Thursday ,13 December 2018
Последни:
Home > Интервјуа (page 4)

Интервјуа

Влатко Стојановски: Одигравме добра сезона, цело време верувавме дека можеме да ја одбраниме шампионската титула

36330939_2036673886363329_8316067359580225536_n-1

Пред нас е уште една сезона во регионалната-скопска лига, во која генерацијата на ФК Вардар родени “2003“ година успеаа да ја одбранат шампионската титула. Избраниците на Чунга Лунга ја завршија сезоната на првото место, пред екипата на Шкендија. Одигравме вкупно 24 натпревари, на кои остваривме 19 победи, 3 нерешени резултати и 2 порази, што беше доволно за втор последователен трофеј во ... Read More »

Кристијан Таневски: Оваа сезона е една од најуспешните на нашата генерација, тренерот Ане Андовски е доста заслужен за нашиот напредок и за сите успеси што ги постигнавме

36002610_10212370438718011_9177133320889171968_n

Генерацијата на ФК Вардар родени “2005“ година и втор последователен пат успеа да стане шампион на Македонија, откако во големото финале ја совлада екипата на Академија Пандев (2:0). Оваа генерација предводена од Ане Андовски играше одлично во текот на целата сезона и на крајот заслужено се искачи на врвот. Дел од оваа шампионска генерација е Кристијан Таневски кој има свој ... Read More »

Ѓорѓи Христов: Вардар ќе добие еден систем и начин на работа, според кој академијата и школата треба да се движат во иднина, да постигнеме стандарди, кои многу генерации во иднина ќе ги практикуваат

vardarfans-naslovna

Фудбалскиот клуб на Вардар од неодамна има нов директор на Академијата или младинската школа на клубот. Се работи за поранешниот репрезентативец на Македонија, Ѓорѓи Христов кој има 48 настапи во националниот дрес и постигнато 16 голови за селекцијата на Македонија. Христов исто така може да се пофали со долга интернационална кариера, кога како играч настапуваше за голем број на клубови ... Read More »

Матео Кесиќ: Среќен сум и задоволен што успеавме втора сезона по ред да бидеме шампиони на Македонија, сакам еден ден да играм за сениорскиот тим на ФК Вардар

132

Вардаровата генерација родени “2008“ година успеа да стане шампион на Македонија и да го одбрани трофејот во детската лига, откако во големото финале ја совладаа екипата на Академија Пандев. Повторно одигравме одлична сезона во која доминиравме и докажавме дека сме најдобри во својата возрасна категорија. Велат кога имаш добра одбрана, многу е полесно да победиш, а тоа можеби најмногу ја ... Read More »

Ана Иванова: Бевме млада и неискусна екипа, но моите соиграчи го даваа својот максимум на секој натпревар во супер-лигата

vardarfans-naslovna

Младиот состав на Вардар Јуниор ја имаше дебитантската сезона во најсилната супер лига. Екипата ја сочинуваа млади ракометарки, кои беа желни за напредок и докажување. Сезоната ја завршивме на петтото место, забележувајќи 15 победи, 3 нерешени резултати и 10 порази. Ана Иванова ја одигра својата трета сезона во екипата на Вардар, а прва во супер лигата. За нашиот сајт младата ... Read More »

Филип Ѓорѓоски: Познавајќи го мојот тим, очекував дека ќе го одбраниме трофејот во регионалната-скопска лига

1k

Вардаровата генерација родени “2003“ и втора последователна сезона успеаа да станат шампиони во регионалната-скопска лига. Оваа сезона имаа нов тренер, во името на Горан Петрески кој го повтори успехот на неговиот сонародник, Томче Трајановски. Еден од најстандардните играчи во оваа генерација беше стоперот, Филип Ѓорѓоски кој во интервју за нашиот сајт ги сподели впечатоците од изминатата сезона со генерацијата “2003“ ... Read More »

Марко Станковски: Успехот е огромен и тешко дека некој во наредните сезони ќе го повтори

vardarfans-naslovna

Помладите пионери на ФК Вардар беа најпријатното изненадување за сезоната која помина, во повозрасните младински категории на клубот. Тие беа единствената генерација која успеа да стане шампион на Македонија и единствената екипа која донесе трофеј во витрините на клубот. Избраниците на Рап-Тап сезоната ја завршија со 22 победи, 4 нерешени резултати и само еден пораз. Започнаа со Љупчо Марковски на ... Read More »

Григор Трајковски: Проектот “Јуниор“ лига е добро замислен, преку натпреварите се стекнавме со големо искуство и знаење за ракометната игра

vardarfans-naslovna

Пред нас е четвртата сезона во ракометната “Јуниор“ лига. Дефинитивно најновиот проект на ракометниот клуб Вардар донесе новитети во Македонија за сите деца кои сакаат да се занимаваат со ракомет. Со “Јуниор лигата“ се зголеми интересот за играње ракомет, а токму ова натпреварување им ја исполнува желбата на сите да започнат да се занимаваат со овој спорт. Целта е да се ... Read More »

Александар Грашески: Признанието за најдобар стрелец ми дава поттик да продолжам со добрите игри и резултати, уште еднаш со Вардар покажавме дека сме најдобри во Македонија

vardarfans-nagrada

Генерацијата на ФК Вардар родени “2007“ година трета последователна година успеаа да го освојат трофејот во детската лига. Во големото финале црвено-црните успеаа да го совладаат тимот на Фер Плеј од Охрид. Момчињата на Томче Трајановски одиграа напорна и одлична сезона, а во регуларниот дел се натпреваруваа и со повозрасни екипи, составени од играчи, родени “2006“ година. По одигрување на ... Read More »

Андреа Илиќ: Наградата “најдобар кадетски голман“ ми е поттик за нови успеси

333

Минатата недела во Куманово се одигра завршниот Ф4  ракометен турнир во кадетска женска конкуренција. Вардар Јуниор по храбрата игра во полуфиналето во кое го победија Металург обезбеди финале со домаќинот, ЖРК Куманово. Сепак Александар Царчев на располагање имаше само десет ракометарки, од кои два голмани,  и две повреднеи, и така го одигравме и финалето против екипата на Куманово. Сребрената позиција ... Read More »