Thursday ,21 November 2019
Последни:
Home > ЖРК Вардар (page 28)

ЖРК Вардар

(ВИДЕО) Атрактивната асистенција на Коларовска до Миновска најпотег на мечот со Стружанка, видео-извештај и од овој дуел

00-2

Попладнево, Вардар беше домаќин на  екипата на ЖРК Стружанка во дуел кој е последна контрола за двата тима пред нивиот полуфинален меч во четврток. Истите екипки ќе  се сретнуваат во 1/2-финалето од Купот.  Симовски тактички сокри неколку адути, по негативата во првиот дел, во вториот период ја прикажавме целата лепеза на црвено-црната моќ. Победата дојде со резултат 24-19. И од оваа средба во соработка со  “Sport.Video Macedonia“ ... Read More »

ЖРК Вардар покажа карактер и најави дека ќе оди на Куп-финале, падна Стружанка од минус пет до плус пет за само 19.минути во вториот дел

1111111111-2

Денес во Јане Сандански, Вардар ја пречека екипата на ЖРК Стружанка во дуел кој е последна контрола за двата тима пред нивиот полуфинален меч во четврток, каде се сретнуваат во 1/2-финалето од Купот. Иако игравме со најсилен состав, Симовски тактички сокри неколку адути дојдовме до победа, по негативата во првиот дел, во вториот период ја прикажавме целата лепеза на црвено-црната ... Read More »

Пионерките на Вардар фаворитки за титулата во сабота, Делчево домаќин на Ф-4

c3

Пионерките на ЖРК Вардар предводени од Анжела Платон и Марија Папуџиева во својата група “газеа“ се пред себе. Сезоната ја завшија со 10 победи од исто толку мечеви па обезбедија пласман на Ф-4 завршниот турнир. Истиот ќе се одигра во Делчево, во сабота на 11.мај. Покрај нас пласирани се домаќинот РК Делчево Вардар и тимовите од другата група ЖРК Стружанка ... Read More »

Вардар утре ја пречекува ЖРК Стружанка на “генералната проба“ пред 1/2-финалето во Купот

c

Ждрепката посака екипите на ЖРК Вардар и Стружанка да се судрат во дуелот за пласман во големото Куп финале на Ф-4 турнирот во Куманово на 9.мај. Двата Куп-полуфиналисти утре ќе имаат “генерална проба“ за мечот во четврток, оваа е средба  во рамки на Плеј-офот. Натпреварот се игра во Спортскот центар “Јане Сандански“ во Скопје, утре (вторник) 7.мај со почеток во 19-30 ... Read More »

Познати саатниците на одигрување натпревари на Ф4 турнирот во ракометниот Куп на Македонија

vardarfans-saatnici

Ракометната федерација на Македонија во договор со организаторот Куманово, ги одреди термините и саатниците на одигрување натпревари на завршните натпревари во Купот на Македонија. Машкиот ракометен тим на Вардар за противник во полуфиналето ја доби екипата на Еурофарм, натпревар кој ќе се одигра на 10.мај ( петок) со почеток од 20:00 часот. Доколку се пласираме во големото финале, истото ќе ... Read More »

Вероника Ѓорѓиевска со феноменална одбрана, Борјана Коцева стрелаше атрактивно, видео од целиот дуел со РК Макаловски

77777777777777

 Вчера најмладите вардарки, пионерките  на ракометниот клуб Вардар стигнаа до уште една важна победа, во борбата за пласман на завршниот турнир во кадетската лига. Во С.Ц. Јане Сандански нашите млади надежи ја совладаа екипата на РК Макалоски, убедливо со резултат 30:12, во рамките на групата 2 од кадетската лига. Девојките доминираа во сите аспекти на ракометната игра на овој меч.  Како што ... Read More »

Две победи за женската екипа на РК Кале и еден триумф за РК Будимир во „Јуниор Лигата“ кај генер. 2006/07

413-660x330

На денешната програма во ракометната „Јуниор Лига“ беа одиграни три натпревари во женскиот дел кај генерацијата родени 2006/07 година. РК Кале од Кичево забележа две победи, додека еден триумф им припадна на РК Будимир. РК Кале Вардар од Кичево беше подобар во дуелот со екипата на Ново Лисиче од Скопје, која ја совлада со резултат 14:12. Екипата од Кичево одлично ... Read More »

Кадетките редат победи, на ред стигна и екипата на Макалоски, продолжува борбата за пласман на Ф4

vardarfans-kadetki

Кадетките на ракометниот клуб Вардар стигнаа до уште една важна победа, во борбата за пласман на завршниот турнир. Во С.Ц. Јане Сандански нашите млади надежи ја совладаа екипата на Макалоски, убедливо со резултат 30:12, во рамките на групата 2 од кадетската лига. Уште од стартот на дуелот наметнавме силно темпо на игра, откако успеавме да поведеме со 4:0 и до ... Read More »

Бојана Коцева и Ива Ангеловска со најатрактивни голови, погледнете видео-извештај од победата над Куманово

a2

Најмладите вардарки, пионерките на ЖРК Вардар стигнаа и до својата десетта последователна победа од исто толку одиграни натпревари. Во рамките на групата 1 од пионерската лига, избраничките на Платон и Папуџиева славеа во дуелот со екипата на Куманово, со конечен резултат од 24:7. Како што ветивме ние од   Вардарфанс во соработка со “Sport.Video Macedonia“  ви овозможуваме видео извештај од оваа средба.  Ова ... Read More »

Пионерките на РК Вардар со максимални 30 освоени бодови го завршија регуларниот дел, откако вечерва ја победија екипата на Куманово

vardarfans-pionerki

Пионерките на РК Вардар стигнаа и до својата десетта последователна победа од исто толку одиграни натпревари. Во рамките на групата 1 од пионерската лига, избраничките на Платон и Папуџиева славеа во дуелот со екипата на Куманово, со конечен резултат од 24:7. Уште по првото полувреме беа јасни работите околу тоа кој ќе ги освои бодовите на овој меч. Имаше само ... Read More »