Wednesday ,28 October 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 (page 73)

У-17

Елвир Рамиќ: Ќе излеземе на терен, со цел да освоиме три бода

vardarfans ramik

Со градското дерби помеѓу Вардар и Работнички ќе започне новата првенствена сезона во младинските категории. Пионерите се домаќини на своите врсници од Работнички, каде ќе се обидат да ја започнат лигата со победа. Мечот ќе се одигра во сабота со почеток од 12 часот, на теренот на Локомотива. Припремите пред почетокот на сезоната беа долги, со одигрување на неколку пријателски ... Read More »

“Летен фудбалски камп “ во Дојран во организација на ФК Вардар

vardarfans pioneri

Фудбалскиот клуб Вардар во спортскиот комплекс „Истатов“ во Дојран ќе  организира летен фудбалски камп на кој учество ќе земат сите регионални единици на нашиот тим истиот ќе се одржи во временски период од 30/07 – 26 /08 . Ова ќе биде прв фудбалски камп од ваков калибар, и традицијата на организирање на фудбалски кампови од страна на ФК Вардар ќе продолжи и ... Read More »

Потпишани стипендиски договори, со играчи од младинските фудбалски категории (ФОТО)

vardarfans tri

Денес во просториите на фудбалскиот клуб Вардар беа потпишани стипендиски договори со некои од играчите кои настапуваат во младинските категории на Вардар. Оваа чест им припадна на Марко Ѓоргиевски, Јакуп Бериша, Дејан Маркоски, Виктор Димков, Есмин Личина и Филип Трајчевски. Марко и Јакуп минатата сезона настапуваа за генерацијата помлади пионери и беа најдобри стрелци на својата екипа. Ѓоргиевски беше убедливо ... Read More »

Пионерите на Фк Вардар победија на два подготвителни натпревари

vardarfans pioneri

Пионерите на Фк Вардар напорно се подготвуваат за новата натпреварувачка сезона. Припремите ги започнаа на 15-ти јули, каде тренираат на теренот на Локомотива. Ова е всушност екипата која настапуваше под името “помлади пионери“ минатата сезона. Екипата претрпе мали измени во играчкиот кадар. Дел од тимот не се веќе најдобриот стрелец Марко Ѓоргиевски, кој ја заврши претходната сезона со 38 постигнати ... Read More »

Младиот играч на Вардар Андреј Кировски на проба во Динамо Загреб

10636344_958515364175317_4761696109526621075_n

Пионерот (oваа година кадет) на Фк Вардар Андреј Кировски замина на проба во Динамо Загреб. Скаут тимот на храватскиот шампион веќе подолго време го следел нашиот млад бисер, и од натпревар во натпревар се повеќе и повеќе ги воодушевувал хрватските скаути. Инаку Кировски игра на позицијата штопер, и со многу успеси го носи дресот на Фк Вардар, и на младата ... Read More »

Младите генерации на Фк Вардар, денес го имаа својот прв тренинг

10940490_934007999943699_6387568889343081141_n

Денес официјално беше означен почетокот на подготовките за новата натпреварувачка сезона, за младите фудбалски категории на Вардар. Кадетите и младинците имаа полесен тренинг, кој се состоеше пред се во физичка подготовка со трчање околу кеј. Помладите пионери и пионери својот прв тренинг ќе го имаат во среда. Има некои мали промени во сите категории кои ќе се натпреваруваат во новата ... Read More »

Ѓоргиевски, Маркоски, Димков и Петковски ја одбележаа сезоната во младинските категории на Фк Вардар

vardarfans top-4

Заврши сезоната кај младинските категории на фудбалскиот клуб Вардар. Ние како веб сајт кој известува за целото семејство Вардар, ги испративме и овие млади генерации преку целата сезона. Активни беа на нашиот сајт извештаи од нивните натпревари, изјави и интервјуа од играчи и се што беше актуелно и поврзано со нив. На крајот решивме да направиме избор на четири играчи, ... Read More »

Дејан Маркоски е убедливо најдобар играч и стрелец кај пионерите на Фк Вардар

vardarfans markoski

Сезоната заврши за младите генерации на Фк Вардар кои се натпреваруваа во првенството и купот на Македонија. Правиме преглед на стрелците на сите постигнати погодоци за пионерите во изминатата сезона. На оваа листа, капитенот Дејан Маркоски е убедливо најдобар поединец и стрелец во својата екипа. 1. Дејан Маркоски 18 ( 12-првенство) ( 6-куп) 2. Александар Трајчевски 7 ( сите во ... Read More »

Пионерите со пораз на домашен терен ја заокружија сезоната

vardarfans

Уште една генерација на Фк Вардар ги заврши настапите во првенството за оваа сезона. Во последното коло одиграно вчера, пионерите беа поразени од екипата на Шкендија. Мечот се одигра на теренот на Локомотива, и заврши со победа на гостите од 1:3. Стрелец на единствениот погодок за нашиот тим беше Александар Трајчевски. Во првото полувреме се играше цврст натпревар на двете ... Read More »

Во среда и четврток се игра последното првенствено коло, кај младите фудбалски категории

10446396_10202485319533999_2083017689_n

Во следните два дена ќе бидат познати Шампионите во првенството на младинските фудбалски категории. Две наши генерации(помлади пионери и кадети) се единствените кои ќе се борат да го освојат првенството, во својата конкуренција. Противник на сите наши генерации е екипата на Шкендија. -Помладите пионери ќе се обидат да забележат победа на дуелот со Шкендија, но истовремено и да чекаат кикс ... Read More »