Saturday ,13 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 46)

Петлиња

(Фотогалерија) Вардар (2) генер. 2007 високо го порази тимот на Еуроспорт

4

Генерацијата 2007 на ФК Вардар одигра еден натпревар во рамките на првото пролетно коло во детската лига. Активна беше екипата на Вардар (2) која високо го порази тимот на Еуроспорт од Куманово. Конечниот резултат на овој дуел гласеше 6:0. Погледнете фотографии од натпреварот. Read More »

Генерацијата 2009 под водство на Никола Глигоров со победа и нерешен резултат го стартуваше пролетниот дел во детската лига

vardarfans-naslovna

Денес на терените на ФФМ стартуваше пролетниот дел во детската фудбалска лига. Активна беше генерацијата 2009 која одигра два натпревари, на кои оствари една победа и нерешен резултат. Ова беше деби во детската лига и за новиот тренер на оваа генерација, се работи за поранашниот играч на ФК Вардар, Никола Глигоров. На првиот дуел се сретнаа екипите на Вардар (1) ... Read More »

Убедлив старт на пролетниот дел за ФК Вардар генер. 2007, Вардар (2) го победи Еуроспорт

5

Генерацијата 2007 на фудбалскиот клуб Вардар денес го стартуваше пролетниот дел во детската лига. Активна беше само екипата на Вардар (2) која за противник го имаше тимот на Еуроспорт. Избраниците на Горан Петрески славеа убедливо со резултат 6:0. Заслужена победа за нашите млади надежи кои имаа доминација во текот на целиот натпревар. Пред да го отвориме водството, имавме обиди преку ... Read More »

Ајетовиќ дебитираше за Македонија У14, Лефковски се врати во Вардар

vardarfans-numan

Македонската фудбалска репрезентација до 14 години изминатиов период одигра два контролни натпревари со соодветната селекција на Турција. Деби за оваа репрезентација која е предводена од Неџат Шабани, имаше вардаровиот играч, Нуман Ајетовиќ. На двата натпревари влезе во игра во второто полувреме, а Македонија одигра со нерешен резултат и претрпе еден пораз. Дел од селекцијата се уште неколку играчи кои во ... Read More »

Претстојниов викенд стартува пролетниот дел во детската фудбалска лига

21

Претстојниов викенд ќе стартува протлетниот дел во детската фудбалска лига. Активни ќе бидат генерациите на ФК Вардар родени 2007, 2008, 2009 и 2010 година, додека генерацијата 2011 ќе стартува од следниот викенд. Натпреварите вообичаено се играат на терените на ФФМ. Ваков е распоредот на одигрување натпревари за вардаровите генерции: Вардар (2) генер. 2007 – Еуроспорт  11:20  ( сабота) Вардар (1) ... Read More »

(ФОТО) Генерациите 2004 и 2009 ги добија медалите за освоените 2 и 3.место на „Пирин Куп“

vardarfans-naslovna

Генерациите на ФК Вардар родени 2004, 2006 и 2009 година во периодот од 13-16.февруари се натпреваруваа на меѓународниот турнир „Пирин Куп“. Генерацијата 2004 заврши на второто место, откако во големото финале доживеа минимален пораз од екипата на Черно Море (0:1). Генерацијата 2009 се закити со бронзениот медал, со триумфот во малото финале против екипата на Национал (2:0), додека генерација 2006 ... Read More »

Трето место за ФК Вардар генер. 2009, додека генер. 2006 заврши на четвртото место, на турнирот „Пирин Куп“

86705630_2822595167809979_328049975730634752_o

Денес финишираше меѓнародниот младински турнир во фудбал „Пирин Куп“ на кој настапија и три генерации на фудбалскиот клуб Вардар. Генерацијата 2009 на ФК Вардар предводена од Никола Глигоров го освои бронзениот медал на турнирот. Утрово во борбата за третото место по втор пат на турнирот ја победивме екипата на Национал од Софија. Конечниот резултат на овој дуел гласеше 2:0. Матеј ... Read More »

Генерациите 2006 и 2009 на ФК Вардар ќе играат за 3.место на турнирот „Пирин Куп“

86615279_2512437708998518_2525227494856982528_n

Генерациите 2006 и 2009 на ФК Вардар за жал ги загубија полуфиналните натпревари на турнирот во Бугарија и утре ќе играат за третото место на „Пирин Купот“. Генерацијата 2006 го загуби во дуелот со екипата на Берое, дури после изведување на удари од белата точка. Во регуланиот дел натпреварот заврши со резултат 0:0. Лошо се покажавме во пенал серијата, каде ... Read More »

Победа над Ботев Пловдив за 1/2 финале на ФК Вардар генер. 2006 на турнирот во Бугарија

86700220_195984948439407_1364354932043415552_n

Генерацијата 2006 на фудбалскиот клуб Вардар успеа да се пласира во полуфиналето на турнирот „Пирин Куп“ кој се игра во градот Сандански ( Бугарија). Утрово избраниците на Спасески за противник ја имаа екипата на Ботев Пловдив, која ја совладаа со резултат 2:0. Вардар беше подобрата екипа на теренот и заслужено стигна до победата. По првото полувреме имавме предност од 1:0 ... Read More »

ФК Вардар генер. 2009 со нови две победи го освои првото место во групата и обезбеди 1/2 финале на „Пирин Куп“

vardarfans-naslovna

Генерацијата 2009 на фудбалскиот клуб Вардар успеа да се пласира во полуфиналето на меѓународниот турнир „Пирин Куп“. Избраниците на Никола Глигоров ги добија и денешните два дуели и со максимален број на освоени бодови го освоија првото место во групата. Во рамките на третото коло за противник го имавме тимот на Ферион, кој го совладавме со резултат 6:1. Јаков Стојковски ... Read More »