Friday ,22 March 2019
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Младински лиги (page 28)

Младински лиги

Претстојниов викенд продолжува зимскиот турнир, кај најмладите генерации во машки и женски дел

l8

Во сабота и недела ќе се одигра и последниот дел од четвртото издание на младинскиот ракометен турнир, Вардар, еден живот, една љубов. На истиот ќе се натпреваруваат генерациите родени 2006/07, како и 2008 година и помали. Во категориите момчиња и девојки родени 2006/07 година, ќе се натпреваруваат 15 тима. Кај девојките најдобрите тимови ќе се издвојат по одигрување на дуелите ... Read More »

(ФОТО) Избран најдобриот тим во женска конкуренција на турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“

zz

Вчера се одигра финалниот ден на  турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“, кај генерацијата родени 2004/05 година во машка и женска конкуренција. Кај дамите кои играа во н.Илинден, Скопје после доделување на трофеите и медалите за најдобрите три екипи на турнирот, се пристапи кон изборот на идеалниот тим на турнирот. Ракометарките на Вардар, Сара Ристовска, Мирјета Бајрамовска и Марија Петровиќ, ... Read More »

Девојките на РК Кале шампиони, тие во финалето го совлада тимот на Ѓорче Петров, “бронзата“ за РК Делчево на зимскиот турнир

87

Денес заврши натпреварувачкиот дел  за пласман  од првото до четврто место  кај дамите на турнирот кај генерација 2004/2005 на  овогодинешниот Зимскиот турнир на РК Вардар „Еден живот, една љубов″ кој се одржува по четврти пат.  Дамите играа во  салата на СЦ „Гоце Делчев″ во Илинден, денес го добивме новиот шампион на зимскиот турнир, тоа е екипата на РК Кале Кичево, тим ... Read More »

Познат пласманот од 5 до 8.место кај девојките генер.2004/05 на зимскиот турнир

Асови Вардар

Денес заврши натпреварувачкиот дел  за пласман од 5то до 8то место кај дамите на турнирот кај генерација 2004/2005 на  овогодинешниот Зимскиот турнир на РК Вардар „Еден живот, една љубов″ кој се одржува по четврти пат.  Дамите играа во  салата на СЦ „Гоце Делчев″ во Илинден, таму веќе завршија дуелите за пласман од 5-8место. Кај девојките имaше осум учесници кои се поделени ... Read More »

Дамите од РК Кале Вардар и Ѓорче Петров ќе играат во големото финале на турнирот Вардар-„Еден живот, една љубов″

РК Кале Вардар

Утрово се одигра вториот, финален  натпреварувачки ден на овогодинешниот Зимскиот турнир на РК Вардар „Еден живот, една љубов″ кој се одржува по четврти пат. Денес  се играат  натпреварите  за пласман во категоријата 2004/2005 кај женските и машките. Дамите играа во  салата на СЦ „Гоце Делчев″ во Илинден, таму веќе завршија 1/2-финалните  дуелите.  Место во финалето обезбедија екипите на Ѓорче Петров Вардар и  ... Read More »

Кај дамите одиграно и 2.коло од Зимскиот турнир на Вардар „Еден живот, една љубов″

budi88

Зимскиот турнир на Вардар „Еден живот, една љубов″ кој се одржува по четврти пат од формирањето на Ракометната академија Вардар денес го има првиот натпреварувачки ден. На истиот  се играат натпреварите во категоријата 2004/2005 кај женските и машките. Дамите играат во  салата на СЦ „Гоце Делчев″ во Илинден, веќе е одиграно две  кола. Од првото коло утрово ви донесовме извештаи истите ... Read More »

Победи во 1.коло за дамите на РК Ѓ.Петров, РК Кале, РК Асови и РК Делчево Вардар на зимскиот вардаров турнир кај генер.2004/05

budi33

Денес стартуваше Зимскиот турнир на Вардар „Еден живот, една љубов″ кој се одржува по четврти пат од формирањето на Ракометната академија Вардар. Денес се играат натпреварите во категоријата 2004/2005 кај женските и машките. Дамите играат во  салата на СЦ „Гоце Делчев″ во Илинден, веќе е одиграно првото коло кое се играше утрово по крајот на истото веќе се познати првите ... Read More »

Утре во Кале и Илинден прв натпреварувачки ден од зимски турнир „Еден живот, една љубов“ (распоред)

zimskii

Зимскиот турнир на Вардар „Еден живот, една љубов″ месецов се одржува по четврти пат од формирањето на Ракометната академија Вардар. После три одлични турнира, се враќаме со ново издание и нови таленти, кои годинава ќе се натпреваруваат во старосните категории 2002/03, 2004/05, 2006/07 и деца родени 2008 и помали. Утре истиот го има својот прв натпреварувачки ден. Според распоредот натпреварите ... Read More »

(ВИДЕА) РК Илинден Вардар под полна пареа се подготвува за зимскиот турнир „Еден живот, една љубов“

26001379_10156168543099286_8789854291704285619_n

Еден од проектите на ракометната Академија на РК Вардар зимски турнир на Вардар „Еден живот, една љубов″, прераснува во традиција.  Идната недела истиот  се одржува по четврти пат од формирањето на Ракометната академија Вардар. После три одлични турнира, следи  ново издание и нови таленти, кои годинава ќе се натпреваруваат во старосните категории 2002/03, 2004/05, 2006/07 и деца родени 2008 и помали. ... Read More »

Идниот викенд на програмата четврто издание на зимски турнир „Еден живот, една љубов“

papu2

Зимскиот турнир на Вардар „Еден живот, една љубов″, прераснува во традиција.  Идната недела истиот  се одржува по четврти пат од формирањето на Ракометната академија Вардар. После три одлични турнира, следи  ново издание и нови таленти, кои годинава ќе се натпреваруваат во старосните категории 2002/03, 2004/05, 2006/07 и деца родени 2008 и помали. Годинава на турнирот ќе учествуваат 57 екипи од школите ... Read More »