Friday ,27 January 2023
Последни:
Home > ЖРК Вардар (page 4)

ЖРК Вардар

Преглед 11.коло! Сите фаворити со лесни победи, вардарки остануваат на врвот

5555555555

Вчера и завчера се одиграа дуелите од 11.коло во женската сениорска ракометна Група-А каде што настапуваат девојките на Царчев Александар. Вардарки, но и останатите конкуренти за врвот дојдоа до лесни победи во оваа рунда над ривалите. Ова се постигнатите резултати: 08/12/2022 ЖРК КУМАНОВО – ЖРК СКОПЈЕ 41 – 20 08/12/2022 РК СПАРТАК – ЖРК ШАМПИОН 24 – 30 07/12/2022 ЖРК ЧАИР – ... Read More »

Започнува младинската лига, Вардар во 1.коло против ЖРК Стружанка

8888

Викендов кој следи ќе биде резервиран за првото коло од сезоната 2022/2023 година во женската ракометна младинска конкуренција. ЖРК Вардар ќе настапува во групата-А, веќе е познат и првиот термин за настап во младинската лига на црвено-црните дами. Во сабота (10/12/2022) вардарки се домаќини на тимот на ЖРК Стружанка. Ние тимот од Струга ќе го пречекаме во салата „Круме Кепевски“ ... Read More »

Кадетките гостуваат кај ЖРК Скопје

888888888

Кадетките на викендов ги очекува 3.коло од сезоната 2022/2023, ќе атакуваме на прва победа, во првата рунда бевме слободни, во втората бевме поразени минимално на домашен терен. Викендов  кадетките на ЖРК Вардар ги очекува гостување кај екипата на ЖРК Скопје, натпреварот ќе се игра во сабота (10/12/2022) во спортскиот центар „Форца“. Оваа кадетска сребда од групата-А е закажана со почеток во 17 ... Read More »

ЖРК Вардар ја “штиклираше” и Гевгелија, Миновска со “9-ка”

received_565788488720509

Попладнево, ЖРК Вардар,  ја пречека екипата на ЖРК Гевгелија  од истоимениот град. Натпреварот се играше во салата „Круме Кепески“ и на истиот црвено-црните дами дојдоа до сигурна победа со резултат 33-17 (17-09). Првиот дел на оваа средба од 11.коло започна со наша иницијатива, но гостинот парираше и не ни даваше да се одлепиме резултатски се до 7-6. Следеше наша серија 7-1 по ... Read More »

(Стрим) ЖРК Вардар-Гевгелија 16:30 часот

310310702_1074096149964619_7459990032205798572_n-660x330

ЖРК Вардар, денес  (среда, 07/12/2022) во дуел од 11.коло во Групата-А  ќе ја пречека екипата на ЖРК Гевгелија  од истоимениот град. Натпреварот кој се игра во салата „Круме Кепески“ во скопската населба Кисела Вода е закажан со почеток во 16-30 часот. *Натпреварот може да се гледа на следниот ЛИНК! Read More »

Денес, Вардар домаќин на ЖРК Гевгелија

zrk

Денес и утре во групата-А кај женските ракометни сениорски екипи на програмата е 11.коло од лигата. Во оваа рунда црвено-црните дами ќе бидат домаќини. ЖРК Вардар, денес (среда, 07/12/2022) ќе ја пречека екипата на ЖРК Гевгелија  од истоимениот град. Натпреварот кој се игра во салата „Круме Кепески“ во скопската населба Кисела Вода е закажан со почеток во 16 часот и ... Read More »

Преглед 10.коло! ЖРК Вардар и покрај одложениот дуел останува лидер со меч помалку

310331766_1074099666630934_1660824042087359146_n

Викендов се одигра 10-то некомплетно коло во групата-А од женската сениорска ракометна лига. Мечот Чаир-Вардар е одложен бидејќи домаќинот настапува во ракометна европа. Постигнати се следните резултати во останатите три меча: 04/12/2022 ЖРК СКОПЈЕ – РК СПАРТАК 34 – 26 03/12/2022 ЖРК ПЕЛИСТЕР 2012 – ЖРК ШАМПИОН 34 – 22 03/12/2022 ЖРК ГЕВГЕЛИЈА – ЖРК КУМАНОВО 21 – 22 Вардарки ... Read More »

Минимален пораз за кадетките на ЖРК Вардар во деби дуелот оваа есен

888888888888888888888888888888888888888

Кадетките на ЖРК Вардар  настапуваат во групата-А,денес во првиот меч на нас оваа есен  бевме  домаќин на Ѓорче Петров. На дуелот во салата „Круме Кепески“ до победа дојде ривалот со минимални 25-26 (14-13). Гостинот поведе на старот со 0-3, вративме со серија 4-1 и дојдовме до резултатска симетрија (4-4). Бевме во налет и успеавме да се одлепиме на три гола предност, црвено-црните кадетки ... Read More »

Кадетките против ЖРК Ѓорче Петров во првиот натпревар од новата сезона

22-660x330

Кадетките на ЖРК Вардар ќе настапуваат во групата-А, минатиот викенд истата започна со одигрување на два дуела, црвено-црните дами беа слободни во 1.коло. Веќе викендов девојките на Платон и Папуџиева ги очекува првиот дуел во лигата. ЖРК Вардар ќе биде домаќин на Ѓорче Петров,  мечот се игра задутре (сабота) 03/12/2022 во салата „Круме Кепески“. Натпреварот е закажан со почеток во ... Read More »

Преглед 9.коло! Вардар на врвот, Чаир зад нас, Куманово заостанува

310060454_1074095776631323_8024076628058410177_n

Изминатиот викенд се одигра 9.коло во женската група-А, Вардар во еден возбудлив дуел го совлада тимот на Пелистер, во дербито на домашен терен Куманово беше совладано од Чаир. Вака изгледаат резултатите од оваа рунда: 27/11/2022 ЖРК КУМАНОВО – ЖРК ЧАИР 29 – 32 26/11/2022 ЖРК ШАМПИОН – ЖРК СКОПЈЕ 24 – 25 26/11/2022 ЖРК ВАРДАР – ЖРК ПЕЛИСТЕР 2012 31 ... Read More »