Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > Останати спортови (page 19)

Останати спортови

Куглање: Вардар со настап на турнирот во Бачка Топола

318124347_10222548291198207_4411911470909286473_n

Кугларскиот клуб Вардар 2014 е во Војводина, во Република Србија каде е каде има свој настап. Вардарци се во Бачка Топола каде настапуваат на „Гран при 2022“ турнирот. Вардарци го користат периодот на пауза во македонската кугларска лига за настап на меѓународни настани со цел подобрување на формата и промоција на мак.куглањето.   Read More »

ЖКК Вардар поразен во дербито од Баскет Кам

111111111111111111111111111111-660x330

Во женската прва кошаркарска сениорска лига по шест кола два тима имаат максимален ефект, ЖКК Вардар имаа 12.бода колку и тимот на Баскет Кам тие два тима вчера одиграа дерби кое припадна на тимот од Македонска Каменица. Ние бевме гости на оваа средба  од  7.коло  во салата “Кирил и Методиј“ во М.Каменица, домаќинот беше повешт и со три поена дојде до ... Read More »

Неочекуван пораз за КК Вардар

kk vardar

КК Вардар помалку неочекувано беше поразен од тимот на КК Работнички 2018 на вчерашниот натпрвар во „Градски Парк“. Вардарци влегоа како лидери на табелата на оваа средба, имаа и фаворитска улога, сепак младиот тим на црвено-белите беше подобар од нас. Бевме совладани со пет поена повеќе од противникот, тие оваа средба ја добија со резултат 91-85. Read More »

ЖОК Вардар ЕМ совладан од ОК Јанта волеј

444444444444444444

ЖОК Вардар ЕМ вчера со беше домаќин во првата лига во рамки на 12.коло на тимот на ОК Јанта волеј . На оваа средба бевме поразени, на официјаната страница на клубот за оваа средба вчера објавија: Денес нашите сениорки одиграа натпревар од дванаесеттото коло во Првата државна лига во кој претпеа пораз на гостински терен ЖОК ВАРДАР ЕМ – ОК Јанта ... Read More »

Денес, КК Вардар гостува кај Работнички 2018

kk-vardar-660x3302-660x330-660x3301-660x330-660x330

На програмата во втората сениорска кошаркарска од денес до недела  е деветото коло, црвено-црните момци во оваа рунда се гости. Лидерот на табелата, КК Вардар гостува од другата страна на реката Вардар, поточно во салата „Градски Парк“. Натпреварот против тимот на КК Работнички 2018 е закажан за денес, петок (09/12/2022) со почеток во 20 часот и 30 минути. Вардаровите момци ... Read More »

Вардар гостува во дербито кај Баскет Кам, двата тима имаат досега 6/6

22222222222222222222

Во женската прва кошаркарска сениорска лига по шест кола два тима имаат максимален ефект, во следното коло истите ќе одиграат дерби. ЖКК Вардар има 12.бода колку и тимот на Баскет Кам, овие два колектива во 7.коло ќе се сретнат во дербито на женската кошаркарска лига. Вардарки гостуваат во Македонска Каменица, натпреварот е закажан за сабота (10/12/2022) со почеток во 17-00 ... Read More »

Вардарки гостуваат кај Јанта Волеј

316818652_864115851674873_4673458580718817771_n

Денес се игра ново коло во женската Прва одбојкарска сениорска лига, во истото девојките на ЖОК Вардар ЕМ ќе бидат гостинки. Вардарки вечерва гостуваат кај тимот на ЖОК Јанта Волеј, натпреварот ќе се игра во салата при Основното улилиште „Невена Георгиева-Дуња“. Оваа средба од 12.коло во државната лига е закажана со почеток во 20 часот и 30 минути. Read More »

Преглед 6.коло! Само ЖКК Вардар и Баскет Кам максимални

00000000000000000000000000000

Екипата на Вардар го доби големото дерби на 6. коло, на свој терен во „Кале“, девојките во „црвено-црна“ комбинација славеа победа над актуелниот бранител на шампионската титула – Бадел 1862 со сигурни (69:55). Тоа е и шеста по ред победа за Вардар во новата сезона која ги држи на водечката позиција на табелата. Многу потешка работа имаше Баскет Кам 2011. ... Read More »

ЖОК Вардар ЕМ без бодови од средбата со лидерот Работнички

0000000000

Во единаесеттото коло од Првата државна лига, ЖОК Вардар ЕМ  претрпе пораз од моментално посилниот и поискусен противник кој е и лидер на табелата тимот на Работнички. На натпреварот кој се одигра во спортска сала „Христо Батанџиев“ , екипата на ОК Работнички Скопје дојде до максимална победа, односно до триумф со резултат  0:3. Младиот тим на црвено-црните бодови ќе бара ... Read More »

Кадетките на ЖОК Вардар ЕМ со две победи и овој викенд

318149666_871654244254367_4764366401060387194_n

Викендов свои два дуели одиграа кадетките на ЖОК Вардар ЕМ во својата група, повторно црвено-црните дами дојдоа до победи. На официјалната страница за овие средби клубот го објави следното: Две победи на нашите КАДЕТКИ на третиот турнир по групи ЖОК ВАРДАР ЕМ- ОК Фокс волеј 2:0 -ОК Универзитет од Тетово-ЖОК ВАРДАР ЕМ 0:2 Read More »