Tuesday ,23 July 2024
Последни:
Home > Uncategorized (page 42)

Uncategorized

Еуро Никел подобар од КК Вардар

mak-kosarka-vardar-mzt-12012021-0697-660x330-1-660x330

Се поблиску се кошаркарите на Еуро Никел 2005 во реализација на првичните планови, обезбедување на место во најдобрите шест екипи во Првата лига кои ќе се борат за шампионската титула.Рано поведоа избраниците на Горан Самарџиев. Противникот, Вардар, успеа да се врати, макар и за момент, но и ништо повеќе од тоа. ЕУРО НИКЕЛ 2005 – ВАРДАР    96:79 По нешто повеќе од ... Read More »

(Стрим во живо) Еуро Никел- Вардар 18 часот

kkvardar-kosarka-660x330-660x3301-660x330

Денес, КК Вардар гостува во Кавадарци кај екипата на Еуро Никел 2005. Напреварот од ова 21.коло во Првата машка кошаркарска лига, кој ќе се игра во салата „Јасмин“ – Кавадарци ќе може да се проследи во живо преку видео стрим. Мечот кој започнува во 18-00 часот може во живо да го гледате на следниот- ЛИНК! Read More »

Вардар ќе биде домаќин на 1/4-финалната група од Купот

fb_img_1616778609579

Вардар ќе биде домаќин на четвртфиналната група од Купот на Македонија и тие средби ќе се одиграат на 29 март (понеделеник) во Скопје. Во групата В покрај Вардар1961 се уште и екипите на Астраион, Радовиш и Тиквеш. Според договорот на екипите, сите предвидени натпревари од групата ќе се играат во еден ден. Во првото полуфинале играат Астраион и Радовиш, а ... Read More »

КК Вардар по продолженијата поразен со само еден поен од Гостивар

kk-vardar-3

Bо натпревар со доста пресврти во резултатот, одлучи последната минута, Гостивар за поен подобар од Вардар (106:105).  Неверојатен меч одиграа вечерва екипите на Вардар и Гостивар. Двете екипи, секоја на свој напин, посакуваше два бода. На крајот, им припаднаа на гостите од Гостивар, кои делуваа малку поискусно од противникот во минутата на одлука. Онаа последната која и реши, победник да ... Read More »

(Стрим во живо) КК Вардар-Гостивар 17:00 часот

kk-vardar-3

 КК Вардар денес, среда (24.март) ќе ја пречека екипата на КК Гостивар. Дуелот кој ќе се игра во малата сала при СЦ „Кале“ во Скопје е закажан со почеток во 17-00 часот. Од овој напревар може да се гледа директен пренос преку видео стрим.   Дуелот може да се гледа во живо на следниот ЛИНК! Read More »

Моцарт Бет Македонија ќе донира во ФК Вардар

fb_img_1616078674977

Моцарт Бет Македонија објави убава вест за донација во ФК Вардар. Во информацијата се вели: На трибините одамна не одекнува „ајде ајде Вардаре“, но постои начин да се даде голема поддршка – со секој уплатен тикет на кој се наоѓа натпреварот на славниот скопски клуб во наредниот период, компанија Mozzart го зголемува фондот за донација на „црвено – црните“, кои ... Read More »

Куглање: Јанковиќ во шампионска форма за место во врвот, Манев исто така во топ-6

sasha

Во рамки на 5.коло од Македонската кугларска лига, ЖКК Пелистер Т&С Холдинг беше домаќин на КК Вардар(А).  На овој дуел сосема очекувано дојдовме до победа на оваа средба со дамите. Триумфот го остваривме со 7-1, соборувајќи 3196 „дрва“. Како што напоменавме во извештајот од колото, евидентно е дека оваа кугларска полет во одлична форма е Саша Јанковиќ. Вардаровиот куглар имаше најдобар ... Read More »

Победи за машката и женската млада екипа на КК Вардар, делевме 88-ки

zkk-m18

Младите момци од генерацијата М16 и девојките од селекцијата М18 на кошаркарскиот тим „Вардар“, во своите лиги на дуелите одиграни да домашен терен дојдоа до победи над своите ривали. Двата тима постигнаа по 88.поени над ривалите.   Викендов, КК Вардар во СЦ „Кале“ ја пречекаа екипата на КК Куманово во дуел од лигата М16. Тренерот, Асаданов даде прилика на сите 12 ... Read More »

КК Вардар „гостува“ кај ТФТ во „Кале“

kk-vardar-2

Кошаркарскиот тим „Вардар“ помалку неочекувано беше поразен на последниот дуел од лигата кај младиот тим на МЗТ Скопје. Следен предизвик е напреварот од 17.коло во Првата машка кошаркарска лига. Во ова коло кое е закажано за престојиот викенд ние условно гостуваме кај тимот на ТФТ. Напреварот се игра во салата „Кале“. Натпрварот е закажан за утре, 13.март со почеток во ... Read More »

Петре Завировски, АК Вардар ретроспектива на настапи…пишува проф. Бошковиќ

fb_img_1615371702428

Пензионерските денови професорот Мирослав Бошковиќ ги користи за да ни долови епизоди од долгата историја на АК Вардар. Во новото четиво тој пишува за актуелен член на црвено-црниот тим: Во 2010 година, во редовите на АК “Вардар”, покрај Марко Ивановски, се приклучи уште еден атлетичар, кој ќе остане лојален до денес да ги брани боите на клубот, Петре Завировски. Од ... Read More »