Saturday ,21 April 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 (page 43)

У-17

Пионерите како препородени, ја забележаа четвртата последователна победа

VARDARFANS 12

Да играа вака во текот на целата сезона, сигурно сега ќе беа еден од претедентите за освојување на Шампионската титула. Избраниците на Ане Андоновски забележаа нова победа, против екипата на Дрита. Натпреварот се играше на теренот на Локомотива и заврши со резултат 2:1. Стрелец на двата погодоци беша Александар Трајчевски. Во одлични временски прилики за игра, на теренот имаше надигрување ... Read More »

ВИДЕА-Од победи за сите младински категории на ФК Вардар со Хоризонт Турново

vardarfans 19

Во рамките на 19тото коло во сите четири младински категории нашите надежи се сретнаа со својте  врсници од Хиворизонт Турново. Во сите мечеви убедливи беа победите за нашите момци сите четири дуели ги добивме со огромна предност . Вкупната гол разлика на сите четири дуели изнесува 22 гола позитива, нашите момци дадоа 23 гола а примија само еден погодок . ... Read More »

Во среда и четврток се игра 20 коло, во првенството на младинските категории

11081839_805538002872010_1615484329_n

Остануваат уште три кола до крајот на сезоната во првенството на младинските категории. Во среда и четврток ќе се одигра 20 првенствено коло. Противник на сите Вардарови генерации е екипата на Дрита од Тетово. -Ова коло е посебно важно за помладите пионери кои се во тесна борба за титулата со екипата на Шкупи и Шкендија. Нема друга опција освен победа ... Read More »

Маркоски го реши Турново, пионерите ја забележаа третата последователна победа

10719241_381249375381128_996859079_n

Пионерите на Фк Вардар играат се подобро како завршува сезоната. На последните три натпревари во првенството, забележаа исто толку победи. Последна жртва беше екипата на Турново, која ја совладаа со високи 0:4. Натпреварот се одигра во Струмица, а ова е трет последователен триумф за црвено-црните. Стрелец на сите четири голови беше капитенот Дејан Маркоски. Оваа генерација се наоѓа во одлична ... Read More »

Екипата на Турново е следниот предизвик за младинските категории на Фк Вардар

10513485_780266848660460_7585684000509323965_n-660x330

Викендов ќе се одигра 19 коло во рамките на националното првенство кај младинските категории. Противник на сите наши екипи, е тимот на Турново. -Помладите пионери по освојување на купот на Македонија, ги очекува нов предизвик во лигата. Во недела гостуваат во Струмица на екипата на Турново. Со оглед дека се во голема борба за титулата, трите бода од овој меч ... Read More »

Пионерите се вратија од БиХ и минимално победија во првенството

VARDARFANS TD3

Немаше многу време за одмор за пионерите на Фк Вардар. Вчера пристигнаа во Скопје, откако претходно учествуваа на “турнирот на пријателство“ кој се игра во БиХ. Денес го одиграа својот меч од 18 коло, каде противник им беа врсниците од Милано. Црвено-црните забележаа минимална победа од 1:0. Натпреварот се играше на теренот на Локомотива, а стрелец на единствениот гол беше ... Read More »

Продолжуваат првенствените настапи на младите генерации на Фк Вардар

vardarfans 18

Викендов младите категории на Фк Вардар ги играат своите натпревари во рамките на домашното првенство. Противник на сите наши екипи, е Милано од Куманово. -Први кои ќе настапат се помладите пионери. Мечот е закажан за утре со почеток од 10 часот на теренот на Локомотива. Првиот дуел во есенскиот дел заврши без победник 0:0. Оваа генерација е во израмнета борба ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА)Пионерите со реми го завршија турнирот во БиХ

VARDARFANS NASLOVNA

Пионерите на Фк Вардар со само еден освоен бод го завршија учеството на “турнирот на “пријателство“ кој се игра во Бијелина. Во последното 3-то коло од групната фаза, црвено-црните ремизираа 1:1 со своите врсници од Железничар(БиХ). Домашната екипа поведе уште на стартот на натпреварот, што беше и резултат по полувремето. Во вториот дел следевме израмнета игра на двете страни со ... Read More »

Пионерите го претрпеа и вториот пораз на турнирот во БиХ

vardarfans pioneri

Пионерите на Фк Вардар го одиграа вториот натпревар на “турнирот на пријателство“ и го доживеаа  вториот пораз. Овој пат избраниците на Ане Андоновски беа поразени од екипата на Загреб со високи 4:1. Иако први поведовме со голот на капитенот Маркоски, уште во 6 минута сепак тоа не беше доволно за прв триумф. Во продолжение противникот заигра подобро и го докажа ... Read More »

(ВИДЕО) Од победите на младите пионери и пионерите во првенството

vardarfans pioneri

Помладите пионери и пионерите викендов ги одиграа одложените првенствени кола со екипата на Ренова. Двата наши тима играа на гостински терен во Тетови и забележаа убедливи победи. Помладите пионери продолжуваат со одличните игри на домашната сцена. Со убедливи 2:5 ја совладаа екипата на Ренова и си ги зголемија шансите за освојување на титулата. Најдобриот стрелец на оваа генерација Марко Ѓоргиевски ... Read More »