Monday ,09 December 2019
Последни:
Home > Останати спортови (page 10)

Останати спортови

Уписи на нови членови во пливачкиот и ватерполо клуб Вардар 

received_504058533499384-800x445

Пливачкиот и ватерполо клуб Вардар 8 е реномиран клуб, кој работи на поинаков систем за разлика од останатите клубови, имено Вардар 8 нуди квалитетна програма на работа со однапред предвидени цели и визии, исто така многу забава, смеа, и другарство за цел живот. Бенефитите од овие споротови е воочлив уште во првиот месец од тренажниот процес кај детето, тоа се ... Read More »

КК Вардар врши нови уписи на млади надежи

69511189_933454267013494_4548588851450347520_n

Кошаркарскиот клуб Вардар ја има најдобрата младинска школа во земјава. Црвено-црните со многу успех настапуваат во сите младински категории каде „жнеат“ трофеи. На сите во кошаркарскиот свет им се познати успешните методи на работа, екипираноста и условите кои создаваат шампиони. Вардар врши дополнување, односно уписи во сите категории од 6 до 14 години. Повеќе информации во продолжение: Read More »

На 7.септември Скопје ќе биде центар на балканското куглање, турнирот почнува во 10 часот

69280999_2696986847002068_6960358776524242944_n

Дефинитивно Скопје ќе биде центар на балканското куглање на 7.септември, сабота. Многу шампиони, актуелни и поранешни, Куп прваци и најдобриот тим во Европа купот ќе дојдат во Скопје, Вардар на едно место ќе ја собере кугларската ЕХ ЈУ елита овој септември. . Учесници од пет поранешни републики ќе ги одмерат силите во Скопје. Турнирот, трет по ред ќе се игра на ... Read More »

Радуловиќ: КК Вардар продолжува со истата визија и мисија

vardar

КК Вардар, прволигашот со најдобра младинска школа во Македонија ги стартуваше подготовките за новата сезона. И оваа сезона нема да отстапи од својата филозофија која ја знаат сите што се занимаваат со кошарка во земјата. Таа носеше резултат последните години, Вардар извади голем број млади кошаркари кои се веќе афирмирани низ клубовите во Првата лига. И на клупата нема да ... Read More »

Куглање: Вардар во четврток ќе го „тестира“ Европскиот првак во Скопје

62146225_2701551613206288_1193524025184223232_n-660x330

Кугларскиот клуб Вардар  на големо се  подготвува за новата сезона каде ќе настапи во домашниот шампионат, Купот, и ќе ја преставува Македонија во кугларска Европа. Избраниците на Драги Димитровски го дефнираа  и првиот тест-дуел и тоа ни помалку ни повеќе против европски гигант во овој спорт. Тимот на Мертојак од Хрватска ќе биде наш ривал на оваа контролна средба. Мечот ќе се ... Read More »

ЖКК Вардар попладнево ги „пали моторите„

zkk-seniorki

Дамите на  кошаркарски клуб „Вардар“  имаа сезона за паметење, тие успеаа да го одбранат Купот на Македонија кој го освоивме по 3.пат и дојдовме до победа во лигата. Потоа конечно  по поголем период да го „детронизираме“ Бадел и да ги обединиме титулите. Жаклина Стојановска одлично го водеше тимот, таа сосема очекувано ќе продолжи да биде „кормилар“. Поради репрезентативни обврски на поголем број од ... Read More »

(ФОТО) КК Вардар ги „запали моторите“, Радуловиќ прозиваше

7

Кошаркарскиот клуб Вардар вчера ги „запали моторите“, првиот собир на сениорскиот тим се одржа во нашиот дом, малата сала при Спортскиот центар “Кале“. Тренерот, Дарко Радуловиќ  ги започна подготовките за новата, втора по ред прволигашка сезона. Лани обезбедивме опстанок во елитата, истата цел ја имаме и оваа сезона  2019/2020 во елитната македонска конкуренција. Тимот стандардно е пополнет со македонски млади кошаркари ... Read More »

Р.Аикидо клубот Вардар: Септемвриски уписи се во тек, шанса вашите деца да го најдат вистинскиот пат во животот

70455699_373408673562281_6138589459576258560_n

Пред нас е септември, месец во кој децата ги започнуваат своите школски обврски, но поголем дел од нив и одбираат спортски ангаржман.   Во  оваа специфична општествена и технолошка ера бавењето со спорт ги насочува младите кон вистинскиот пат, кон изградувањето во здрави личности со спортски навики и изолирање од негативните влијанија на модерното општество. Доколку тој спорт е боречка вештина, ... Read More »

Вардар обезбеди пренос во живо од Интернационалниот турнир “8-ми септември“

jj-660x330-660x330

Како што неколку пати известивме,  Вардар повторно го донесува најдоброто од ЕХ ЈУ просторите на силен кугларски турнир. Учесници од пет поранешни републики ќе ги одмерат силите во Скопје. Турнирот, трет по ред ќе се игра на 7.септември во кугларницата „ВИП“. Организаторот, нашиот Вардар од  Интернационален турнир “8-ми септември“ кој  се организира по повод денот на независноста на Република  Македонија успеа да ... Read More »

Јосиф Грујовски: Мојот успех се должи на трудот, посветеноста и љубовта кон Реалното Аикидо

55845490_2385535108342321_2262067976683388928_n

Вардар фанс е голем поддржувач на колективи од С.Д Вардар, особено ставаме акцент на младите надежи, досега сме имале серија интервјуа со млади и истакнати членови од сите спортови. Клубот за Реално Аикидо „Вардар“ постои пет години, тој функционира како и сите други вардарови колективи во нашиот главен град, Скопје. Моментално во него членуваат повеќе од 50 членови, a тренинзите се одржуваат ... Read More »