Monday ,11 December 2017
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 (page 45)

У-17

Фк Вардар У 17 го прегазија Пелистер, на почетокот на новата сезона.

10553401_653722374722780_3991263349822520366_n

Момците на Ане Андовски остварија највисока победа од сите Вардарови генерации,на стартот на новата сезона,победувајќи го вечниот ривал Пелистер на домашен терен со резултат 4:1.Иако гостите од Битола поведоа на стартот на дуелот,тоа не ги запра црвено-црните во продолжение на натпреварот да направат пресврт и да ја наполнат противничката мрежа.Головите за Вардар ги постигнаа Дејан Марковски(2), Никола Серафимов и Никола ... Read More »

Подготвителни натпревари на Фк Вардар У 17 .

10609508_779772395399892_3710850690167031415_n

Екипата на Фк Вардар У 17 во подготвителниот период ги оствари следниве резултати: 1.Фк Вардар-Фк Цементарница 5:0 (П.Јанковски,А.Милевски М.Гурмушевиќ(2) и Н.Димовски) 2.Фк Вардар-Фк Дрита 7:0 3.Фк Вардар-Фк Милано(кадети) 1:2 “Скопје куп 2014“ 1.Фк Вардар-Фк Охрид 2:1 (Д.Марковски и С.Петревски) 2.Фк Вардар-Фк Реал Ниш 1:2 (Н.Петковски) 3.Фк Вардар-Фк Шкендија 0:0 4.Фк Вардар-Фк Осијек 0:1 ЗА ПЛАСМАН:Фк Вардар-Фк Славија Софија 1:1  ( ... Read More »