прв серијата на голови ја ... Read More »

Дерби помеѓу Вардар и Пелистер, во рамките на 24 првенствено коло кај младинските категории

22405615_10210547225179057_2057999830834093897_n

Во сабота ќе се одигра 24 коло во првенството на младинските фудбалски категории, а на програмата е дербито помеѓу екипите на Вардар и Пелистер. Пионерските екипи гостуваат во Битола, во термините од 10 и 12 часот, додека кадетите и младинците се домаќини на теренот на Академијата, во термините од 12 и 14 часот. До крајот на сезоната остануваат уште четири ... Read More »

После 23 одиграни натпревари, пом.пионери на Вардар го претрпеа првиот пораз и тоа на гостувањето против Ренова

26

Денес во Тетово се одигра заостанатото 19 коло во првенството на младинските фудбалски категории, за генерацијата родени “2002“ година. После 23 натпревари оваа сезона, помладите пионери на Вардар го доживеаа првиот пораз на гостувањето против екипата на Ренова. Домашниот тим славеше во дуелот со црвено-црните со резултат од 2:1. Вардар: Стојковски, Костовски, Салиу, Радуловиќ-Величковиќ, Крстевски, Демири, Петејчук, Омерагиќ, Стојановски К. ... Read More »

Утре во Тетово, заостанатото 19 првенствено коло ќе го одиграат пионерските екипи на ФК Вардар

23131589_10210689040684356_1621851723746494950_n

Во среда во Тетово, заостанатото 19 коло од првенството ќе го одиграат пионерските екипи на ФК Вардар, кои ќе гостуваат на екипата на Ренова. Мечевите ќе започнат во термините од 10 и 12 часот. Помладите пионери во претходното коло со триумфот над екипата на Шкупи стигнаа до 20 првенствена победа. Тие се уште без пораз оваа сезона и ќе се ... Read More »

Пом.пионери на ФК Вардар го совладаа Шкупи и стигнаа до својата 20 првенствена победа

k3

Помладите пионери на ФК Вардар стигнаа до својата 20 победа во првенството, откако денес на теренот на Академијата ја совладаа екипата на Шкупи. Конечниот резултат на овој дуел гласеше 3:1. Вардар: Величковски, Костовски, Ѓорѓиевски, Радуловиќ-Величковиќ, Фазлиу, Петејчук, Омерагиќ, Стојановски, Демири, Гугуљанов.  На клупата за резерви беа: Станковски, Симев, Исени, Шабани. По првото полувреме резултатот беше 1:0 во корист на црвено-црните, ... Read More »

Екипата на Шкупи ќе биде противник за вардаровите генерации, во рамките на 23 првенствено коло

k10

Екипата на Шкупи ќе биде противникот за генерациите на ФК Вардар, во рамките на 23 првенствено коло. Пионерските екипи во недела се домаќини на теренот на Академијата во термините од 09:00 и 11:00 часот, додека кадетите и младинците во сабота од 12:00 и 14:00 часот ќе гостуваат на истиов противник, на теренот во Драчево. Последните кола ќе немаат никакво резултатско ... Read More »

КУП: “Јалова“ победа за пом.пионери на Вардар во 1/2фин. реванш кај Работнички

oo

Помладите пионери на Вардар денес во рамки на реваш дуелот од  полуфиналето од купот на Македонија во фубал гостуваа на ФК Работнички. Нашите момци дојдоа до “јалова“ победа со 0-1. На нас ни требаше победа со два гола предност за финале. Вардарци дуелот го почнаа со соледните момци: Величковски, Петејчук, Салиу, Радуловиќ-Величковиќ, Крстевски, Стојановски, Речица, Омерагиќ, Андоновски, Игнатов, Гугуљанов. Во ... Read More »

Денес и во четврток, четири генерации на ФК Вардар ќе ги одиграат реванш натпреварите од 1/2 на купот

4

Четири генерации на фудбалскиот клуб Вардар во претстојниве денови ќе ги одиграат реванш натпреварите од полуфиналето на купот. Денес со почеток од 10:00 часот во Битола ќе се одигра реванш натпреварот помеѓу пионерските екипи на Пелистер и Вардар. По првиот дуел одигран во Скопје, избраниците на Петар Ѓорѓиески славеа минимално со резултат 1:0. Во четврток активни ќе бидат дури три ... Read More »

Вардарци успешни во Струмица, висока победа на пионерите на ФК Вардар и реми за пом.пионери на гостувањето кај А.Пандев

37

Денес во Струмица кај екипата на Академија Пандев гостуваа две вардарови млади екипи. Помладите пионери одиграа реми, а повозрасните нивни колеги, пионерите на ФК Вардар триумфираа со високи 0-3. Пионерите на Вардар дојдоа до убедлива победа против тимот на Академија Пандев, тие триумфираа со високи 0-3 (0-1). Момците на Ѓорѓиевски Петар одиграа далеку подобро од противникот и го надиграа во ... Read More »