Monday ,22 October 2018
Последни:
Home > РК Вардар > Втор тим (page 3)

Втор тим

Составот на Вардар Јуниор кој ќе се натпреварува во супер лигата, за сезона 2018/19

vardarfans-rk-vardar-junior1-660x330

Пред вториот тим на РК Вардар е уште еден нов голем предизвик во новата натпреварувачка сезона, да се обезбеди опстанок во најсилната супер лига. Со уште подмладен состав, тренерот Стојан Петрушевски ќе има тешка задача да се надигрува со повозрасните екипи, сепак ова ќе биде едно големо искуство пред се за играчите, кои до минатата сезона беа дел од младинските ... Read More »

Стојан Петрушевски: Има потенцијал во Вардар Јуниор, иако имаме значително подмладена екипа, главна цел ќе биде опстанок во елитното друштво

stole

Младиот состав на Вардар Јуниор на 1-ви август ги стартуваше подготовките за новата натпреварувачка сезона. Втората екипа на Вардар повторно ќе биде дел од супер лигата, со нов предизвик и уште подмладен состав да обезбеди опстанок во најсилната лига во Македонија. Главен тренер на црвено-црните останува Стојан Петрушевски, додека негов помошник во новата сезона ќе биде Пепи Манасков. Екипата претрпе ... Read More »

Кизиќ, Анѓелковски, Карапалевски, Ѓорѓиев и Ќосевски, во составот на кадетската селекција, за дуелот со Литванија

vardarfans-sostav

Кадетската ракометна репрезентација на Македонија денес го стартува ЕХФ Шампионатот во Грузија. Прв противник за нашите надежи е селекцијата на Литванија, дуел кој започнува од 15:00 часот. Селекторот Данило Брестовац го објави составот на ракометари, кои ќе излезат на теренот за овој дуел. Во него се најдоа и пет играчи од Вардар. Тоа се голманот, Марко Кизиќ, пикерот, Кристијан Анѓелковски, ... Read More »

Познат распоредот за дуелите во есенскиот дел на Вардар Јуниор во домашната лига

vardarfans-naslovna4-660x330

Тимот  на Вардар Јуниор во новата  сезона 2018/2019 година ќе влезе со уште подмладен состав и ќе има тешка задача повторно да обезбеди опстанок во најсилната Супер лига. Повторно нивен главен предводник од клупата и во новата сезона ќе биде Стојан Петрушевски, додека пак има промена на местото помошен тренер, каде Пепи Манасков ќе го завземе местото на Аце Станковски. ... Read More »

Никола Кизиќ е нов голман на Струга, екипа која во новата сезона ќе биде дел од супер лигата

vardarfans-kizic

Довчерашниот голман на Вардар Јуниор, Никола Кизиќ во новата сезона ќе настапува за новиот суперлигаш, екипата на Струга. Тимот на Струга има високи амбиции во новата сезона, а за истите да ги оствари на голот го донесе еден од повозрасните од браќата Кизиќ. Никола помина осум години во Вардар и ги помина сите младински категории на клубот, една сезона беше ... Read More »

Вардар Јуниор со уште подмладен состав ќе има тешка задача во новата сезона да обезбеди опстанок во Супер лигата

junior

Екипата на Вардар Јуниор во новата натпреварувачка сезона ќе влезе со уште подмладен состав и ќе има тешка задача повторно да обезбеди опстанок во најсилната Супер лига. Нивен главен предводник од клупата и во новата сезона ќе биде Стојан Петрушевски, додека пак има промена на местото помошен тренер, каде Пепи Манасков ќе го завземе местото на Аце Станковски. Што се ... Read More »

Дејан Кукуловски: Реален беше опстанокот во Супер лигата, моите планови се да стигнам до првиот тим на Вардар

vardarfans-kukulovski

Вардар Јуниор како најмлад состав во сезоната која помина успеа да се избори за ново учество во најсилната супер лига, во која ќе биде и од наредната сезона. Оваа екипа која ја предводеше Стојан Петрушевски ја сочинуваа играчи од 16-21 година, кои сепак успеаа да се носат со повозрасните екипи и на крајот преку плеј-аут да се изборат за опстанок ... Read More »

Парондо ги повика Поповски и Ѓорѓевски за Медитеранските игри во Шпанија

taragona-2018

Во периодот од 24 јуни до 1 јули 2018, Македонија ќе настапи на 18-те Медитерански Игри што годинава ќе се одржат во Тарагона, Шпанија.  Селекцијата на овој настан  ќе ја води Гарсија Парондо, додека Раул Гонзалез во Тарагона ќе има неформална улога Македонија на Игрите ќе биде претставувана од Машката и Женската репрезентација, а стручниот штаб на Машката репрезентација го објави ... Read More »

ГРК Борец подобар од Вардар Јуниор во меч од последното коло без резултатско значење за двата тима

vardarfans-kizic1-660x330

Вчера во салата “Гемиџии“ во Велес младиот сениорски тим на црвено-црните, Вардар Јуниор го одигра последниот меч оваа натпреварувачка сезона. Ние бевме поразени во натпревар без резултатско значење за двата тима од домаќинот ГРК Борец, велешани триумфираа на овој меч со резултат 37-29 (18-16). Двата тима претходно го имаа обезбедено опстанокот па овој дуел беше од “ревијален“ карактер, и во ... Read More »

Вардар Јуниор во последното коло гостува кај ГРК Борец

vardarfans-vardar-junior4-660x330

Денес на програмата во плеј-аут сегментот во Супер лигата е последното, 10.коло. Во истото младиот црвено-црн сениорски колектив, тимот на Вардар Јуниор ќе го одигра последниот меч сезонава како гостин. Ние гостуваме кај екипата на ГРК Борец од Велес. Натпреварот е закажан во 19-00 часот, истиот ќе се игра во салата “Гемиџии“ во Велес. Правдата ќе ја делат: Андонов Виктор (Скопје) ... Read More »