Saturday ,13 April 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Куглање (page 23)

Куглање

На 7.септември Скопје ќе биде центар на балканското куглање, турнирот почнува во 10 часот

69280999_2696986847002068_6960358776524242944_n

Дефинитивно Скопје ќе биде центар на балканското куглање на 7.септември, сабота. Многу шампиони, актуелни и поранешни, Куп прваци и најдобриот тим во Европа купот ќе дојдат во Скопје, Вардар на едно место ќе ја собере кугларската ЕХ ЈУ елита овој септември. . Учесници од пет поранешни републики ќе ги одмерат силите во Скопје. Турнирот, трет по ред ќе се игра на ... Read More »

Куглање: Вардар во четврток ќе го „тестира“ Европскиот првак во Скопје

62146225_2701551613206288_1193524025184223232_n-660x330

Кугларскиот клуб Вардар  на големо се  подготвува за новата сезона каде ќе настапи во домашниот шампионат, Купот, и ќе ја преставува Македонија во кугларска Европа. Избраниците на Драги Димитровски го дефнираа  и првиот тест-дуел и тоа ни помалку ни повеќе против европски гигант во овој спорт. Тимот на Мертојак од Хрватска ќе биде наш ривал на оваа контролна средба. Мечот ќе се ... Read More »

Вардар обезбеди пренос во живо од Интернационалниот турнир “8-ми септември“

jj-660x330-660x330

Како што неколку пати известивме,  Вардар повторно го донесува најдоброто од ЕХ ЈУ просторите на силен кугларски турнир. Учесници од пет поранешни републики ќе ги одмерат силите во Скопје. Турнирот, трет по ред ќе се игра на 7.септември во кугларницата „ВИП“. Организаторот, нашиот Вардар од  Интернационален турнир “8-ми септември“ кој  се организира по повод денот на независноста на Република  Македонија успеа да ... Read More »

Во Хрватска, Вардар по трет пат ќе ја преставува Македонија во кугларска Европа, погледнете ги претходните два настапа

kup-nbc

Вардар  изминатата сезона ја заврши на “бронзената“ позиција во Македонската кугларска лига и во Купот на Република Македонија во куглање. Со тоа обезбедувајќи си пласман во Европа. Момците на Драги Димитровски ќе ја преставуваат Македонија во “Европскиот Куп“.  Ова е третти пат црвено-црните да ја преставуваат земјата во кугаларска Европа. Во претходните два пати тоа изглеше вака: Првата сезона од постоењето ... Read More »

Вардар во Скопје ги донесува: Европскиот првак, Хрватскиот куп шампион, Шампионите на Србија и Бих…

jj-660x330-660x330

Многу шампиони, актуели и поранешни, Куп прваци и најдобриот тим во Европа купот ќе дојдат во Скопје, Вардар на едно место ќе ја собере кугларската ЕХ ЈУ елита овој септември. . Учесници од пет поранешни републики ќе ги одмерат силите во Скопје. Турнирот, трет по ред ќе се игра на 7.септември во кугларницата „ВИП“ при СЦ „Борис Трајковски“.  Интернационален турнир “8-ми септември“ се ... Read More »

Куглање: Среќен роденден Гиевски Влатко

gievski-660x330

Денес свој роденден прославува, Влатко Гиевски членот на кугларскиот клуб Вардар. Тој на црвено-црниот кугларски колектив се придружи пред две година. Славеникот на кој му го честитаме роденденот и оваа сезона ќе биде дел од Вардар, му посакуваме здравје и успех  во новите предизвици со нашиот тим. Среќен роденден Влатко! Read More »

Куглање: Вардар ќе ја преставува Македонија во “Европскиот Куп“

kugla

Kугларскиот клуб „Вардар“  изминатата сезона ја заврши на “бронзената“ позиција во Македонската кугларска лига и во Купот на Република Македонија во куглање. Со тоа обезбедувајќи си пласман во Европа. Момците на Драги Димитровски ќе ја преставуваат Македонија во “Европскиот Куп“. Шампион во истото натпреварување од лани е тимот на Мертојак од Хрватска, екипа во која настапува претседателот на Вардар, Димитар Димитровски. ... Read More »

Куглање: Вардар повторно го собира ЕХ ЈУ „кремот“ на Интернационалниот турнир “8-ми септември“

62146225_2701551613206288_1193524025184223232_n

Вардар повторно го донесува најдоброто од ЕХ ЈУ просторите на силен кугларски турнир. Учесници од пет поранешни републики ќе ги одмерат силите во Скопје. Турнирот, трет по ред ќе се игра на 7.септември во кугларницата „Мусандра“ во Градскиот трговски центар. Bo изминатите две години  Вардар беше   домаќин на најсилните екипи од ЕХ Ју просторите во рамки на  првиот и вториот вардаров Интернационален ... Read More »

Куглање: Вардар ќе игра тест-дуел со шампионот на Европа Купот, Мертојак

kugla

Кугларскиот клуб Вардар веќе повеќе од една недела се подготвува за новата сезона. Закажан е и првиот тест-дуел и тоа ни помалку ни повеќе против европски гигант во овој спорт. Тимот на Мертојак од Хрватска ќе биде наш ривал на оваа контролна средба. Мечот ќе се одигра на идниот месец, поточно на  6.септември  во кугларницата „Мусандра“ во Градскиот трговски центар ... Read More »

(ФОТО) Кугларите на Вардар ги „запалија моторите“

kugla4

Кугларскиот клуб „Вардар“ вчера официјално го имаше првиот тренинг како подготовка за нова сезона 2019/2020 година. Првиот собир беше во кугларницата „Мусандра“ во ГТЦ-Скопје место каде ќе ги играме домашните дуели во Македонската кугларска лига. Драги Димитровски по првичното „постројување“ го започна процесот на подготовка на црвено-црниот кугларски колектив се идните предизвици во новата натпреварувачка сезона. МКЛ ќе биде побројна ... Read More »