Thursday ,13 December 2018
Последни:
Home > Интервјуа (page 25)

Интервјуа

Марко Киш: Најубав момент ми е кога со своите соиграчи ќе се гушнеме после секој тренинг или натпревар и силно ќе го извикаме името Вардар

kis4

Вардаровата генерација родени “2007“ година успеаа изминатата сезона да се закити со златниот медал, освојувајќи го првото место во детската лига, во својата најмлада генерација. Член на неа е токму Марко Киш, кој имаше важна улога во добрите игри и резултати на својата екипа. Интересен играч за следење со голем осет за фудбалската игра. Неговите квалитети допрва треба да доаѓаат ... Read More »

Христи Бикоски: Оваа сезона ќе биде многу напорна, но ние никогаш не се откажуваме, така да очекуваме најмалку злато во едната од двте лиги

vardarfans-bikoski

Кадетите на ракометниот клуб Вардар изминатата сезона ја завршија како вицешампиони на Македонија. На завршниот турнир кој се играше во салата во Автокоманда, избраниците на Слободан Чивлачки беа тесно поразени од екипата на Металург. Претходно во полуфиналето бевме подобри од екипата на Работник. На тој начин успеавме да го освоиме второто место во првенството на Македонија. Еден од играчите кој ... Read More »

Мартин Игнов: “Јуниор лигата“ е одличен проект на РК Вардар, од кој ние младите треба да имаме големи придобивки, играњето во Вардар значи голем чекор во мојата кариера

vardarfans-ignov-martin

Пред нас е првата сезона од ракометната “Јуниор лига“, а полека се ближи почетокот на новата натпреварувачка сезона. Се повеќе се зголемува интересот на ракометните школи да бидат дел од овој голем проект на ракометниот клуб Вардар кој им ги нуди сите услови за функционирање на лигата на највисоко можно ниво. Добрата и беспрекорна организација е препознаена од многу школи ... Read More »

Ангелов – Диви за Вардар Фанс: Очекувам најмалку три трофеи и пласман на завршниот турнир во Лигата на шампионите

vardarfans angelov

Вардарци на вчерашниот натпревар против ППД Загреб стигнаа до триумф, кој беше нивни трет во новата сезона на сеха-лигата. Во еден динамичен меч со многу голови на крајот како победник излезе нашиот ракометен шампион. Загреб цело време заостануваше за 2-3 голови и на крајот се помири со поразот. Вардар влезе во еден победнички ритам, сврзувајќи три последователни победи во сеха-лигата. ... Read More »

Огнен Здравковски: Сон на секое дете што го сака фудбалот е да игра во Вардар

vardarfans naslovna

Големи успеси во изминатата сезона во детската фудбалска лига беа поврзувани со генерацијата родени “2004“ година. Нашите млади надежи успеаа да освојат прво и трето место на државно ниво во оваа лига, натпреварувајќи се со две екипи. Дел од оваа генерација е Огнен Здравковски, кој има голем удел во успесите на Вардаровата генерација родени “2004“ година. Играч кој може да ... Read More »

Александар Таневски: “Јуниор лигата“ е неопходен проект во делот на натпреварувањето, кој нуди одлична можност за напредокот на децата кои се занимаваат со ракомет

vardarfans tanevski aleksandar

Пред нас е првата сезона од ракометната “Јуниор лига“ , а полека се ближи почетокот на новата натпреварувачка сезона. Се повеќе се зголемува интересот на ракометните школи да бидат дел од овој голем проект на ракометниот клуб Вардар кој им ги нуди сите услови за функционирање на лигата на највисоко можно ниво. Добрата и беспрекорна организација е препознаена од многу ... Read More »

Влатко Стојановски: Мојата желба е да се надградувам во Вардар и во иднина да стекнам интернационално искуство

vardarfans vlatko stojanovski

Фудбалската Академија на Вардар има многу “бисери“ во своите редови, еден од нив е Влатко Стојановски. Тој настапува за Вардаровата генерација родени “2003“ година, која од сезонава е под водство на Томче Трајановски.  Минатата сезона истата генерација беше под “палка“ на Ане Андовски, кај кој Стојановски беше стандарден во составот. Тој ја заврши сезоната 2015/16 година во детската лига со 8 ... Read More »

Горазд Попов: Играњето во Вардар за мене е огромна чест и поттик да бидам уште подобар и знам дека ќе дадам се од себе еден ден да заиграм во првиот тим

vardarfans intervju

Во следново наше интервју ве запознаваме со членот на Вардаровата генерација родени “2004“ година. Се работи за Горазд Попов кој има голем потенцијал да прерасне во врвен фудбалер. Незаменлив дел од играта на оваа генерација која бележи големи успеси, како во домашни, така и во меѓународни рамки. Може да игра на неколку позиции на теренот и да одговори на сите ... Read More »

Марко Крстевски: Играњето во најтрофејниот и најголемиот клуб во Македонија е моја најголема привилегија, чест е што сум дел од Вардар

vardarfans marko krstevski

Младинската школа на фудалскиот клуб Вардар има голем број на бисери во неа, токму еден од нив е членот на најмладата генерација која изминатата сезона се натпреваруваше во детската лига, која стана шампион на Македонија. Се работи за Марко Крстевски кој уште од мал покажува голем потенцијал и квалитет да прерасне во голем играч. Незаменлив дел од генерацијата “2007“, момче ... Read More »

Михаил Танчев: Уште од најмала возраст одам на натпреварите на ФК Вардар и многу сум среќен што сум дел од ова семејство

vardarfans mihail tancev

Во следново интервју ве запознаваме со Михаил Танчев, кој настапува за генерацијата родени “2006“ година. Тој изминатата сезона беше втор најдобар стрелец во детската лига за својата генерација. Многу значаен играч за својата екипа кој располага со одлични фудбалски квалитети. Минатата сезона под водство на Игор Кралевски со својата генерација освои четири турнири, а веќе пред стартот на новата сезона ... Read More »