Monday ,06 April 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 (page 33)

У-16

Пом.пионери на ФК Вардар заминаа за Струмица, каде од денес до сабота ќе бидат дел од првото издание на меморијалниот турнир “Филип Лазаревски“

413

Генерацијата на фудбалскиот клуб Вардар родени “2002“ година од денес до сабота ќе учествуваат на првото издание на меморијалниот турнир “Филип Лазаревски 2018“, во чест на младиот фудбалер кој трагично загина минатата година на 14-ти април, на патот Банско-Габрово. На турнирот ќе се натпреваруваат вкупно шест екипи, поделени во две групи. Вардарци се наоѓаат во групата Б, заедно со екипите ... Read More »

Шест играчи од Вардар, ќе бидат дел од фудбалската репрезентација до 16 години, на меѓународен турнир во БИХ

2010

Македонската фудбалска репрезентација до 16 години во периодот од 11-15-ти-април ќе биде дел од меѓународен турнир во БИХ, на кој покрај домашната селекција ќе учествуваат уште и селекциите на Азербејџан и Хрватска. За овие контролни натпревари, селекторот на Македонија, Марио Вујовиќ повика шест играчи од фудбалскиот клуб Вардар. Се работи за Анатолиј Петејчук, Али Асани, Фисник Салиу, Азер Омерагиќ кои ... Read More »

Три победи и еден пораз за вардаровите генерации во дуелите со Македонија Ѓ.П, во рамките на 18 коло

vardarfans-pregled

Изминатиов викенд се одигра 18 коло во првенството на младинските фудбалски категории. Противник на вардаровите генерации им беше екипата на Македонија Ѓ.П, дуели на кој забележавме три победи и еден пораз. Помладите пионери ја продолжија серијата на победи и на гостувањето во Ѓорче, терен на кој триумфираа убедливо со резултат 0:8 во дуелот против врсниците од Македонија Ѓ.П. Ова беше ... Read More »

Пом.пионери стигнаа до 17 победа, пионерите убедливо поразени, во дуелите со екипата на Македонија Ѓ.П

134

Денес во населбата Ѓорче Петров се одиграа натпревари од 18 првенствено коло, за генерациите родени “2001“ и “2002“ година. Помладите пионери забележаа убедлив триумф во дуелот со врсниците од Македонија Ѓ.П, додека пионерите беа поразени. Помладите пионери продолжуваат со победи во првенството, откако денес стигнаа до рекордната 17 победа од 18 одиграни натпревари. Црвено-црните и полесно од очекувањата славеа на ... Read More »

Пионерските екипи гостуваат во Ѓорче, додека кадетите и младинците се домаќини на екипата на Македонија Ѓ.П, во рамките на 18 коло

vardarfans-najava-18-kolo

Редовното 18 коло во првенството на младинските фудбалски категории ќе се одигра претстојниов викенд. Пионерските екипи во сабота, во термините од 10 и 12:00 часот ќе гостуваат на екипата на Македонија Ѓ.П, додека кадетите и младинците во истите саатници, но во недела на теренот на Академијата се домаќини на овој противник. Помладите пионери ќе се обидат да стигнат до својата ... Read More »

Познати се противниците во 1/2-финалето на Купот за четири млади генерации на ФК Вардар

vardarfans-najoobri-strelci1-660x330

Четири генерации на фудбалскиот клуб Вардар ќе играат во полуфиналето на купот и ќе се борат за трофејот во ова натпреварување. Веќе се познати противниците на сите вардарови екипи во оваа елиминациска рунда, последна пред големото финале. Вардаровата генерација родени “2003“ година која е лидер во регионалната – скопска лига, за противник во полуфиналето на националниот куп ја доби екипата ... Read More »

Матеј Величковски: Треба да продолжиме со победите и предноста на табелата да биде уште поголема

1213

Нова победа вкупно 16-сета во лигата за помладите пионери, кои го добија натпреварот против Милано, во рамките на 17 одложено коло во првенството. Вардарци ја оправдаа фаворитската улога и славеа убедливо со резултат 8:0 и освоија нови три бодови, со кои уште повеќе се зацврстија на врвот на табелата во својата возрасна генерација. Инаку ова беше трета победа во пролетниот ... Read More »

Пом.пионери на ФК Вардар стигнаа до 15-та последователна, а вкупно 16-та победа во лигата, Милано си замина дома со осум голови во својата мрежа

11041-660x330

Помладите пионери на фудбалскиот клуб Вардар стигнаа до нова убедлива победа, во рамките на 17 првенствено коло. Утрово избраниците на Сашо Тодоровски на теренот на Академијата го одиграа одложениот меч, кој требаше да се одигра во саботата, но беше одложен поради лошите временски услови. Црвено-црните стигнаа до 16 победа совладувајќи ја убедливо екипата на Милано, со резултат од 8:0. Тренерот ... Read More »

Познати термините за одложените натпревари од 17 првенствено коло кај младинските категории и во регионалната- скопска лига

446

Познати се термините за одложените натпревари во рамките на 17 коло во првенството на младинските фудбалски категории, како и во редовното коло од регионалната – скопска лига, кое исто така беше одложено изминатиов викенд поради лошите временски услови. Своите мечеви од 17 коло, пионерските екипи ќе ги одиграат во текот на утрешниот ден, кога на теренот на Академијата ќе ја ... Read More »

Одложено колото во првенството на младинските фудбалски категории, во регионалната – скопска лига, како и детската лига

377

Поради лошите временски услови, одложени се натпреварите од 17 коло во првенството на младинските фудбалски категории. Генерациите на ФК Вардар претстојниов викенд требаше да ги одиграат своите мечеви против екипата на Милано, но истите се одложени. Одложеното коло за помладите пионери и пионери најверојатно ќе се одигра во вторник на теренот на академијата, додека за кадетите и младинците кои треба ... Read More »