Wednesday ,16 January 2019
Последни:
Home > РК Вардар > Втор тим (page 4)

Втор тим

Само лоши десет минути го чинеа пораз младиот состав на Вардар Јуниор, поискусниот тим на Пелистер ги однесе бодовите од Скопје

vardarfans-naslovna

Иако млади, тие сепак се голема надеж на ракометниот клуб Вардар. Само лоши 10 минути во вториот дел, му овозможија на поискусниот и повозрасен Пелистер да слави во дуелот со екипата на Вардар Јуниор. Избраниците на Петрушевски цели 40 минути беа во водство, но потоа следеше серија на противникот од 0:9, која пресуди за конечниот победник. Мора да се напомене ... Read More »

Вардар Јуниор утре против Пелистер во “Јане Сандански“, нашите момци ќе одат на 3/3 на домашен терен

vardarfans-vardar-junior-660x330

Викендов на програмата во машката Супер лига на програмата е 5.коло. Во истото црвено-црниот млад ракометен колектив, Вардар Јуниор е домаќин. Ние утре  ќе ја пречекаме екипата на РК Пелитер од Битола, дуелот ќе се игра во малата сала при СЦ “Јане Сандански“-Скопје. Истиот ќе започне со почеток во 18-00 часот. Ние досега  по четири кола имаме половичен успех, имаме ... Read More »

Вардар Јуниор совладан од РК Охрид 2013

f191-660x330

Младите ракометари на Вардар Јуниор одлично ја стартуваа новата сезона во сениорската конкуренција. Момците на Стојан Петрушевски на изненадување на многумина тргнаа добро во лигата.  Црвено-црните во дуелот од 4.коло вчера беа  гости  кај тимот на РК Охрид 2013 во истоимениот град. На мечот кој се одигра во СЦ “Билјанини Извори“  победи повозрасниот тим на домаќинот Охрид. Лошо влегоме во дуелот, по почетните 1-1 дозволивме на противникот ... Read More »

Вардар Јуниор утре гостува кај Охрид 2013, во дуел од 4.коло во Супер лигата

f01-660x330-660x330

Младите ракометари на Вардар Јуниор одлично ја стартуваа новата сезона во сениорската конкуренција. Момците на Стојан Петрушевски на изненадување на многумина, иако најмлад тим во Супер лигата по првите три кола веќе имаат шест бода, со што се зад Еурофарм Битола и РК Струга на табелата кои имаат максимален ефект. Нив викендов ги очекува нов предзвик. Црвено-црните во дуелот од 4.коло ќе бидат гости, ... Read More »

Стефан Крстевски: “Ладната„ глава во последните моменти и големата мотивираност ни донесоа победа против Прилеп

f19

Младиот состав на Вардар Јуниор стигна до втора многу важна победа во супер-лигата. На домашен терен во еден интересен ме, избраниците на Стојан Петрушевски успеаа да слават минимален триумф со резултат 29:28. Двете екипи се менуваа во водство, но на крајот подобри беа црвено-црните. Прилеп до средина на првото полувреме беше во предност, но Вардар беше тимот, кој по првиот ... Read More »

(Фотогалерија) Вардар Јуниор покажа квалитет, во Јане Сандански “падна“ и РК Прилеп

f22

Вчера младиот тим на Вардар Јуниор беше домаќин  во големата сала при С.Ц “Јане Сандански“ на екипата на РК Прилеп 2010 од истоимениот град. Натпреварот повторно беше неизвесен како и првиот домашен дуел на момците на Стојан Петрушевски и Пепи Манасков, и повторно покажавме храброст и го совладавме повозрасниот и поискусен ривал, црвено-црните победија со резултат 29-28.   Read More »

Повторно одигаа храбро, најмладиот тим во лигата Вардар Јуниор забележа нова победа

f0

Викендов на програмата во машкита Супер лига за одигрување е треттото коло, во истото младиот тим на Вардар Јуниор  беше домаќин. Ние во големата сала при С.Ц “Јане Сандански“  ја пречекавме екипата на РК Прилеп 2010 од истоимениот град. Натпреварот повторно беше неизвесен како и првиот домашен дуел на момците на Стојан Петрушевски и Пепи Манасков, и повторно покажавме храброст и го совладавме повозрасниот и ... Read More »

Вардар Јуниор утре ќе ја пречека екипата на РК Прилеп 2010

z5-660x330

Викендов на програмата во машкита Супер лига е треттото коло, во истото младиот тим на Вардар Јуниор ќе биде домаќин. Ние во големата сала при С.Ц “Јане Сандански“ ќе ја пречекаме екипата на РК Прилеп 2010 од истоимениот град. Натпреварот е закажан за утре, сабота, 29.септември со почеток во 16-30 часот. По одиграните први две кола имаме половичен успех, една ... Read More »

Струга подобра од Вардар Јуниор, прв пораз за младите вардарци во Супер лигата

36281692_193962817932620_5579561541440634880_n

Младиот состав на Вардар Јуниор го претрпе првиот пораз во новата сезона од супер-лигата, откако вечерва беа поразени на гостувањето кај екипата на Струга. Славеше домашниот тим со двоцифрена предност, резултатот на крајот беше 32:22. Иззбраниците на Петрушевски дадоа силен отпор, но сепак дојде до израз младоста и неискуството кај овие момци, кои секако дека има што да покажат во ... Read More »

Во недела, Вардар Јуниор гостува кај екипата на Струга

vardarfans-vardar-junior

После големата победа против екипата на Радовиш, младиот состав на Вардар Јуниор во недела го очекува гостување на екипата на Струга. Двете екипи имаа победнички старт на сезоната во супер лигата, па ќе посакуваат триумф и на овој дуел. Тренер на Струга е Андон Бошковски, додека во екипата настапуваат и довчерашни играчи на Вардар Јуниор, се работи за голманот Никола ... Read More »