Tuesday ,16 October 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 (page 45)

У-17

Пионерите на Фк Вардар со успех го завршија есенскиот дел од сезоната, комплетен преглед на нивните резултати во домашните натпреварувања

vardarfans-pioneri

Пионерите на Фк Вардар го завршија првиот дел од сезоната на второто место на табелата, со само еден бод заостанување зад моменталниот лидер, екипата на Шкупи. Оваа црвено-црна генерација забележа вкупно осум победи, еден нерешен резултат и два порази. Одлично ја започнавме сезоната, каде по четири одиграни кола имавме максимално освоени 12 бода. Успешно беа поминати градскиот ривал, екипата на ... Read More »

Марко Ѓорѓиевски: Искрено очекував, но сеуште неможам да поверувам дека оваа награда припадна токму на мене

vardarfans-marko1-555x330-555x330

Вчера  во Македонскиот народен театар беа доделени наградите за најдобрите во Македонскиот фудбал, за напреварувачката сезона 2014/2015. Признанието за најдобар млад стрелец му припадна на Марко Ѓоргиевски, кој настапува за младинските екипи на Фк Вардар. Минатата сезона “златната“ деветтка успеа да запише 37 погодоци во домашните натпреварувања, настапувајќи за помладите пионери. Оваа сезона го гледаме како член на пионерите, каде ... Read More »

Една победа и нерешен резултат за пионерите на Фк Вардар, на контролните натпревари

vardrafans-4

Вчера и денес пионерите на фудбалскиот клуб Вардар одиграа два контролни натпревари, против екипите на Шкендија и ССК Драчево. На првиот меч одигран одигра во Тетово, пионерите на Вардар и Шкендија одиграа без победник, со конечен резултат од 1:1. Вардарци беа први кои поведоа на овој меч со 0:1 со голот на Елвир Рамиќ, резултат со кој и се замина ... Read More »

Работнички недостоен противник за пионерите на Фк Вардар

vardrafans-10

Пионерите на Фк Вардар не застануваат со успешни настапи, дури кога се работи и за пријателски натпревари. Избраниците на Сашо Тодоровски на контролен меч ги одмерија силите со своите врсници од Работнички. Натпреварот се одигра во Ѓорче и заврши со убедлива победа на Вардарци, со конечен резултат од 4:о. Марко Ѓоргиевски постигна два гола, по еднаш во листата на стрелци ... Read More »

Пионерите на Фк Вардар го победија Борец, на пријателски натпревар одигран во Велес

vardrafans-6

Пионерите на Фк Вардар максимално ја искористуваат паузата во домашните натпреварувања, за да одиграат пријателски натпревари со цел одржување на формата. Избраниците на Сашо Тодоровски ја победија екипата на Борец од Велес на контролен дуел и тоа со целосен резултатски пресврт. Мечот се одигра во Велес и заврши со триумф на црвено-црните со резултат 2:4. По првото полувреме домаќините имаа ... Read More »

(ВИДЕО) Три победи и еден нерешен резултат, во последното есенско коло за фудбалските категории на Вардар

mladinci-21

Изминатиов викенд се одигра последното коло од есенскиот дел во првенството на младинските фудбалски категории. Противник за Вардаровите генерации, беше екипата на Милано од Куманово. Беа забележани вкупно три победи и еден нерешен резултат во дуелите со овој противник. -Помладите пионери на успешен начин го заокружија првиот дел од сезоната. На домашен терен беа подобри од Милано со резултат 3:0. ... Read More »

(ФОТО) Пионерите со триумф останаа во борбата за титула

vardarfans-3

Пионерите на Фк Вардар со триумф го завршија есенскиот дел од сезоната. Тие на свој терен беа подобри од екипата на Милано со резултат 2:0. Така остануваат на врвот на табелата, очекувајќи ги резултатите од своите директни конкуренти. Сега претстои пауза во домашното првенство и купот, на младинските фудбалски категории. Read More »

Пионерите на Фк Вардар со триумф го завршија есенскиот дел од сезоната

vardrafans pionerite so pobeda go zavrsija esenskiot del

Последното есенско коло во првенството на пионерите, се одигра денес на теренот на локомотива, помеѓу екипите на Вардар и Милано. Поуспешни беа црвено-црните кои забележаа победа со резултат 2:0. Стрелци на головите беа капитенот Елвир Рамиќ со удар од белата точка и Марко Стојчески. Пионерите со триумф го завршија првиот дел од сезоната, во натпревар со незгодниот тим на Милано. ... Read More »

Милано е последниот есенски предизвик за младинските фудбалски категории на Вардар

kadeti-20

Викендов кој претстои ќе се одигра последното коло од есенскиот дел во првенството на младинските фудбалски категории. Противник е екипата на Милано од Куманово. -Помладите пионери после елиминацијата во националниот куп, сите свои сили ќе ги насочат кон домашното првенство, каде ќе се обидат до крајот на сезоната да ја задржат моменталната лидерска позиција. Милано ќе биде последната пречка од ... Read More »

“Вардарците“ Зибери и Рамиќ дел од Македонската фудбалска репрезентација до 16 години

vardarfans ziberi i ramik del od mkd do 16 godini

Денес на теренот на фудбалската федерација на Македонија, се одигра пријателски натпревар помеѓу фудбалските репрезентации на Македонија и Србија до 16 години. Дел од оваа млада и надежна селекција се тројца играчи кои доаѓаат од редовите на Вардар. Тоа се голманот Малик Зибери, стоперот Елвир Рамиќ и Кристјан Ристовски. Зибери оваа сезона е прекомандуван да брани за кадетите на Вардар, ... Read More »