Tuesday ,21 September 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Втор тим (page 19)

Втор тим

Вардар Јуниор немаше сила за изненадување во Куп дуелот со РК Металург

vardarfans-vardar-junior1-660x3301-660x330-660x330

Вчера и денес  во Автокоманда се играат натпреварите од четвртата четврт-финална група во Купот на Македонија. Во истата учествуваат екипите на Металург, Тинекс Пролет, Вардар Неготино и на Вардар Јуниор. Вчера во првото полуфинале младиот тим на Вардар Јуниор се сретна со екипата на РК Металург и беше поразена со што заврши настапот за нив во Купот. Момците на Стојан ... Read More »

Вардар Јуниор го совлада РК Прилеп во важен дуел за опстанокот во Супер лигата

rt0

Ракометарите на Вардар јуниор вчера во “Кале“ одиграа натпревар со екипата на РК Прилеп 2010, директен конкурент за бегство од опасната зона во плеј-аут сегментот. Момците на Стојан Петрушевски направија голем чекор кон директен опстанок во машката Супер лига со победата  34-23 (20-13). Младите црвено-црни ракометари на Вардар јуниор сега имаат 12 бода од 10 натпревари и се на третото ... Read More »

Вардар Јуниор утре го пречекува РК Прилеп во дуел од плеј-аутот

vardar-junior-660x330

Викендов на програмата во плеј-аут сегментот од машката Супер лига на програмата е 3.коло, во истото Вардар Јуниор ќе одигра меч на домашен терен. Момците на Стојан Петрушевски,младите вардарци ќе ја пречекаат екипата на РК Прилеп 2010.  Дуелот е закажан за утре, недела, 15.април со почеток во  12 часот и 30 минути во спортско рекреативниот центар “Кале“ -Скопје. Прилепчани се само на бод предност ... Read More »

Вардар Јуниор се бореше, но сепак Радовиш дојде до бодовите на првиот дуел од плеј-аутот

vardarfans-vardar-junior

Тимот на РК Радовиш  вчера во рамки на првoто коло во плеј-аутот беше домаќин на екипита на РК Вардар Јуниор. Нашиот тим  на натпреварот одигран во СРЦ “25-ти Мај“- Радовиш даде солиден отпор, но до победата сепак дојде домашниот тим, тие триумфираа со резултат 31-25 ( 17-14). На почетокот од првиот дел двата тима постигнаа по три погодоци за неколку ... Read More »

Вардар Јуниор утре гостува кај РК Радовиш во првото коло од плеј-аутот

kk4

Викендов почнува  плеј-аут лигата таа беше составена од петте најслаби тима по крајот на регуларниот дел во машката ракометна Супер лига, во истата екипите  ќе разигруваат за опстанок. Во овој сегмент се најде младата екипа на РК Вардар Јуниор составена од млади ракометари и предводена од Стојан Петрушевски.  Покрај нас  во оваа лига се најдоа тимовите на Металург 2, Борец, Радовиш  и Прилеп. Првиот ... Read More »

Познат распоредот на дуели во плеј-аутот за РК Вардар Јуниор

vardarfans-naslovna9-660x330

Тимовите коишто завршија во плеј-аут лигата по крајот на регуларниот дел во машката ракометна Супер лига ќе разигруваат за опстанок. Во овој сегмент се најде младата екипа на РК Вардар Јуниор составена од млади ракометари и предводена од Стојан Петрушевски.  Покрај нас  во оваа лига се најдоа тимовите на Металург 2, Борец, Радовиш,  и Прилеп. Ќе има во плеј-аутот 10 ... Read More »

Вардар Јуниор поразен од Еурофарм Работник

vardarfans-vardar-junior-660x330

Вардар Јуниор доживеа пораз откако попладнево нашите млади ракометари загубија во Битола кај тимот на Еурофарм Работник, со резултат 29-22 (17-10). Домашниот тим на Еурофарм Работник уште од самиот старт на натпреварот имаше предност над нашиот млад тим кој правеше многу технички грешки, тоа го искористија пред се Мсквилидзе и Дрогришки за на пауза да замине нивниот тим со комотна предност од плус ... Read More »

Младиот тим на Вардар Јуниор триумфираше в гости кај РК Прилеп

vardar-junior

 Младите ракометари на Вардар Јуниор забележаа важна победа на гостински терен кај тимот на РК Прилеп пред стартот на дуелите во плеј-аут делот во Суперлигата. На натпреварот кој се одигра во спортската  салата при СОУ „Ристер Ристески-Ричко“-Прилеп  избраниците на Стојан Петрушевски триумфираа со резултат 28-32 (15-16). Домаќините отворија со погодок за 1-0, ние веднаш вратиме за почетно изедначување на 1-1. ... Read More »

Вардар Јуниор поразен од лидерот во супер-лигата, Пелистер ги однесе бодовите од Кале во дуелот со младиот состав на црвено-црните

vardarfans-vardar-junior

Младиот состав на Вардар Јуниор со пораз го стартуваше пролетниот дел од сезоната во најсилната супер лига, откако вечерва на Кале беше поразен од лидерот, тимот на Пелистер. Натпреварот се одигра на Кале и заврши со триумф на битолчани, со резултат 25:32. Избраниците на Стојан Петрушевски добро влегоа во натпреварот кога имаа почетна предност, но дозволија во наредниот период, екипата ... Read More »

Одложениот дуел РК Прилеп – Вардар Јуниор ќе се игра в вторник

vardarfans-naslovna9-660x330

Дуелот од машката Супер лига кој претходно беше одложен  помеѓу РК Прилеп и Вардар Јуниор доби нов термин за одигрување. Овој натпревар од 15. коло   ќе биде одигран во вторник на 13 март. Мечот помеѓу овие два тима  беше одложен поради тоа што нашиот ривал, РК  Прилеп имаше финансиски тешкотии и беше прашање дали воопшто оваа пролет ќе ги продолжи игрите ... Read More »