Sunday ,28 November 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 (page 84)

У-19

Младинецот Аломеровиќ ново име во Фк Вардар, на подготовките во Австрија

vardarfans din

Екипата на Фк Вардар денес замина на подготовки, кои ќе се одвиваат во Австрија. Тука ќе останат се до 3 јули, каде ќе одиграат и неколку пријателски натпревари. Ново име во составот на Андреев на овие припреми е Дин Аломеровиќ, кој настапува за младинците на Фк Вардар. Аломеровиќ е стандарден репрезентативец и на фудбалската репрезентација до 18 години, која беше ... Read More »

Листа на стрелци во младинската екипа на Фк Вардар

vardarfans fk

Младинците на Фк Вардар завршија со домашните настапи за оваа сезона. Во лигата не беа конкурентен тим за освојување на истата, а во купот испаднаа во полуфиналето од екипата на Шкупи. Ви ја презентираме листата на стрелци во оваа Вардарова генерација. 1.Петар Петковски 10 ( 6-првенство) и (4-куп) 2.Дин Аломеровиќ 9 (сите во првенството) 3.Кристијан Апостоловски 6 (сите во првенство) ... Read More »

Аломеровиќ стрелаше за фудбалската репрезентација до 18 години, Петковски исто одигра цел меч

vardarfans u 18

Во третиот контролен натпревар избраниците на Горан Стојиќ ја забележа втората победа. Вчера во Бугарија(Софија), Македонската репрезентација до 18 години одигра пријателски натпревар со младинската селекција на Казахстан(21) и победи со резултат 2:0. Дин Аломеровиќ кој настапува за младинците на Фк Вардар беше стрелец на еден од погодоците. Петар Петковски одигра цел натпревар за својата селекција во која и ја носи ... Read More »

Петковски и Аломеровиќ одиграа 90 минути за Македонската репрезентација до 18 години

vardarfans zz

Петар Петковски и Дин Аломеровиќ одиграа цел натпревар во победата на Македонската фудбалска репрезентација до 18 години, против селекцијата на Шведска. Мечот се одигра на тренинг центарот “Петар Милошевски“ и заврши со триумф на нашите надежи со резултат 3:2. Ова беше втор контролен натпревар за избраниците на Горан Станиќ. Третата подготвителна утакмица, ќе ја играат во недела,против селекцијата на Казахстан. ... Read More »

Младинците на Фк Вардар, со пораз ја завршија сезоната

vardarfans mladinci

Младинците со пораз против Шкендија во Тетово, ја завршија прилично за нив лоша сезона. Во последното коло, беа поразени од екипата на Шкендија со резултат 3:1. Единствениот погодок за нашата екипа го постигна Ѓорѓи Малов. После кадетите, ни младинците не успеаа да забележат поволен резултат на теренот во Тетово. Натпревар кој немаше влијание за конечниот исход на табелата, па се ... Read More »

Во среда и четврток се игра последното првенствено коло, кај младите фудбалски категории

10446396_10202485319533999_2083017689_n

Во следните два дена ќе бидат познати Шампионите во првенството на младинските фудбалски категории. Две наши генерации(помлади пионери и кадети) се единствените кои ќе се борат да го освојат првенството, во својата конкуренција. Противник на сите наши генерации е екипата на Шкендија. -Помладите пионери ќе се обидат да забележат победа на дуелот со Шкендија, но истовремено и да чекаат кикс ... Read More »

Пионерите ремизираа, младинците поразени од Шкупи

vardarfans remi

Полека завршува уште една сезона во младинските категории. Се играат последните кола од оваа натпреварувачка сезона. Во рамките на предпоследното коло, свои натпревари одиграа и пионерите и младинците на Фк Вардар. -Пионерите иако во поголем дел од натпреварот ја бркаа предност на Шкупи, но сепак  успеаа до крај да одиграт реми . На гостувањето во Чаир одиграа 2:2 со екипата ... Read More »

Кадетите и младинците го пречекуваат Шкупи на домашен терен, во предпоследното коло од лигата

vardrafans 21

Денес се игра предпоследното коло во првенството на младинските категории. Противник на сите наши генерации е екипата на Шкупи. -Посебно важно коло и меч за кадетите на Фк Вардар, кои се во тесна борба за титулата со екипата на Шкендија. Разликата помеѓу овие два клубови е три бода, во корист на црвено-црните. Избраниците на Љупчо Марковски денес на теренот на ... Read More »

Кристијан Апостоловски: Овој натпревар е уште еден доказ кој кажува за нашата форма, која се движи во нагорна линија

vardarfans kapitenot

Младинците на Фк Вардар продолжуваат со добри игри и резултати во првенството. Оваа генерација игра се подобро, како доаѓа крајот на сезоната. Вчера беше забележан нов триумф и тоа на гостински терен. На гостувањето во Тетово, беа подобри од екипата на Дрита, забележувајќи минимална победа со резултат 0:1. Стрелец на единствениот погодок беше Тони Мирчевски. Одигравме еден доста тежок натпревар.Целата ... Read More »

ВИДЕА-Од победи за сите младински категории на ФК Вардар со Хоризонт Турново

vardarfans 19

Во рамките на 19тото коло во сите четири младински категории нашите надежи се сретнаа со својте  врсници од Хиворизонт Турново. Во сите мечеви убедливи беа победите за нашите момци сите четири дуели ги добивме со огромна предност . Вкупната гол разлика на сите четири дуели изнесува 22 гола позитива, нашите момци дадоа 23 гола а примија само еден погодок . ... Read More »