Tuesday ,21 May 2024
Последни:
Home > Интервјуа (page 6)

Интервјуа

Ристиќ Стефани: „Јуниор лигата“ е одличен проект, очекувам преку него да бидам селектирана за тимот на Вардар

jk2

Ракометната „Јуниор лига“ е проект во кој се создаваат нови таленти, истата функционира речиси пола деценија. „Плодовите“ веќе се гледаат, поголем дел од младите категории, машки и женски на Вардар се пополнети со таленти од оваа лига. Во продолжение ќе ви донесеме интервју со Ристиќ Стефани. Таа е дел од вардаровата ракометна школа, РК Будимир Вардар со која ниже успеси. ... Read More »

Марко Кизиќ: Најсреќен момент е кога ја освоив Лигата на Шампионите, доколку постои можност би останал доживотно во Вардар

f4-keln-2019-dodeluvanje-medali-208291

Како спортски медиум кој известува за целото семејство на Вардар, можеме да кажеме дека сме горди, што изминативе пет години промовиравме голем дел на спортисти и млади играчи што се дел од семејството-Вардар. Сигурно дека еден од нив е, новото голманско откритие на Европскиот Шампион, се работи за млад и надежен голман, позиција на која Вардар не треба да стравува ... Read More »

Давид Љушев: Вардар е најголемо македонско спортско име, капитенската лента значи симбол на однесување, ангажирање и функционирање на теренот

225

Вардар Фанс и понатаму останува единствениот медиум кој со напорна работа продолжува да ги промовира играчите кои се дел од Академијата на Вардар. Преку нашиот медиум која е активен во последниве пет години на вардаровата јавност и овозможивме одблизу да се запознае со многу млади играчи, кои денес се дел и од сениорските екипи на клубот. Откривме многу талентирани играчи, ... Read More »

Ангеловска Ива: Шишкарев е мојот идол, сакам да сум играч како него

i4

Пионерскиот тим на ЖРК Вардар, предводен од Платон и Папуџиева лани дојде до двојна круна. Оваа сезона, на зимо беше убедлив лидер во пионерската и кадетската лига каде ги брани титулите со максимален ефект. Пролетниот дел започна со две убедливи победи, сепак дојде принудниот одмор во младинските лиги. Истиот ќе го искористиме да направиме интервју со една девојка која поодамна ... Read More »

Филип Андоновски: Се чуствувам одлично и во следниот период очекувам да бидам уште подобар

90594336_211735933274075_7291522702328725504_n

Генерацијата 2002 на ФК Вардар ја игра својата прва сезона во рамките на кадетската супер лига, во која се надева дека ќе успее да ја освои Шампионската титула. Моментално, сезоната во младинските лиги и воопшто во македонскиот фудбал е прекината, поради пандемијата и ширењето на корона вирусот, па не е познато кога истата ќе продолжи. Кадетите на Вардар во пролетниот ... Read More »

Новак: За мене лично е важно што победивме, а не кој го дал голот!!

71142988_2451561584938841_9072716622904426496_o

Екипата на Вардар стигна до многу значајна победа во дуелот со Струга Трим Љум и ја прекина серија од два натпревари без победа. Јунак на вчерашниот дуел беше капитенот Евгениј Новак кој постигна погодок, а заслужено ја доби и капитенската лента од Гачевски кој поради суспензија не настапи. Стоперот на Вардар за нашиот сајт ги истакна впечатоците од натпревариот и ... Read More »

Дибиров: Кога втор пат ја освоивме ЛШ, некои луѓе кажаа дека Вардар ќе опстои, сега Самсоненко мора да ги исполнува туѓите ветувања

vardarfans-dibirov

Клубот кој последниве три години успеа на два пати да ја покори Европа и да ја освои Лигата на Шампионите, има неизвесна иднина. Проблемите во Вардар не се ништо ново, тие постојат од поодамна, а дали ќе згаснат и ќе се најде некое решение за доброто на клубот, оставаме времето да покаже. Вардар и осма сезона ќе игра во осмина-финалето ... Read More »

Гоцевска и Галевска: Повредите се зад нас, подготвени сме и заедно со тимот ќе атакуваме на успех во сите категории

87497318_1120575111653250_9140080861364879360_n

ЖРК Вардар овој викенд ја започнува пролетната сезона во Супер лигата, прв предизвик за девојките на Ристова, Црвенковска и Царчев е неделниот дуел со тимот на РК Спартак од Скопје. Ние неделава имавме „загревање“ за пролетниот дел, одигравме дуел во младинската лига каде го „потопивме“ тимот на ЖРК Чаир со високи 56:16. Не очекува долга и богата пролет со натпревари, ... Read More »

Стефаноска Сара: Играњето во Вардар е мојот сон, пролетва атакуваме на две круни

sara2

Веќе утре започнуваат првите натпревари за пионерската екипа на ЖРК Вардар, тимот предводен од Платон и Папуџиева е во „лов“ на двете титули. Пионерската и кадетската од изминатата сезона се во наш посед, на зимска пауза заминавме со лидерски места во двете конкуренции. Денес како најава на пролетниот дел ви носиме интервју од една од најсветлите точки во овој тим, ... Read More »

Капитенот на ЖКК Вардар, Деловска: Во дербито со Бадел одиме на гостинска победа за потврда на лидерското место

111111111111111-660x330

ЖКК Вардар по 12 кола со 24.бода е лидер на табелата, ни следи овој петок дерби дуел со тимот кој е зад нас на табелата и најсериозниот конкурент за пехарот екипата на Бадел 1862. Дуелот е закажан за на 28/02/2020 со почеток во 19-20 часот во салата “Независна Македонија“. По ова гостување многу работи ќе бидат познати, за напомена на првиот ... Read More »