Thursday ,27 February 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 (page 32)

У-16

Пом.пионери на ФК Вардар стигнаа до 15-та последователна, а вкупно 16-та победа во лигата, Милано си замина дома со осум голови во својата мрежа

11041-660x330

Помладите пионери на фудбалскиот клуб Вардар стигнаа до нова убедлива победа, во рамките на 17 првенствено коло. Утрово избраниците на Сашо Тодоровски на теренот на Академијата го одиграа одложениот меч, кој требаше да се одигра во саботата, но беше одложен поради лошите временски услови. Црвено-црните стигнаа до 16 победа совладувајќи ја убедливо екипата на Милано, со резултат од 8:0. Тренерот ... Read More »

Познати термините за одложените натпревари од 17 првенствено коло кај младинските категории и во регионалната- скопска лига

446

Познати се термините за одложените натпревари во рамките на 17 коло во првенството на младинските фудбалски категории, како и во редовното коло од регионалната – скопска лига, кое исто така беше одложено изминатиов викенд поради лошите временски услови. Своите мечеви од 17 коло, пионерските екипи ќе ги одиграат во текот на утрешниот ден, кога на теренот на Академијата ќе ја ... Read More »

Одложено колото во првенството на младинските фудбалски категории, во регионалната – скопска лига, како и детската лига

377

Поради лошите временски услови, одложени се натпреварите од 17 коло во првенството на младинските фудбалски категории. Генерациите на ФК Вардар претстојниов викенд требаше да ги одиграат своите мечеви против екипата на Милано, но истите се одложени. Одложеното коло за помладите пионери и пионери најверојатно ќе се одигра во вторник на теренот на академијата, додека за кадетите и младинците кои треба ... Read More »

Милано ќе биде противник на вардаровите генерации, во рамките на 17 коло првенствено коло

22788663_10210604383727985_8669422353804368197_n

Претстојниов викенд активно ќе биде 17 коло во првенството на младинските фудбалски категории. Противник за наште генерации ќе биде екипата на Милано од Куманово. Пионерските екипи во сабота се домаќини на теренот на Академијата, додека кадетите и младинците во недела гостуваат во Куманово. Помладите пионери се очекува да ја продолжат серијата на победи, која трае уште од третото коло. Избраниците ... Read More »

Далибор Костовски: Нема да застанеме тука, сакаме со двојна круна и без пораз да ја завршиме најуспешната сезона на оваа вардарова генерација

vardarfans-naslovna

Помладите пионери на ФК Вардар со три бодови се вратија од гостувањето во Прилеп, совладувајќи ја минимално екипата на Победа со резултат 0:1. Ова беше вкупно 15 победа во првенството за оваа вардарова генерација, која има само еден нерешен резултат и се уште е без пораз во текот на оваа сезона. Играч на одлука беше напаѓачот на црвено-црните, Азер Омерагиќ ... Read More »

Две победи и два нерешени резултати за вардаровите генерации, во рамките на 16 коло во кое за противник ја имавме Победа од Прилеп

q-660x330

Изминатиов викенд се одигра 16 коло во првенството на младинските фудбалски категории. Победа од Прилеп беше противвик за генерациите на Вардар, дуели на кој забележавме две победи и два нерешени резултати. Помладите пионери стигнаа до рекордната 15 победа, со која се осамени на врвот на табелата во оваа возрасна генерација. Азер Омерагиќ беше играчот на одлука, кој го скрши отпорот ... Read More »

Азер Омерагиќ ја сруши Победа во последната минута, пом.пионери стигнаа до рекордна 15 победа, пионерите одиграа без победник

1719

Денес во Прилеп, се одиграа натпревари во конкуренција на пионери, во рамките на 16 првенствено коло. Помладите пионери на ФК Вардар триумфираа минимално со резултат од 0:1, додека пионерите одиграа без победник 0:0. Помладите пионери продолжуваат да поставуваат рекорди во оваа натпреварувачка сезона. Избраниците на Сашо Тодоровски со три бода се враќаат од тешкото гостување во Прилеп, откако во последната ... Read More »

Пионерските екипи гостуваат во Прилеп, кадетите и младинците домаќини на Победа, во рамките на 16 првенствено коло

2217

Во сабота и недела ќе се одигра 16 коло во првенството на младинските фудбалски категории. Противник за генерациите на Вардар ќе биде екипата на Победа од Прилеп. Пионерските екипи во недела гостуваат во Прилеп, додека кадетите и младинците се домаќини во сабота, на теренот во населбата Јане Сандански. Дербито ќе се одигра кај помладите пионери, со оглед дека прилепскиот тим ... Read More »

Георг Стојановски: Победата со секоја екипа ми е драга, секој гол подеднакво важен и на секој натпревар се трудам да бидам најдобар што можам

vardarfans-naslovna

Претстојниов викенд стартуваше пролетниот дел од сезоната во првенството на младинските фудбалски категории и регионалната-скопска лига, а првото пролетно коло го одбележа Георг Стојановски. Ова момче кое во есенскиот дел настапуваше за генерацијата родени “2004“ година и беше најдобар стрелец, во пролетниот дел е прекомандуван во една повозрасна генерација, тоа се момчиња родени “2003“ година. Сепак младиот Гео, кој инаку ... Read More »

(Фотогалерија) Фуриозен пролетен старт на пом.пионери кои убедливо го добија дербито против Пелистер

17

Помладите пионери на ФК Вардар со убедлив триумф во дербито против Пелистер го стартуваа пролетниот дел од сезоната во првенството. Избраниците на Тодоровски испорачаа пет голови во противничката мрежа, забележувајќи ја 14 победа во лигата. Стрелци на головите беа: Абдула Хасани (2), Виктор Крстевски, Азер Омерагиќ и Георг Стојановски. Погледнете ја фотогалеријата од овој натпревар.   Read More »