Sunday ,28 November 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 (page 85)

У-19

Во среда и четврток се игра 20 коло, во првенството на младинските категории

11081839_805538002872010_1615484329_n

Остануваат уште три кола до крајот на сезоната во првенството на младинските категории. Во среда и четврток ќе се одигра 20 првенствено коло. Противник на сите Вардарови генерации е екипата на Дрита од Тетово. -Ова коло е посебно важно за помладите пионери кои се во тесна борба за титулата со екипата на Шкупи и Шкендија. Нема друга опција освен победа ... Read More »

Ѓорѓи Малов: Одлучи нашиот поголем мотив и квалитет

vardarfans dzole

Екипата на Турново, беше лесен залак за младите надежи на Фк Вардар. Во рамките на 19 коло од првенството, избраниците на Петар Ѓоргиевски забележаа убедлива победа со резултат 5:1. Два погодоци на овој дуел постигна Ѓорѓи Малов. По еднаш во листата на стрелци се запишаа и Виктор Јовановски, Миомир Матиќ и Тони Мирчевски. -Овој натпревар беше тежок, иако резултатот не ... Read More »

Младинците со “петарда“ го испратија Турново дома- Виктор Јовановски: Можевме да победиме и со поголем резултат

vardarfans viktor

Младинците на Фк Вардар денеска го одиграа 19 коло во рамките на првенството. Беше забележана убедлива победа од 5:1, против екипата на Турново. Мечот се одигра на теренот на Локомотива. Стрлеци на головите беа: Ѓорѓи Малов(2), Миомир Матиќ, Тони Мирчевски и Виктор Јовановски. По првото полувреме заминаа со предност од 3:1. Во последните три првенствени кола, оваа генерација забележа две победи ... Read More »

Екипата на Турново е следниот предизвик за младинските категории на Фк Вардар

10513485_780266848660460_7585684000509323965_n-660x330

Викендов ќе се одигра 19 коло во рамките на националното првенство кај младинските категории. Противник на сите наши екипи, е тимот на Турново. -Помладите пионери по освојување на купот на Македонија, ги очекува нов предизвик во лигата. Во недела гостуваат во Струмица на екипата на Турново. Со оглед дека се во голема борба за титулата, трите бода од овој меч ... Read More »

Младинците на Вардар и Милано, ги поделија бодовите

vardarfans u 19

Натпреварот од 18 коло во младинското првентво, помеѓу фудбалските екипи на Вардар и Милано, заврши без победник 1:1. Овој меч првично требаше да се одигра вчера, но истиот беше прекинат во 3 минута поради обилните врнежи од дожд. Црвено-црните први дојдоа во водство со голот на Ѓорѓи Малов во 10 минута од натпреварот. Домаќините успеаа да израмнат при крајот на ... Read More »

Продолжуваат првенствените настапи на младите генерации на Фк Вардар

vardarfans 18

Викендов младите категории на Фк Вардар ги играат своите натпревари во рамките на домашното првенство. Противник на сите наши екипи, е Милано од Куманово. -Први кои ќе настапат се помладите пионери. Мечот е закажан за утре со почеток од 10 часот на теренот на Локомотива. Првиот дуел во есенскиот дел заврши без победник 0:0. Оваа генерација е во израмнета борба ... Read More »

Помладите пионери и пионерите ги играат заостанатите мечеви со Ренова, колото за кадетите и младинците е одложено

Своите натпревари со екипата на Ренова, помладите пионери и пионерите ќе ги одиграат утре во Тетово. Овие мечеви требаше да бидат одиграни минатиот викенд, но истите беа одложени поради случувањата што се случија во Куманово. Помладите пионери на Вардар ќе гостуваат во Тетово, на екипата на Ренова. Мечот е закажан за утре со почеток од 10:00 часот. Два часа подоцна ... Read More »

Дин Аломеровиќ: Доминиравме во натпреварот

vardarfans din

Младинците на Вардар вчера го одиграа 17 коло во рамките на националното првенство. Беше забележана победа, против екипата на Ренова на домашен терен со резултат 2:0. Двата гола ги постигна Дин Аломеровиќ. Ова е втора победа во низа за црвено-црните, каде до крајот на сезоната ќе атакуваат на што повисоко место на табелата. -Се спремавме многу за овој натпревар со ... Read More »

Екипата на Ренова е следниот противник за категориите на Фк Вардар

Викендов ќе се одигра 17 коло во првенството на младинските категории. Противник на сите наши генерации е тимот на Ренова од Тетово. -Помладите пионери својот меч, ќе го одиграат во недела на гостнски терен со почеток од 10:00 часот. На првиот дуел одигран во Скопје, црвено-црните забележаа убедлива победа со резултат 7:1. Оваа генерација е во голема борба за Шампионскиот ... Read More »

Три победи и еден пораз за категориите на Фк Вардар, во 16 коло од првенството

Успешно коло имаа младите генерации на Фк Вардар, во рамките на 16 првенствено коло. Противник на сите наши категории, беше екипата на Академија Пандев од Струмица. Освен пионерите кои беа поразени, сите останата забележаа победи. -Помладите пионери на тешкото гостување во Струмица, на крајот успеаа да остварат триумф со резултат 2:3. По првото полувреме беше 1:1. Голема борба на теренот, ... Read More »