Monday ,18 February 2019
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Младински лиги (page 2)

Младински лиги

(Фотогалерија) Доделени медалите на сите учесници на Зимскиот турнир за генер.2010 и помали

naslov

Со денешната последна “епизода“, се оконча  турнирот „Еден живот, една љубов″. На последниот натпреварувачки ден се одиграа  мечевитете во мини ракомет, наменети за момчиња и девојчиња родени 2010 година и помлади. Во спортскиот центар „Јане Сандански” во оваа категорија се натпреваруваа 8 екипи и тоа Ѓорче Петров Вардар и Драчево Вардар, како и Будимир Вардар и Делчево Вардар со по три екипи. ... Read More »

(Фотогалерија) Многу радости, детски џагор и голови кај најмалите учесници на Зимскиот турнир

9

Денес продолжи турнирот „Еден живот, една љубов″ со натпреварите во мини ракомет, наменети за момчиња и девојчиња родени 2010 година и помлади. Во спортскиот центар „Јане Сандански” започнаа натпреварите кај најмалите. Многу, детски, џагор, радости, голови видовме ова утро.   Во оваа категорија се натпреваруваат 8 екипи и тоа Ѓорче Петров Вардар и Драчево Вардар, како и Будимир Вардар и ... Read More »

Последниот дел од зимскиот турнир ќе се одигра денес, за најмалите кои ќе играат мини ракомет

382

Турнирот „Еден живот, една љубов″ викендов продолжува со натпреварите во мини ракомет, наменети за момчиња и девојчиња родени 2010 година и помлади. Во спортскиот центар „Јане Сандански” в сабота, 26 јануари, натпреварите почнуваат во 10 часот и завршуваат во 15.20. Во оваа категорија се натпреваруваат 8 екипи и тоа Ѓорче Петров Вардар и Драчево Вардар, како и Будимир Вардар и ... Read More »

Во сабота од 10-00ч. стартува Зимскиот турнир за ракометните надежи од генер.2010 и помали

ki

Изминатата недела во Спортскиот центар “Јане Сандански“ се одигра младинскиот ракометен турнир “Еден живот, една љубов„ по што ги дознавме победниците во  машка и женска конкуренција. На турнирот организиран од Академијата на Ракометниот клуб Вардар  во машкиот дел  играа генерација 2008/09, 2006/2007 и 2004/2005, а кај девојките се играше во една генерација,  родени 2006 и 2007 година. Од истиот останува за одигрување ... Read More »

Најмладите ракометари од генер.2010 и помали следниот викенд ќе го играат Зимскиот турнир

66-660x330

Од 15-18.јануари во Спортскиот центар “Јане Сандански“ се одигра младинскиот ракометен турнир “Еден живот, една љубов„ по што ги дознавме победниците во  машка и женска конкуренција. На турнирот организиран од Академијата на Ракометниот клуб Вардар  во машкиот дел  играа генерација 2008/09, 2006/2007 и 2004/2005, а кај девојките се играше во една генерација,  родени 2006 и 2007 година. Успешно беше организиран ... Read More »

(Фотогалерија) Девојките на РК Ѓорче дојдоа до “златото“ на Зимскиот турнир

x14

Во конкуренција на шест екипи во женскиот дел на зимскиот турнир кај генер. 2006/07, во големото финале  се сретнаа екипите на РК Делчево Вардар и тимот на РК Ѓорче Вардар. Скопскиот тим во ова финале на Зимскиот турнир дојде до победа со резултат 13-6.   Read More »

(ФОТО) Поединечни признанија за најдобрите играчи, на завршниот зимски турнир во две категории

14

Изминативе два дена се одигра и последниот дел од младинскиот ракометен турнир “Еден живот, една љубов„ по што ги дознавме победниците во уште две возрасни генерации. Во машкиот дел кај генерација 2008/09 првото место им припадна на Кубалибре Седмерец од Охрид, додека во женскиот дел кај генерација 2006/07 шампион е екипата на Ѓорче Петров. По одигрување на финалните натпревари се ... Read More »

(Фотогалерија) Познати и последните победници на зимскиот турнир, доделување на медали и трофеи за најдобрите

12

Познати се и последните победници на 5.издание на зимскиот ракометен турнир во организација на Вардар, “Еден живот, една љубов. Во четвртокот и петокот активни беа натпреварите, во машкиот дел кај генерацијата 2008/09 и во женскиот дел кај генерацијата 2006/07. Екипата на Кубалибре Седмерец е победник во машкиот дел, додека второто место им припадна на Кисела Вода, а на третата позиција ... Read More »

Девојките на Ѓорче Вардар го освоија зимскиот турнир кај генер 2006/07, РК Делчево “сребрен“

vardarfans-naslovna-2

Во конкуренција на шест екипи во женскиот дел на зимскиот турнир кај генер. 2006/07, во големото финале  се сретнаа екипите на РК Делчево Вардар и тимот на РК Ѓорче Вардар. Скопскиот тим во ова финале на Зимскиот турнир дојде до победа со резултат 13-6. Ѓорче Вардар е нов освојувач на златото на зимскиот турнир организиран од Академијата на РК Вардар. ... Read More »

(Фотогалерија) Полуфинални дуели на зимскиот турнир, кај генер. 2006/07

31

Екипите на Делчево и Ѓорче Петров ќе играат во големото финале на зимскиот турнир, кај генерацијата 2006/07. Тие ги добија полуфиналните мечеви против екипите на Кале, односно Ново Лисиче и на тој начин се пласираа во денешното финале. Погледнете ја фотогалеријата од двата полуфинални меча.   Read More »