Saturday ,13 July 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Куглање (page 38)

Куглање

Куглање: Познат распоредот за 3.круг во МКЛ на црвено-црните (ФОТО)

kugla

Со одигрувањето на 10.коло во Македонската кугларска лига минатиот викенд се заврши регуларниот дел, односно се одиграа два круга од МКЛ. По крајот на истиот според местата на табелите се формираа паровите за следниот и последен трет круг. Познати се мечевите на Вардар за овој завршен круг, почнуваме со дуел против екипата на 18.август, целиот распоред во продолжение. Read More »

Куглање: Вардар поразен кај Хераклеа, дуелот се одигра на во куглана која одамна ја прегазило времето и на температури близу нула

x

Вчера кугларскиот клуб Вардар гостувше на екипата  на КК Хераклеа од Битола во рамки на дуел од 10.коло во Македонската кугларска лига. Дуелот се играше в кугларницата при Спортската сала “Младост“ во Битола. Дел од нашата редакција присуствуаше на овој дуел, и за жал се сретна со реалноста на терен. Во градот Битола единствената куглана е руинирана, со застарен систем, ... Read More »

Куглање: Вардар гостува во Битола, Хераклеа нов предизвик

kuglanje-660x330

Викендов се игра последниот натпревар од вториот круг во Македонската кугларска лига, на програмата е 10.коло. Во истото кугларскиот клуб Вардар гостува во Битола. Наш домаќин ќе биде екипата на КК Хераклеа која игра во кугланата при спортската сала “Младост“ во Битола. Дуелот се игра задутре, сабота, 17.фебруари и истиот е закажан со почеток во 11-00 часот. Вардар доколку триумфира ... Read More »

Куглање: Стојановски лидер, Поп-Крстев и Димковски дел од топ-6 во 9.коло во кое пола идеален тим е црвено-црн

a

Во  дуелот  од македонската кугларска лига    (9.коло) момците од КК Вардар беа  домаќини на  екипата на КК 18-ти Август 2016. На средбата  која се одигра во  кугларницата “ВИП“ при Спортскиот центар “Борис Трајковски“- Скопје нашите момци доминираа и дојдоа до максимална победа над ривалот, момците на Драги Димитровски победија со резултат 8-0. Вардарци имаа  дури 19,5 освоени сета наспроти само 4,5 на противникот. Вкупно соборивме 3348“дрва“ или дури 236 ... Read More »

Куглање: Вардар “лош домаќин“ совладан максимално 18 Август, Стојановски повторно феноменален

Влатко Стојановски

Вчера се одигра дуел  во македонската кугларска лига  од  9.коло, во истото момците од КК Вардар беа  домаќини на  екипата на КК 18-ти Август 2016. На дуелот кој се одигра во  кугларницата “ВИП“ при Спортскиот центар “Борис Трајковски“- Скопје нашите момци доминираа и дојдоа до максимална победа над ривалот, момците на Драги Димитровски победија со резултат 8-0. Тие имаа дури 19,5 освоени сета наспроти само ... Read More »

Куглање: Вардар вечер домаќин во дуел од 9.коло, ни гостува екипата на 18Август

kugla

На програмата извинатиот  викенд во македонската кугларска лига  беше  9.коло, односно претпоследното коло од вториот круг. Момците од КК Вардар во ова коло се домаќини, нашиот дел доби термин денес.  На нас ни гостува екипата на КК 18-ти Август 2016,  вчерашниот дел е  со почеток во 19-00 часот. Стандардно како домаќини ќе го играме во кугларницата “ВИП“ при Спортскиот центар “Борис Трајковски“- Скопје. Според квалитетот ... Read More »

Куглање: КК 18-ти Август следен предизвик за црвено-црните, дуелот се игра в понеделник

kugla-660x330

На програмата овој викенед во македонската кугларска лига е 9.коло, односно претпоследното коло од вториот круг. Момците од КК Вардар во ова коло се домаќини, на нас ни гостува екипата на КК 18-ти Август 2016. Дуелот се игра понеделник, 12.фебруари со почеток во 19-00 часот. Натпреварот  стандардно како домаќини ќе го играме во кугларницата “ВИП“ при Спортскиот центар “Борис Трајковски“- Скопје. ... Read More »

Куглање: Стојановски и Ристевски дел од топ-6 листите во првите три пролетни кола во МКЛ

qw2

Веќе зад нас во Македонската кугларска лига оваа втора полусезона, пролетна, се одиграни три кола, поточно комплетирани се 6,7 и 8.коло. По крајот на истите очекувано врвот го држи Макпетрол со максимални 16 бода, втората позиција ја делат нашиот Вардар и тимот на КК ГТЦ Мусандра со идентичен скор од 5 победи, односно со освоени 10 бода. По објавување на ... Read More »

Куглање: Јуниорите на Вардар повторно со победа над Макпетролци, триумф со максимални 4-0 за црвено-црните

kugla-juniori

Пред почетокот на сениорскиот дуел помеѓу Вардар и шампионот КК Макпетрол своја средба имаа двата јуниорски тима. За разлика од сениорите каде “пумпашите“ се фаворити и често триумфираат над нас кај јуниорите стандардно нашите надежи доминираат над младите макпетролци. На дуелот одигран во кугларницата “ВИП“ при Спортскиот центар “Борис Трајковски“- Скопје пулените на Драги Димитровски триумфираа со максимални 4-0 над ... Read More »

Куглање: Вардарци го намачија шампионот Макпетрол

kugla2

Кугларите на Вардар вчера беа домаќини на шампионот на Македонија, екипата која деценија ипол е на врвот на мак.куглањето, богатиот тим на КК Макпетрол. Во дуел од 8.коло во Македонската кугларска лига гостинот дојде до победа потешко од очекувањето иако влезе како апсолутен фаворит во овој дуел. “Пумпашите“ победија со 2-6 на овој дуел одигран во кугларницата “Вип„. Ние имавме ... Read More »