Sunday ,25 February 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 (page 44)

У-17

Дејан Маркоски: Купот сега ни е на прво место

1579872_1549235792005651_878568999_n

Во среда со почеток од 12:00 на теренот на ФФМ, ќе се одигра полуфиналето од националниот куп помеѓу пионерите на Фк Вардар и нивните врсници од Еуромилк. Во оваа категорија останаа само три екипи кои меѓусебно ќе одиграат. Кои две екипи ќе имаат највеќе бодови, тие ќе играат во големото финале. Третата екипа е Работнички. Капитенот на пионерите Дејан Маркоски, ... Read More »

Комплетна анализа за пионерите на Фк Вардар, пред почетокот на пролетниот дел

10570305_4313359928530_3807968919850120561_n

Пионерите на Фк Вардар напорно се подготвуваат за почетокот на пролетниот дел од сезоната, кој требаше да стартува викендов. Првото пролетно коло ќе се одложи најверојатно за следниот викенд, поради лошите услови за игра на терените во Македонија. Во есенскиот дел од сезоната имаат половичен ефект, забележувајќи пет победи, еден нерешен резултат и пет порази. Сите резултати на пионерите на ... Read More »

Дамјан Менкиноски: Одигравме добар натпревар

10513485_780266848660460_7585684000509323965_n-660x330

Пионерите на Фк Вардар одиграа уште еден пријателски натпревар, како подготовка за она што ги очекува во пролетниот дел од сезоната. Противник им беше екипата на Борец, на кој црвено-црните забележаа убедлива победа со 6:0. Стрелци на головите беа капитенот Дејан Маркоски(2), Дамјан Менкиноски, Андреј Скендерски, Андреј Кировски и Стефан Петрески. -Одигравме еден добар натпревар. Создадовме многу шанси за гол, ... Read More »

Александар Трајчевски: Ќе продолжиме со појако темпо за да покажеме на сите кој е Вардар.

10636328_657120411073993_3439124499213387464_n

Пионерите на Фк Вардар во пресрет на пролетниот дел од сезоната одиграа пријателски натпревар против екипата на Скопје. Натпреварот се играше на теренот во Марино, и заврши со победа на Вардар со резултат 2:0. Стрелци на головите беа Александар Трајчевски, и капитенот Дејан Маркоски. -Во денешниот натпревар, против екипата на ФК Скопје секој од нас го даде максимумот за на ... Read More »

Пионери сезона 2015/2016

1975066_547230798729622_1639412570_n

1. Малик Зибери 2. Елвир Рамиќ 3. Мартин Филипоски 5. Иван Петровски 7. Драган Димитровски 8. Виктор Ивановски 9. Марио Спасиќ 10. Христијан Петковски 11. Горјан Трајковски 12. Виктор Пешевски 13. Никола Џурџу 14. Кренарт Дардиша 15. Кристијан Ристовски 18. Александар Ѓеоргиевски 19. Ѓорѓи Зафировски 20. Али Адем 22. Бојан Тимевски 23. Јетон Шахини 24. Марко Стојчевски                                                                                                                                                                 25. Александар Ѓоргиоски ... Read More »

Христијан Петковски:Среќен сум што го однесов Вардар во следната фаза од купот.

10628393_728608590508672_1938042792116760001_n

Овој викенд активни беа само момците на Ане Андоновски,кои однесоа голема победа од Битола,против вечниот ривал Пелистер во рамките на 1/8 од купот на Македонија.Натпреварот во регуларните 90 минути заврши без голови 0:0.Следеа удари од 11 метри,во кои сепак поефикасни беа екипата на Фк Вардар У 17 победувајќи со 1:3. -Одигравме добар натпревар во кој дадовме се од себе.Игравме со ... Read More »

Дејан Маркоски за Вардарфанс:Рано постигнатиот гол беше пресуден за конечниот победник.

10337700_1514013788861185_6699708765404562042_n

Избраниците на Ане Андоновски се пласираа во следната фаза од купот на Македонија,откако на реваншот во Струмица беа подобри од екипата на Академја Пандев.Натпреварот заврши со резултат 0:2,отккао на првиот меч одигран на Локомотива ремизираа 1:1.Двата гола беа дело на капитенот Дејан Маркоски. -Многу добро започнавме со рано постигнатиот гол,кој ни беше многу важен.Во продолжение на натпреварот со одлична дисциплина ... Read More »

Победнички генерациите на Фк Вардар против Шкупи.

10513485_780266848660460_7585684000509323965_n

Сите генерации на Фк Вардар во ова коло забележаа победи,против екипата на Шкупи. -Најмладата генерација која се натпреварува во младинската лига,екипата на Фк Вардар У16 забележа победа на домашен терен против екипата на Шкупи со резултат 1:0.Стрелец на единствениот гол на овој натпревар беше Никола Џурџу.По воведните први две кола и порази,оваа генерација не знае за неуспех веќе долго време.Од ... Read More »

Три победи,и еден пораз за генерациите на Фк Вардар во 9 коло од младинската лига.

1187035_645563672123121_1614923897_n-660x330

Екипата на Фк Вардар У16 продолжува со имресивните игри и победи и во ова коло од првенството.По воведните две кола и порази на оваа генерација,во продолжение од првенството и купот,незнаат за пораз веќе долго време.Овој викенд нивна следна жртва беше екипата на Дрита,кои на свој терен доживеаа висок пораз од црвено-црните.Мечот заврши со резултат 0:7 за Вардар.Стрелци на головите беа:Јакуп ... Read More »

Андреј Милевски:Играта беше целосно на наша страна.

10563042_425088580962233_1360076470444983846_n

Екипата на Фк Вардар У 17 им се врати на победите,откако во меч од 8 коло од младинската лига беа подобри од екипата на Турново.Натпреварот се играше на стадионот на Локомотива,во кој црвено-црните славеа убедливо со 5:0.Головите ги постигнаа,Александар Трајчевски(2),Филип Таневски,Андреј Милевски и Дамјан Петревски. -Честитки до играчите на Х.Турново за фер и коректниот натпревар.Мечот го отворивме со погодок од ... Read More »