Wednesday ,15 July 2020
Последни:
Home > ЖРК Вардар (page 32)

ЖРК Вардар

(Видео линк) Македонија-Азербејџан 18-00 часот

6

По еден ден пауза продолжуваат возбудувањата на ЕХФ шампионатот во Италија. Во дуел од групата-Б денес Македонија ќе се сретне со тимот на Азербејџан. Во третиот дуел од шампионатот ќе атакуваме на втора победа која би ни донесела огромни шанси за 1/2-финале. Натпреварот се игра  во 18-00 часот, од истиот ќе може да проследите директен пренос низ видео стрим. Видео стримот ... Read More »

(ВИДЕО) „Фани-Шоу“, доминација на Ѓорѓиевска во топ-5, таа го има најубавиот и бр.4 потегот

34t

Македонија на третиот натпреварувачки ден на ЕХФ Шампионатот во Италија издвојува важна победа против силната селекција на Белорусија. Со ова направивме простор за напредок кон полуфиналето, во овој триумф сите девојки дадоа максимум. Стефанија Ѓорѓиевска имаше шест гола, таа беше прв стрелец од игра која воедно го постигна и клучниот гол за победа, при резултат 29-29 погоди за 30-29. Одличните ... Read More »

По победата вчера Македонија е аспирант за 1/2-финалето, утре на „мегдан“ го имаме Азербеџан

32e

Денес е слободен ден на ЕХФ шампионатот за девојки до 17.години во Италија, каде по три натпреварувачки дена денес е ден за одмор и сумирање на првичните резултати. На Македонија оваа пауза и е добредојдена пред решавачките два натпревари кои не очекуваат. Денес девојките ќе имаат време за релаксација и „полнење на батериите“. По три дена ситуацијата во групата полека ... Read More »

(Фотогалерија) Победа и големо славје за Македонија, совладана Белорусија

5

Македонската женска ракометна кадетска селекција вчера дојде до многу важна победа на ЕХФ Шампионатот во Италија. Во дуел од 2.коло во групната фаза победивме со 30-29 во една исклучително тешка средба со Белорусија. Со оваа победа сме кандидати за пласман во полуфиналето.  Вчера три вардарки се издвоиа со својот учинок, Симона Грујовска имаше 9.одбрани од кој дел исклучително важни за ... Read More »

ПОБЕДА!!! Падна Белорусија, минимална сепак „злато вредна“ победа за Македонија

d

Победаааа….Белорусија совладана од Македонија на кадетскиот шампионат во Италија со минимални 30-29. По седум минути резултатот беше 3-3, двата тима беа изедначени. Сите голови до тогаш ги постигнаа вардарки, Костовиќ Ангела, Ивана Џатевска и Седлоска, а Симона Грујовска имаше одбрана со лице, како и секогаш ја постави главата онаму каде што е најопасно.  По резултат 4-4, првпат се одлепивме на ... Read More »

(Видео Стрим) Македонија-Белорусија 18:00 часот

9

Тргнавме со пораз на ЕХФ Шампионатот за девојки до 17.години кој од вчера го играме во Италија. Бевме минимално поразени од домаќинот, со резултат 24-23.  Денес е нов ден и пред нас е нов предизвик, дуел со селекцијата на Белорусија. Натпреварот ќе се игра денес со почеток во 18-00 часот. Од оваа средба ќе има видео стрим низ кој ќе ... Read More »

(Фотогалерија) Македонија минимално поразена од Италија

42q

Вчера, кадетската селекција на Македонија за жал со минимален пораз го отвори ЕХФ Шампионатот во Италија. Имавме шанса за реми, но го промашивме последниот напад па домаќинот не совлада со минимални 24-23. Дури седум вардарки „стрелаа“  и тоа 15.пати, а   двете голманки дојдоа до бројката 13 одбрани. Симона Грујовска имаше 10 одбрани, а пак Андреа Седлоска погоди 9.пати. Во продолжение ... Read More »

ЕХФ Шампионат: Македонија пропушти шут за реми со Италија

000-2

Македонија за жал со минимален пораз го отвори ЕХФ Шампионатот во Италија. Домаќинот не совлада со минимални 24-23 на овој прв дуел за девојки до 17.години. Дуелот започна со по две промашени шанси, домаќинот во првата погоди крај голот во втората Грујовска Симона одбрани, но ние два пати ја погодивме стативата. Италија со два гола поведе со 2-0, веднаш преку ... Read More »

(Видео Стрим) ЕХФ Шампионат М17: Македонија-Италија 20:00 часот

img_20190801_142216_396-660x330

Денес, недела (4.август) во Италија започнува ЕХФ шампионатот за девојки до 17.години, на истиот отвараме токму против домаќинот. Дуелот дефинитивно е  20-00 часот, по неколку промени ова е конечниот исход.  Македонија отвара против тимот кој го органзира овој настан, што ќе биде додатен мотив за победа. Во овој тим има 11 вардарки кои се „костурот“ на екипата, нивните имиња и ... Read More »

Утре на мегдан со Италија, вардарки подготвени и мотивирани

230

Утре, недела (4.август) во Италија започнува ЕХФ шампионатот за девојки до 17.години, на истиот отвараме токму против домаќинот. Дуелот e  закажан за 20-00 часот, во овој тим има 11 вардарки кои се „костурот“ на екипата. Во овој ростер се следните Вардарки, гол-тандемот на црвено-црните ќе биде клучен на овој шампионат истиот го сочинуваат Симона Грујовска и Јована Трајкоска. Двете девојки одлично ... Read More »