Saturday ,24 March 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 (page 46)

У-17

Три победи и еден нерешен резултат за генерациите на Фк Вардар во купот на Македонија.

10154144_620734284685717_5069801587708937825_n

Во првите мечеви од купот на Македонија,генерациите на Фк Вардар забележаа три убедливи победи и само едно реми. -Фк Вардар У 16 речиси го осигура пласманот во следната фаза од националниот куп,откако забележаа гостинска победа со резултат 0:3 против екипата на Милано.Марко Ѓоргиевски стрелаше два пати,а еднаш противничката мрежа ја погоди и Јакуп Бериша.Само да напоменеме дека истиве екипи играа ... Read More »

Две победи,еден нерешен резултат и еден пораз за генерациите на Фк Вардар,против екипата на Милано

1975066_547230798729622_1639412570_n-660x330

-Најмладата генерација на Фк Вардар,која се натпреварува во младинската лига одигра без голови 0:0 против екипата на Милано на гостински терен..После две убедливи победи во претходните кола,следи нерешен резултат,на тешкото гостување во Куманово. -Екипата на Фк Вардар У 17 се враќа со пораз од Куманово.Во 7 коло од младинската лига беа поразени со 2:0 од екипата на Милано. -За разлика ... Read More »

Филип Таневски:Најважно е што им се вративме на победите.

10376182_849627141725072_97374425990218138_n

Фк Вардар У 17 се врати на победите,после два порази во низа.На Локомотива момците на Ане Андоновски беа подобри од своите врсници од Ренова,совладувајќи ги со 3:0.Со оваа победа црвено-црните ја прекинаа серијата од три последователни неуспеха.Стрелци на головите беа Филип Таневски(2) и Александар Трајчевски. -Одигравме еден квалитетен натпревар против Ренова.Најважно за нас е што победивме,а можевме да бидеме и ... Read More »

Една победа,еден нерешен резултат и два порази за младинските категории на Фк Вардар,против Академија Пандев

10717945_814628378557640_321974338_n

-Единствената победа во дуелите против екипата на Академија Пандев,ја постигнаа токму најмладите.Фк Вардар У 16 продолжуваат со одличните игри и резултати.На домашен терен,на локомотива беа подобри од врсниците од Академија Пандев совладувајќи ги со 3:1.Стрелци на головите на овој дуел беа:Кристијан Ристовски,Виктор Ивановски и Кренарт Дардиша.Следен натпревар е против екипата на Ренова. -Втор неуспех по ред за екипата на Фк ... Read More »

Прв пораз за момците на Ане Андоновски.

10872565_829959067047891_1855594006_n

Екипата на Металург ја прекина победничката серија на Вардар У 17,и забележа победа од 2:0 на свој терен во Железара.По една одземене топка од средината на теренот,со брзи додавања,играчот на Металург избива пред голот на Вардар и погодува за 1:0.И на вториот гол на Металург,претходеше една голема грешка на Вардарци, кои изгубија топка од својата половина.Тоа немилосрдно го казнија противниците ... Read More »

Никола Димовски за Вардарфанс:Не успеавме да ја задржиме предноста.

577058_358021034302147_75830366_n

Екипата на Фк Вардар У 17 во третото коло на младинската лига,во својата генерација одиграа нерешено 1:1 со екипата на Работнички.Ова е прво реми за момците на Ане Андоновски од почетокот на новата фудбалска сезона.Во првите две кола оставрија убедливи победи против Пелистер и Македонија Ѓ.П.Минатиот викенд успеаа да ја поминат првата пречка во купот на Мкедонија совладувајќи ја екипата ... Read More »

Дејан Маркоски:Ја продолживме серијата на победи.

10653416_1464524440476787_5519525795013513887_n

Овој викенд се играа натпреварите од 1/16 од купот на Македонија,во кој настапија и генерациите на Фк Вардар.Екипата на Фк Вардар У 17 за противник ја имаше екипата на Ренова.Натпреварот се одигра на игралиштето на Локомотива,во кој Вардарци забележаа убедлива победа и се пласираа во следната фаза на ова натпреварување.Крајниот резултат гласеше 4:0 во корист на Вардар.На овој дуел капитенот ... Read More »

Филип Таневски за Вардарфанс:Целосна доминација на Вардар.

10841316_855428747811578_1756539756_n

Овој викенд се играа натпреварите од 1/16 од купот на Македонија,во кој настапија и генерациите на Фк Вардар.Екипата на Фк Вардар У 17 за противник ја имаше екипата на Ренова.Натпреварот се одигра на игралиштето на Локомотива,во кој Вардарци забележаа убедлива победа и се пласираа во следната фаза на ова натпреварување.Крајниот резултат гласеше 4:0 во корист на Вардар.На овој дуел капитенот ... Read More »

Андреј Кировски:Во второто полувреме го скршивме отпорот на противникот.

10636344_958515364175317_4761696109526621075_n

Фк Вардар(У 17) продолжија победнички и во второто коло од новата натпреварувачка сезона.По убедливата победа во првото коло против Пелистер,Вардарци остварија нова победа против врсниците од Македонија Ѓ.П. кои ги победија со резултат 0:2.Дури во второто полувреме беше скршен отпорот на домашната екипа на овој натпревар.По една акција која започна од средината на теренот,капитенот Дејан Маркоски упати удар кој го ... Read More »

Андреј Милевски за Вардарфанс:Подобрата физичка подготвеност го реши натпреварот

10822638_488040024667088_1283734144_n

Фк Вардар(У 17) продолжија победнички и во второто коло од новата натпреварувачка сезона.По убедливата победа во првото коло против Пелистер,Вардарци остварија нова победа против врсниците од Македонија Ѓ.П. кои ги победија со резултат 0:2.Дури во второто полувреме беше скршен отпорот на домашната екипа на овој натпревар.По една акција која започна од средината на теренот,капитенот Дејан Маркоски упати удар кој го ... Read More »