Wednesday ,06 July 2022
Последни:
Home > Uncategorized (page 7)

Uncategorized

Младинците на Вардар со минимална победа над КУЛ

51

Младинците на ФК Вардар беа домаќини на ФК Кул во дуел од 15.коло во Супер лигата. Вардар дојде до победа со резултат 2-1 (1-0), во дуел кој се одигна на теренот со вештачка трева при ,,Тренинг кампот Хиподром”. Вардар стартуваше со овие 11-мина: Јовчев Гоце, Трпезановски Дарко, Серафимов Давор, Стојилевски Марко,  Каровски Сандро, Здравковски Огнен, Дошев Ѓорѓи, Величковски Никола,  Стојановски Стефан, Јусуфи Нијаз ... Read More »

Кадетите на ФК Вардар во финишот избегнаа пораз од КУЛ, дуелот заврши со реми исход

277007303_526773605742278_5886474180108829118_n

 Денес, кадетите на ФК Вардар беа домаќини на ФК КУЛ во дуел од 15.коло во Супер лигата. На терен  со вештачка трева при Тренинг камп Хиподром, успеавме да се извадиме во финишот и да освоиме бод. Ривалот имаше предност се до 89.минута кога ги поставивме конечните 2-2 (0-2). Вардаровите кадети започнаа со овој состав: Филевски Никола, Трајковски Драган, Таневски Кристијан, Петровски ... Read More »

Бронза со „златен сјај“ за Завировски во Кавадарци

hg

Вардаровиот атлетичар, Петре Завировски настапи на 4-тиот Кавадаречки полумаратон. Со една одлична трка успеа да стигне до бронзениот медал. Ова е одличен старт на сезоната за вардарецот. Со оглед на конфигурацијата на патеката резултатот од 1-22-22 на патека долга 21.097км е повеќе од одличен. Ако денот по утрото се познава ова ќе биде уште една фантастична сезона на нашиот атлетичар. Црвено-црното ... Read More »

Вардар ја совлада ЖРК Стружанка и си закажа финале

2222222222222222222222222-660x330

Одкако предпладнево, ЖРК Ѓорче Петров обезбеди финале, предмалку и Вардарки закажаа интересен попладневен натпревар. Како дел од групата-А  во Купот   денес во салата „Христо Батанџиев“ во Волково се одигра  полуфиналето, Вардар-ЖРК Стружанка. На истото девојките на Ристова и Царчев победија и обезбедија дуел кој ќе го даде патниот за Ф-4 турнирот. Ние победивме со 32-20. На почетокот ривалот поведе со 1-2, тимот од ... Read More »

Пионерите поведоа па во вториот дел беа совладани високо со пресврт од Брегалница

1111111111111111111111111111111111

Пионерите на ФК Вардар, денес на домашен терен ја пречекаа екипата на ФК Бегалница од Штип. Црвено-црните избраници на Саше Божиноски , беа поразени со резултат 1-5. . Вардар започна со овие 11 играчи: Апостоловски Илија, Фидановски Зоран, Кулуковски Влатко, Јакимовски Лука, Кузмановски Михаил, Сековски Дарко, Митревски Матеј, Трајчевски Александар, Цикарски Дамјан, Спасиќ Тино и Бундалески Максим. . Двата тима ... Read More »

Пом.пионери одиграа реми Брегалница

276064986_10221144779471291_515572133722413109_n

Помладите пионери на ФК Вардар денес одиграа првенствен дуел на домашен терен, на оваа средба гостин ни беше тимот од Штип, екипата на ФК Брегалница. Одигравме реми 1-1 (1-10, иако имавме шанса за победа во вториот дел од пенал се задоволивме со поделба на бодовите на овој дуел. Тренерот Јанев го започна мечот со следниот состав: Краљевски Максим, Николов Михаил, ... Read More »

(Видео стрим) Кадетски дуел, РК Пролет-Вардар 13:00 часот

117295655_294741825283611_2890356866482275862_n-660x330

Кадетите на РК Вардар 1961  денес гостуваат кај градскот ривал, тимот на РК Пролет. Натпреварот е закажан  во салата „Македонско сонце“  истиот ќе започне во 13-00 часот. Ова е битка за 2.позиција на табелата во кадетската Група-В. Натпреварот може да го проследите во живо на следниот -Видео стрим! Read More »

Ексклузивно интервју со Петре Завировски, атлетичарот кој 12.години е дел од Вардар

275421605_649044026207077_205949723146206554_n

  Петре Завировски пристигна во AK Вардар пред 12 години, тогаш како 16 годишно момче. Седнавме на ексклузивен разговор да разговараме за неговите 12 професионални сезони. Тој е еден од иконите на клубот со најдолг стаж. На 10 мај 2010 година, Завировски дебитираше за Вардар. Станува збор за  инпонзантна личност не само поради изгледот туку и неговиот карактер, односот кога ... Read More »

Чаир немаше сила да се спротистави на вардаровите младинки, обезбеден Ф-4

received_364707682232171

Вечерва во рамки на 4.коло, односно првата пролетна рунда во женската младинска лига, ЖРК Вардар гостуваше кај тимот на РК Чаир во истомената скопска населба. Вардарки  дојдоа до победа на оваа средба и веќе  сега имаат со 4/4 во групата обезбедено пласман на Ф-4 турнирот. Победата вечерва беше остварена со резултат 26:39 (13:20). Првиот дел започна веднаш со наша доминација, ... Read More »