Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Куглање (page 48)

Куглање

Георг Поп-Крстев: Сеуште не можам да си поверувам дека сме шампиони, секое утро се будам и го гледам трофејот…

Вардар во неделата направи чудо, во дуелот каде влезе како аусајдер со шампионскиот тим на КК Макпетрол дојде до изненадувачки висока победа. Таа победа не беше обична туку “златна“, со овој триумф во финалето на Купот на Република Македонија црвено-црните дојдоа до големиот пехар. Еден од момците кој одигра одлично, поентираше кога мечот се кршеше беше Георг Поп-Крстев. Играчот кој ... Read More »

Драги Димитровски: Победи нашето срце, тлееше жарот во сите нас и одеднаш се претвори во пламен

dragi

Во неделата во Вип кугланата се одигра големот Куп финале на Република Македонија во куглање. Во него нашиот Вардар се сретна со изразитиот фаворит за пехар тимот кој години наназад владее со мак.куглањето КК Макпетрол. Се случи слободно може да кажеме чудо, тимот предводен од Драги Димитровски дојде до пехар и тоа убедливо со резултат 7-1 во овој дуел. Нашиот ... Read More »

Вардар освои нови две титули

1

С.Д. Вардар ги збогатува своите витрини, овој викенд беа освоени уште два трофеи. Најпрвин младата генерација на ФК Вардар 2003 година го освои пехарот во регионалната лига. Потоа дојде и уште еден пехар, овој пат од кугларите на Вардар кој во финалето во Купот направија голем подвик совладувајќи го фаворизираниот тим на Макпетрол. Честитки и до двете екипи. Ова не ... Read More »

(Фотогалерија) Донковски и Димитровски Дарко го зададоа “последниот удар“ на Макпетрол за Куп круна на Вардар

26

Вчера се играше Куп финето во куглање во истото Вардар излезе на “мегдан“ со фаворитот за круната КК Макпетрол на патеките 5-8 во Вип кугланата при С.ц “Борис Трајковски“. Изенандувачки одлично почнавме и по 4 играчи водевме со 4-0, па во последните два дуела ни требаше само два сета за сигурна победа. На патеките се појавија Донковски Младен и Димитровски ... Read More »

(Фотогалерија) Вардарци крунисани во Купот, пехарот и медалите во рацете на хероите

a17aa

Вчера во Вип кугларата се одигра големото Куп финале во куглање, во истото сосема неочекувано Вардар одигра феноменално и го изненади фаворитот КК Макпетрол. Момците на Драги Димитровски одиграа неверојатно триумфирајќи со високи 7-1 со што заслужено станаа шампиони на Македонија во Купот. По крајот на мечот пехарот беше во нивни раце. Read More »

ШАМПИОН!!! ВАРДАР ВО КУПОТ ГО ИЗНЕНАДИ ФАВОРИТОТ МАКПЕТРОЛ И ДОЈДЕ КРУНА! БРАВО КУГЛАРИ (Видео)

6

Денес во Скопје во Кугланата “Вип“ се одигра финалето до Купот на Македонија за оваа сезона, во истото голем фаворит беше КК Макпетрол кој играше во кугланата и на патеките каде настапува постојано во мечот со Вардар. Сепак дека спортот е забавен бидејќи “Давид може да го победи Голијат“ се покажа попладнево. Нашиот црвено-црн колектив кој влезе како аусајдер во ... Read More »

Куглање! Вардарци со последни подготовки за утрешното Куп финале

cale

Цела недела момците од кугларскиот клуб Вардар се подготвуваат за последното возбудување оваа сезона 2016/2017  големото Куп финале. Како што веќе е познато во мечот за пехар во  Куп на Република Македонија ќе се сретнат  Кугларски клуб Макпетрол  и нашиот црвено-црн тим, Кугларски Клуб Вардар. Момците на Драги Димитровски до  истото стигнаа убедливо со прво место во квалификациите и со ... Read More »

Куглање! Големото Куп финале се игра во недела, Вардар на “мегдан“ со Макпетрол

18402564_1555126597854771_5988387752766914698_n

Последно возбудување оваа сезона 2016/2017 во мак.куглањето е големото Куп финале. Во мечот за пехар во  Куп на Република Македонија ќе се сретнат  Кугларски клуб Макпетрол  и нашиот црвено-црн тим, Кугларски Клуб Вардар. Вардарци до истото стигнаа убедливо со прво место во квалификациите и со две победи во полуфиналниот двомеч со екипата на КК Хераклеа од Битоал. Избраниците на Драги ... Read More »

Куглање! Вардар е финалист во Купот, Хераклеа повторно високо поразена и во реваншот

99

Вчера во кугларницата “Мусандра“ во Градскиот трговски центар Скопје се одигра реванш натпреварот од Купот на Република Македонија во куглање. Во истиот се сретнаа по втор пат нашиот црвено-црн кугларски колектив и тимот на КК Хераклеа од Битола. Вардаровиот тим и во вториот меч убедливо триумфираше обезбедувајќи си финале со шампионот КК Макпетрол на убедлив начин. Во овој втор натпревар ... Read More »

Куглање! Нов термин за 1/2фин. во Купот, Вардар ќе ја пречека Хераклеа утре во 11часот

Вардарци во Купот на Mакедонија ги очекува  возвратниот дуел со екипата на КК Хераклеа од Битола. Како и првиот меч така и овој  повторно го играме во Скопје во кугларницата  “Мусандра“.  По договор во текот на вчерашниот ден помеѓу претседателите на двата клуба натпреварот има друг термин за одигрување во однос на првично закажаниот. Ние битолчани ги пречекуваме во сабота, ... Read More »