Tuesday ,21 September 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Втор тим (page 18)

Втор тим

Вардар Јуниор во последното коло гостува кај ГРК Борец

vardarfans-vardar-junior4-660x330

Денес на програмата во плеј-аут сегментот во Супер лигата е последното, 10.коло. Во истото младиот црвено-црн сениорски колектив, тимот на Вардар Јуниор ќе го одигра последниот меч сезонава како гостин. Ние гостуваме кај екипата на ГРК Борец од Велес. Натпреварот е закажан во 19-00 часот, истиот ќе се игра во салата “Гемиџии“ во Велес. Правдата ќе ја делат: Андонов Виктор (Скопје) ... Read More »

Вардар Јуниор го доби дербито со Металург 2 и обезбеди нова сезона во најсилната супер лига

vardarfans-naslovna

Екипата на Вардар Јуниор успеа да ја добие главната битка за опстанок во најсилната супер-лига, откако денес на Кале ја совладаа екипата на Металург 2. Стартот на натпреварот му припадна на гостинскиот тим од Автокоманда, кој го стартуваше мечот со два последователни голови за почетна предност од 0:2. Намалија за момент избраниците на Стојан Петрушевски (2:3), за да следи серија ... Read More »

Вардар Јуниор утре го пречекува Металург-2

vardar-junior-borec-13-12-2017-15107

 Младата екипа на РК Вардар Јуниор по одиграното реми на гостувањето кај РК Прилеп е на добар пат да обезбеди нова суперлигашка сезона. Следен предизвик за момците на Стојан Петрушевски е дуелот во предпоследното коло од плеј-аут сегментот. Во истиот ние сме домаќини на младиот состав од Автокоманда, екипата на РК Металург-2. Натпреварот се игра утре, сабота, 26.мај. Дуелот во ... Read More »

Вардар Јуниор освои бод на гостувањето кај Прилеп и направи голем исчекор кон опстанок во најсилната супер лига

vardarfans-vardar-junior

Младиот состав на Вардар Јуниор одигра со нерешен резултат (25:25) на гостувањето кај екипата на Прилеп, во рамките на плејаутот од супер лигата. Во првите пет минути од натпреварот се играше гол за гол, се до резултат 4:4, кога со два последователни голови домашниот тим за прв пат имаше предност од два гола разлика (6:4). Црвено-црните даваа силен отпор и ... Read More »

Вардар Јуниор утре гостува в Прилеп во дуел клучен за избегнување на баражот за опстанок

vardar-junior-660x330-660x330

Младиот тим на РК Вардар Јуниор, утре, 23.мај  гостува кај екипата на РК  Прилеп 2010 во истоимениот град. Ова е дуел клучен за избегнување на баражот за опстанок во суперлигашката конкуренција. Натпреварот утре е закажан со почеток во 17-00 часот. Момците на Стојан Петрушевски досега имаат 16. бода во плеј-аут сегментот, нашиот противник има три помалку, 13.бода и се наоѓа ... Read More »

Несреќен пораз на Вардар Јуниор, во дуелот со екипата на Радовиш

vardar-junior-borec-13-12-2017-15107

Екипата на Вардар Јуниор го загуби својот натпревар против екипата на Радовиш, во рамките на плејаутот од супер-лигата. Попладнево на Кале младите избраници на Стојан Петрушевски во неизвесен меч беа минимално поразени со резултат 26:27. Првиот гол на натпреварот го постигна Вардар Јуниор и тоа со удар од седум метри, откако прецизен беше Стефан Трпчевски за водство од 0:1. Сепак ... Read More »

Вардар Јуниор денес домаќин на РК Радовиш

rt

Младата сениорска екипа на ракометниот клуб, Вардар Јуниор денес во рамки на плеј-аут сегментот од Супер лигата е домаќин на тимот на РК Радовиш од истоимениот град. Радовишани во плеј-аут сегментот се лидери на табелата и се благи фаворири во овој натпревар. Дуелот се игра денес, 10.мај во Спортскиот центар “Кале“ -Скопје со почеток во 18-00 часот. Црвено-црните  избраници на ... Read More »

Трпчевски и Кизиќ го предводеа Вардар Јуниор до важна победа, во борбата за опстанок во Супер лигата

vardarfans-kizic

Младиот состав на Вардар Јуниор успеа да стигне до голема и важна победа во борбата за опстанок во најсилната супер лига. На Кале, избраниците на Стојан Петрушевски беа подобри од екипата на ГРК Борец од Велес, совладувајќи ја со резултат 23:18. По првите шест минути игра се играше гол за гол на двете страни и ниту една од екипите не ... Read More »

Металург 2 и Вардар Јуниор ги поделија бодовите, на дерби мечот од плеј-аутот во ракометната супер лига

vardarfans-junior

Екипите на Металург 2 и Вардар Јуниор ги поделија бодовите, во дербито на плеј-аутот од ракометната супер лига. Попладнево во спортската сала во населбата Автокоманда, Металург беше домаќин на Вардар Јуниор. Гледавме мал број на постигнати голови, меч на кој преовладуваше голема борба и цврста одбрана на двете страни. Откако мечот започна со игра гол за гол, и така се ... Read More »

Вардар Јуниор утре гостува кај РК Металург-2

pe2

Утре на програмата во плеј-оф сегментот од машата Супер лига продолжуваат натпреварите од 4.коло по пауза од еден викенд поради одигрувањето на четвртфиналните групи во Купот на Република Македонија во ракомет. Вардар Јуниор во ова коло од плеј-аутот е гостин на екипата на РК Металург-2. Момците на Стојан Петрушевски гостуваат утре, сабота, 28.април  во салата во населбата Автокоманда. Натпреварот се ... Read More »